Ogłoszenia 07.08.2022, XIX Niedziela Zwykła

Ewangelia (Łk 12, 32-48) Gotowość na przyjście Pana

Słowa Ewangelii według Świętego Łukasza

Jezus powiedział do swoich uczniów:

«Nie bój się, mała trzódko, gdyż spodobało się Ojcu waszemu dać wam królestwo. Sprzedajcie wasze mienie i dajcie jałmużnę. Sprawcie sobie trzosy, które nie niszczeją, skarb niewyczerpany w niebie, gdzie złodziej się nie dostaje ani mól nie niszczy. Bo gdzie jest skarb wasz, tam będzie i serce wasze. Niech będą przepasane biodra wasze i zapalone pochodnie.

A wy bądźcie podobni do ludzi oczekujących swego pana, kiedy z uczty weselnej powróci, aby mu zaraz otworzyć, gdy nadejdzie i zakołacze. Szczęśliwi owi słudzy, których pan zastanie czuwających, gdy nadejdzie. Zaprawdę, powiadam wam: Przepasze się i każe im zasiąść do stołu, a obchodząc, będzie im usługiwał. Czy o drugiej, czy o trzeciej straży przyjdzie, szczęśliwi oni, gdy ich tak zastanie.

A to rozumiejcie, że gdyby gospodarz wiedział, o której godzinie przyjść ma złodziej, nie pozwoliłby włamać się do swego domu. Wy też bądźcie gotowi, gdyż o godzinie, której się nie domyślacie, Syn Człowieczy przyjdzie». Wtedy Piotr zapytał: «Panie, czy do nas mówisz tę przypowieść, czy też do wszystkich?» Pan odpowiedział: «Któż jest owym rządcą wiernym i roztropnym, którego pan ustanowi nad swoją służbą, żeby rozdawał jej żywność we właściwej porze? Szczęśliwy ten sługa, którego pan, powróciwszy, zastanie przy tej czynności.

Prawdziwie powiadam wam:

Postawi go nad całym swoim mieniem. Lecz jeśli sługa ów powie sobie w sercu: Mój pan się ociąga z powrotem, i zacznie bić sługi i służące, a przy tym jeść, pić i upijać się, to nadejdzie pan tego sługi w dniu, kiedy się nie spodziewa, i o godzinie, której nie zna; surowo go ukarze i wyznaczy mu miejsce z niewiernymi. Ów sługa, który poznał wolę swego pana, a nic nie przygotował i nie uczynił zgodnie z jego wolą, otrzyma wielką chłostę.

Ten zaś, który nie poznał jego woli, a uczynił coś godnego kary, otrzyma małą chłostę. Komu wiele dano, od tego wiele wymagać się będzie; a komu wiele powierzono, tym więcej od niego żądać będą».

Ogłoszenia parafialne 07.08.2022r

 1. PAMIĘTAJMY – SIERPIEŃ MIESIĄCEM ABSTYNENCJI. Przez pamięć o wielkich dziełach, które Bóg dokonał w naszym narodzie w tym miesiącu, powstrzymajmy się od spożywania napojów alkoholowych. Pod chórem wyłożona jest KSIĘGA ABSTYNENCJI. Zachęcamy do wpisywania się by w ten sposób podjąć APEL KOŚCIOŁA.
 2. Przy naszej parafii działa grupa rodzinna Al-Anon („Śmieszki”), która zaprasza zainteresowanych problemem picia bliskiej osoby. Grupa spotyka się w każdy czwartek na plebanii o godz. 17:00.
 3. Parafia św. Brata Alberta organizuje wyjazd autokarowy do Częstochowy z 10 na 11 sierpnia br. na spotkanie i wejście pielgrzymów Diecezji Elbląskiej. Wyjazd o 2 nad ranem. Koszt 200 zł w tym ubezpieczenie. Zapisy w parafii lub tel. 512 924 572
 4. W czwartek 11 sierpnia 2022 roku, XXX Jubileuszowa Elbląska Pielgrzymka Piesza wchodzi na Jasną Górę. Zapraszamy parafian na Mszę świętą o godz. 18:00 i Apel Jasnogórski. Duchowo będziemy się łączyć z pielgrzymami, trwającymi na modlitwie w Kaplicy Cudownego Obrazu. Wdzięczny jestem osobom, które wspierały pielgrzymów swoją ofiarą, modlitwą i w inny sposób Panu Bogu wiadomy. Bóg zapłać.
 5. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:
  • w poniedziałek wspomnienie św. Dominika, kapłana,
  • we wtorek święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy,
  • w środę święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika,
  • w czwartek wspomnienie św. Klary, dziewicy.
  • Zapraszamy na Msze św. o godz. 8:00 i o godz. 18:00.
 6. Kancelaria parafialna, przez cały okres wakacji, czynna jest w środy i piątki po Mszy św. wieczorowej do godziny 19:30.Zapraszamy.
 7. W okresie wakacji zapraszamy na KONCERTY ORGANOWE do Pasłęka, które odbywają się w kościele św. Bartłomieja. Więcej informacji na plakacie w gablocie.
 8. W tygodniu przypada:
  • poniedziałek – wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa,
  • czwartek – wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, kapłana,
  • sobota – Święto Przemienienia Pańskiego
 9. Kancelaria parafialna, przez cały okres wakacji, czynna jest w środy i piątki po Mszy św. wieczorowej do godziny 19:30.Zapraszamy.
 10. Dziękujemy za stosowny ubiór w kościele w okresie wakacji. Msza św. jest uroczystą celebracją, która domaga się swego piękna, szacunku i najwyższej kultury.
 11. Wszystkim parafianom i gościom życzymy udanego wypoczynku błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Szkaplerznej.

