Ogłoszenia 31.07.2022, XVIII Niedziela Zwykła

Ewangelia (Łk 12, 13-21) Gromadzić skarby przed Bogiem

Słowa Ewangelii według Świętego Łukasza

Ktoś z tłumu rzekł do Jezusa: «Nauczycielu, powiedz mojemu bratu, żeby się podzielił ze mną spadkiem». Lecz On mu odpowiedział: «Człowieku, któż Mnie ustanowił nad wami sędzią albo rozjemcą?» Powiedział też do nich: «Uważajcie i strzeżcie się wszelkiej chciwości, bo nawet gdy ktoś ma wszystkiego w nadmiarze, to życie jego nie zależy od jego mienia».

I opowiedział im przypowieść: «Pewnemu zamożnemu człowiekowi dobrze obrodziło pole. I rozważał w sobie: „Co tu począć? Nie mam gdzie pomieścić moich zbiorów”. I rzekł: „Tak zrobię: zburzę moje spichlerze, a pobuduję większe i tam zgromadzę całe moje zboże i dobra. I powiem sobie: Masz wielkie dobra, na długie lata złożone; odpoczywaj, jedz, pij i używaj!” Lecz Bóg rzekł do niego: „Głupcze, jeszcze tej nocy zażądają twojej duszy od ciebie; komu więc przypadnie to, co przygotowałeś?”

Tak dzieje się z każdym, kto skarby gromadzi dla siebie, a nie jest bogaty u Boga».

Ogłoszenia parafialne 31.07.2022r

 1. Jutro rozpoczynamy – miesiąc abstynencji. Przez pamięć o wielkich dziełach, które Bóg dokonał w naszym narodzie w tym miesiącu, a także odpowiadając na Apel Kościoła, powstrzymajmy się od spożywania napojów alkoholowych.
 2. Przy naszej parafii działa grupa rodzinna Al-Anon („Śmieszki”), która zaprasza zainteresowanych problemem picia bliskiej osoby. Grupa spotyka się w każdy czwartek na plebanii o godz. 17:00, natomiast w pierwsze czwartki miesiąca jest mityng otwarty dla zainteresowanych wspólnotą.
 3. Trwając w jedności modlitewnej z pielgrzymami zmierzającymi do Częstochowy zachęcamy do udziału (w czasie trwania pielgrzymki) w Mszach św. wieczornych zakończonych modlitwą i APELEM JASNOGÓRSKIM. UWAGA!!! W czasie trwania pielgrzymki pieszej do Częstochowy o godz. 21:00 biją dzwony, przypominając nam i zachęcając nas do wspólnej modlitwy – APELOWEJ.
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca sierpnia.
  • w pierwszy czwartek (4 sierpnia) modlić się będziemy o świętość kapłanów, nowe powołania kapłańskie oraz za Seminarium Elbląskie. Zapraszamy po Mszy św. wieczornej na ,,Godzinę Świętą”, czyli adorację przed Najświętszym Sakramentem w powyższych intencjach.
  • w pierwszy piątek (5 sierpnia) spowiedź od 7:45 i 17:30.
  • w pierwszą sobotę (6 sierpnia) nabożeństwo o godz. 17:00
 5. W tygodniu przypada:
  • poniedziałek – wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa,
  • czwartek – wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, kapłana,
  • sobota – Święto Przemienienia Pańskiego
 6. Kancelaria parafialna, przez cały okres wakacji, czynna jest w środy i piątki po Mszy św. wieczorowej do godziny 19:30.Zapraszamy.
 7. Dziękujemy za stosowny ubiór w kościele w okresie wakacji. Msza św. jest uroczystą celebracją, która domaga się swego piękna, szacunku i najwyższej kultury.
 8. Wszystkim parafianom i gościom życzymy udanego wypoczynku błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Szkaplerznej.
 9. Miesiąc lipiec był poświęcony kontemplacji Najświętszej Krwi Chrystusa. Dziękuję Wspólnocie Krwi Chrystusa za prowadzenie modlitw przed wieczorną Mszą Św.
 10. Trwając w jedności modlitewnej z pielgrzymami zmierzającymi do Częstochowy zachęcamy do udziału (w czasie trwania pielgrzymki) w Mszach św. wieczornych zakończonych modlitwą i APELEM JASNOGÓRSKIM. UWAGA!!! W czasie trwania pielgrzymki pieszej do Częstochowy o godz. 21:00 będą biły dzwony, przypominając nam i zachęcać nas do wspólnej modlitwy – APELOWEJ.

Intencje mszalne 31.07.2022r

PONIEDZIAŁEK / 1 sierpnia 2022r.
8.00 O Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski dla Artura MAZURKIEWICZA i całej rodziny – intencja od Jerzego
18.00 Dziękczynna w 35 rocznicę ślubu Ewy i Tadeusza SZWARC z prośba o Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Bożej dla Jubilatów

WTOREK / 2 sierpnia 2022r. /
8.00 † Marek RAZUK w 4 rocznicę śmierci
18.00 † Maria i Stanisław GÓRSCY i zmarli z rodziny z obojga stron

ŚRODA / 3 sierpnia 2022r.
8.00 † Zofia BLANK w 12 rocznicę śmierci i zmarłych Ryszarda, Andrzeja, Zbigniewa, Zofia SIEWICZ
18.00 † Teresa KOTKOWSKA w 10 rocznicę śmierci i zmarli z rodziny

CZWARTEK / 4 sierpnia 2022r. / św. Jana Marii Vianneya
PIERWSZY CZWARTEK MIESIĄCA

8.00 O Boże błogosławieństwo dla Wspólnoty „PRZEMIENIENIE”
18.00 O nowe powołania szczególnie do naszego Seminarium Duchownego w Elblągu, za powołanych: diakona Krzysztofa i alumna Amadeusza oraz za dla kapłanów pracujących w naszej parafii

PIĄTEK / 5 sierpnia 2022r.
PIERWSZY PIĄTEK MIESIĄCA

8.00 † Bogusława(k) RAGUS, śp. Stanisława(k) i Kazimierz JARKA
18.00 † Czesława(k) KOŚCIEWICZ w 1 rocznicę śmierci

SOBOTA / 6 sierpnia 2022r. / PIERWSZA SOBOTA MIESIĄCA
ŚWIĘTO PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO

8.00 † Barbara i Kazimierz(m) GALIŃSCY, śp. Tomasz, Jacek GALIŃSCY
18.00 O pokój na świecie, w Polsce na Ukrainie oraz o umocnienie wiary dla Narodu Polskiego – intencja od I Róży MATKI POKOJU

XIX Niedziela Zwykła / 7 sierpnia 2022r.
8.00 O doświadczenie Bożej Miłości dla Karoliny i Sebastiana
10.00 Dziękczynna w 9 urodziny STASIA z prośba o Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla całej rodziny
10.00 Msza św. dziękczynna za przeżyte wspólnie lata i za otrzymane łaski z prośbą o dalsze błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej, umocnienie wiary i powrót wnuczek na dobrą drogę: 17 rocz. ślubu Iwony i Marcina SIERADZ, 18 rocz. ślubu Anety i Grzegorza ZIELKA, 20 rocz. ślubu Agnieszki i Tomasza GRĄDZIK, 44 rocz. ślubu Jadwigi i Leszka GRĄDZIK
12.00 Za parafian
15.00 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU
18.00 † Irena WISNIEWSKA w 7 rocznicę śmierci