Ogłoszenia 24.07.2022, XVII Niedziela Zwykła

Ewangelia (Łk 11, 1-13) Chrystus uczy modlitwy

Słowa Ewangelii według Świętego Łukasza

Jezus, przebywając w jakimś miejscu, modlił się, a kiedy skończył, rzekł jeden z uczniów do Niego: «Panie, naucz nas modlić się, tak jak i Jan nauczył swoich uczniów».

A On rzekł do nich: «Kiedy będziecie się modlić, mówcie: Ojcze, niech się święci Twoje imię; niech przyjdzie Twoje królestwo! Naszego chleba powszedniego dawaj nam na każdy dzień i przebacz nam nasze grzechy, bo i my przebaczamy każdemu, kto przeciw nam zawini; i nie dopuść, byśmy ulegli pokusie». Dalej mówił do nich: «Ktoś z was, mając przyjaciela, pójdzie do niego o północy i powie mu: „Przyjacielu, pożycz mi trzy chleby, bo mój przyjaciel przybył do mnie z drogi, a nie mam co mu podać”.

Lecz tamten odpowie z wewnątrz: „Nie naprzykrzaj mi się! Drzwi są już zamknięte i moje dzieci są ze mną w łóżku. Nie mogę wstać i dać tobie”. Powiadam wam: Chociażby nie wstał i nie dał z tego powodu, że jest jego przyjacielem, to z powodu jego natręctwa wstanie i da mu, ile potrzebuje. I Ja wam powiadam: Proście, a będzie wam dane; szukajcie, a znajdziecie; kołaczcie, a zostanie wam otworzone.

Każdy bowiem, kto prosi, otrzymuje; kto szuka, znajduje; a kołaczącemu zostanie otworzone. Jeżeli któregoś z was, ojców, syn poprosi o chleb, czy poda mu kamień? Albo o rybę, czy zamiast ryby poda mu węża? Lub też gdy prosi o jajko, czy poda mu skorpiona? Jeśli więc wy, choć źli jesteście, umiecie dawać dobre dary swoim dzieciom, to o ileż bardziej Ojciec z nieba udzieli Ducha Świętego tym, którzy Go proszą».

Ogłoszenia parafialne 24.07.2022r

 1. Jutro 25 lipca przypada liturgiczne wspomnienie św. Krzysztofa – patrona kierowców. Po Mszy św. o godz. 8:00 i 18:00 odbędzie się poświęcenie pojazdów i wręczenie pamiątkowego breloczka i obrazka. Ofiary zebrane przy tej okazji zostaną przekazane jak co roku na środki transportu dla misjonarzy
 2. Pamiętajmy, że 26 lipca to dzień wdzięczności rodzicom, dziadkom i emerytom. Prośmy, by święci Anna i Joachim patronowie tego dnia wypraszali dla nich potrzebne łaski.        
 3. W czwartek 28 lipca wyrusza JUBILEUSZOWA XXX Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę pod hasłem „CHCEMY UJRZEĆ JEZUSA”. Grupa Elbląg- Północ wyrusza razem z grupą katedralną. Pielgrzymka rozpocznie się Mszą św. w Katedrze św. Mikołaja o godz. 7:00 na którą serdecznie zapraszamy. Jest to ostatnia szansa aby złożyć intencje do skrzynki, w których będą się modlić pielgrzymi w czasie drogi. Dziękujemy za wszelkie ofiary i modlitwę, aby to dzieło mogło być szczęśliwie zrealizowane.
 4. DZISIAJ OSTATNIE SPOTKANIE PRZEDPIELGRZYMKOWE O GODZ. 19:30 W PARAFII ŚW. MIKOŁAJA W ELBLĄGU. WSZYSTKICH CHĘTNYCH ZAPRASZAMY.
 5. Trwając w jedności modlitewnej z pielgrzymami zmierzającymi do Częstochowy zachęcamy do udziału (w czasie trwania pielgrzymki) w Mszach św. wieczornych zakończonych modlitwą i APELEM JASNOGÓRSKIM. UWAGA!!! W czasie trwania pielgrzymki pieszej do Częstochowy o godz. 21:00 będą biły dzwony, przypominając nam i zachęcać nas do wspólnej modlitwy – APELOWEJ.
 6. Lipiec jest miesiącem poświęconym kontemplacji Najświętszej Krwi Chrystusa. Krew Chrystusa jest niezbitym dowodem miłości Niebieskiego Ojca do każdego człowieka bez wyjątku. Zachęcam Wspólnotę Krwi Chrystusa do prowadzenia modlitw przed Mszą św.