Intencje mszalne 07.08.2022r

INTENCJE MSZALNE
XIX Niedziela Zwykła / 7 sierpnia 2022 r.
8.00 O doświadczenie Bożej Miłości dla Karoliny i Sebastiana
10.00 Dziękczynna w 9 urodziny STASIA z prośbą o Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla całej rodziny
10.00 Msza św. dziękczynna za przeżyte wspólnie lata i za otrzymane łaski z prośbą o dalsze błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej, umocnienie wiary i powrót wnuczek na dobrą drogę: 17 rocz. ślubu Iwony i Marcina SIERADZ, 18 rocz. ślubu Anety i Grzegorza ZIELKA, 20 rocz. ślubu Agnieszki i Tomasza GRĄDZIK, 44 rocz. ślubu Jadwigi i Leszka GRĄDZIK
12.00 Za parafian
15.00 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU do godz. 18:00
18.00 † Irena WIŚNIEWSKA w 7 rocznicę śmierci

PONIEDZIAŁEK / 8 sierpnia 2022 r. św. Dominika, kapłana
8.00 † Zbigniew SKARŻYŃSKI w 12 rocznicę śmierci
18.00 Rezerwacja

WTOREK / 9 sierpnia 2022 r. / św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy
8.00 † Władysław i Genowefa(k) śp. Mieczysław(m) i Romuald WOJSZNIS
18.00 Za zmarłych rodziców i rodzeństwo z rodzin ARCABOWICZ I WOŹNIAKOWSKICH

ŚRODA / 10 sierpnia 2022 r. / św. Wawrzyńca, diakona
8.00 †Józef KUCZYŃSKI w 3 rocznice śmierci i zmarłych z rodziny
18.00 † Tadeusz CZĘŚCIK w 14 rocznicę śmierci oraz za śp. Eugenia, Henryk, Andrzej GRABOWSCY

CZWARTEK / 11 sierpnia 2022 r. / św. Klary, dziewicy
8.00 † Władysław(m) i Władysława(k), Jerzy z rodziny KLIMUK
18.00 † Jerzy, Anna, Stanisław

PIĄTEK / 12 sierpnia 2022 r.
8.00 † Stanisław(m) PODGÓRSKI i zmarli rodzice z obojga stron
18.00 † Bogdan GRZYMAŁA w 2 rocznicę śmierci

SOBOTA / 13 sierpnia 2022 r.
8.00 † Halina CELIŃSKA
18.00 † Zenon i Jadwiga BRZOZOWSCY – rodzice
18.00 Dziękczynna w 50 rocznicę ślubu Ireny i Romualda MICHAŁOWSKICH z prośbą o Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski dla Złotych Jubilatów

XX Niedziela Zwykła / 14 sierpnia 2022 r.
8.00 O Boże błogosławieństwo dla Nikodema i całej Jego rodziny, Agnieszki i całej rodziny zakonnej oraz dla Magdaleny i całej Jej rodziny
10.00 † Janina, Mieczysław, Bogdan, Lucjan z rodziny KAŁUŻA, śp. Jan SPODAREK, Cezary DALIDOWICZ, Grażyna DALIDOWICZ
12.00 W intencji Parafian
18.00 † Józef KOZŁOWSKI w 1 rocznicę śmierci