  W tygodniu przypada:
  • poniedziałek święto Jakuba, Apostoła i św. Krzysztofa – patrona kierowców
  • wtorek wspomnienie św. Joachima i Anny
  • czwartek św. Szarbela Makhluf
  • piątek wspomnienie św. Marty, Marii i Łazarza
 7. Kancelaria parafialna, przez cały okres wakacji, czynna jest w środy i piątki po Mszy św. wieczorowej do godziny 19:30.Zapraszamy.
 8. Dziękujemy za stosowny ubiór w kościele w okresie wakacji. Msza św. jest uroczystą celebracją, która domaga się swego piękna, szacunku i najwyższej kultury.
 9. Módlmy się za dzieci, młodzież i wszystkich wypoczywających na wakacjach. Prośmy o Boże błogosławieństwo i bezpieczny wypoczynek.
 10. Wszystkim Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia życzymy wszelkiego dobra w życiu i błogosławieństwa Bożego.

Intencje mszalne 24.07.2022r

XVIII Niedziela Zwykła / 24 lipca 2022 r.
8.00 † Tadeusz, Jadwiga, Marian z rodziny ZINKIEWICZ
10.00 W intencji Parafian
12.00 Dziękczynna w 45 rocznicę zawarcia sakramentu małżeństwa Krystyny i Marcina KUROSAD z prośbą o Boże błogosławieństwo i opiekę M.B. dla Jubilatów
18.00 † Mirosław SOWIŃSKI w 1 rocznicę śmierci

PONIEDZIAŁEK / 25 lipca 2022r.
Święto św. Jakuba, Apostoła i św. Krzysztofa – patrona kierowców
8.00 † Teresa i Jerzy WILCZYŃSCY
18.00 Za zmarłych rodziców z obojga stron: Marianna i Władysław LEŚNIAK oraz Jan i Irena WYSOCCY

WTOREK / 26 lipca 2022r. / św. Joachima i Anny, rodziców NMP
8.00 † Włodzimierz(m) OTRĘBSKI w 1 rocznicę śmierci
17.00 † Marian PIWNIKIEWICZ w 30 dzień po pogrzebie
18.00 O Boże błogosławieństwo, wszelkie potrzebne łaski dla Anny w dniu imienin

ŚRODA / 27 lipca 2022r.
8.00 † Zdzisław PAJĄK w 13 rocznicę śmierci, śp. Anna BRZOZOWSKA w 4 rocznicę śmierci
18.00 † Emilia ŻUREK w 10 rocznicę śmierci i zmarłych oraz za śp. Stanisław, Jerzy

CZWARTEK / 28 lipca 2022r. /
8.00 † Włodzimierz(m) LAUDAŃSKI w 18 rocznicę śmierci i zmarłych rodziców
18.00 † Bronisław Sosnowski

PIĄTEK / 29 lipca 2022r/ Św. Marty, Marii, Łazarza
8.00 Dziękczynna w 50 rocznicę ślubu Aliny i Eugeniusza WOŹNIAKOWSKICH z prośbą o Boże błogosławieństwo dla ZŁOTYCH JUBILATÓW
18.00 † Stanisław(m) i Genowefa OLEWNIK, śp. Czesława(k) i Stanisław KOWALSCY, śp. Wanda GRAD, śp. Wiktoria i Józef SZWARC

SOBOTA / 30 lipca 2022r.
8.00 Dziękczynna z okazji 18 urodzin Julii KOŁECKIEJ z prośbą o Boże błogosł., opiekę Matki Bożej oraz a dary Ducha Świętego w dorosłym życiu
18.00 Dziękczynna za otrzymane łaski w 2021 roku z prośbą o opiekę i Boże błogosł., w tym roku dla rodziny KARMOWSKICH

XIX Niedziela Zwykła / 31 lipca 2022 r.
8.00 † Zofia, Katarzyna, Józef KOZACZUK, Jadwiga, Jan, Ryszard WYSOCCY
10.00 † Jolanta ROMANOWSKA w 7 rocznicę śmierci
12.00 W intencji Parafian
15.00 KORONKA DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO
18.00 † Maria OKONOWICZ, śp.Genowefa KOPCZYŃSKA w rocznicę śmierci, oraz za zmarłych z rodziny: OKONOWICZ, KOPCZYŃSKICH, CABAJ i GROSS