Ogłoszenia 03.07.2022, XIV Niedziela Zwykła

Ewangelia (Łk 10, 1-12. 17-20) Pokój królestwa Bożego

Słowa Ewangelii według Świętego Łukasza

Jezus wyznaczył jeszcze innych siedemdziesięciu dwu uczniów i wysłał ich po dwóch przed sobą do każdego miasta i miejscowości, dokąd sam przyjść zamierzał. Powiedział też do nich: «Żniwo wprawdzie wielkie, ale robotników mało; proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na swoje żniwo. Idźcie! Oto posyłam was jak owce między wilki.

Nie noście z sobą trzosa ani torby, ani sandałów; i nikogo w drodze nie pozdrawiajcie. Gdy wejdziecie do jakiegoś domu, najpierw mówcie: Pokój temu domowi. Jeśli tam mieszka człowiek godny pokoju, wasz pokój spocznie na nim; jeśli nie, powróci do was. W tym samym domu zostańcie, jedząc i pijąc, co będą mieli: bo zasługuje robotnik na swoją zapłatę.

Nie przechodźcie z domu do domu. Jeśli do jakiegoś miasta wejdziecie i przyjmą was, jedzcie, co wam podadzą; uzdrawiajcie chorych, którzy tam są, i mówcie im: Przybliżyło się do was królestwo Boże». «Lecz jeśli do jakiegoś miasta wejdziecie, a nie przyjmą was, wyjdźcie na jego ulice i powiedzcie: Nawet proch, który z waszego miasta przylgnął nam do nóg, strząsamy wam. Wszakże to wiedzcie, że bliskie jest królestwo Boże. Powiadam wam: Sodomie lżej będzie w ów dzień niż temu miastu».

Wróciło siedemdziesięciu dwóch z radością, mówiąc: «Panie, przez wzgląd na Twoje imię nawet złe duchy nam się poddają». Wtedy rzekł do nich: «Widziałem Szatana, który spadł z nieba jak błyskawica. Oto dałem wam władzę stąpania po wężach i skorpionach, i po całej potędze przeciwnika, a nic wam nie zaszkodzi. Jednakże nie z tego się cieszcie, że duchy się wam poddają, lecz cieszcie się, że wasze imiona zapisane są w niebie».

Ogłoszenia parafialne 03.07.2022r

 1. Zapraszamy dziś w I Niedzielę miesiąca na Adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 15:00 do godz. 18:00. Rozpocznie się Koronką do Bożego Miłosierdzia.
 2. Ofiary składane dzisiaj na tacę przeznaczone są na inwestycje w naszej parafii. Bóg zapłać za zrozumienie i złożone ofiary.
 3. Witamy w naszej wspólnocie parafialnej nowych wikariuszy, ks. mgr lic. Sylwestra Żbikowskiego oraz ks. mgr Mariana Jażdżewskiego, którzy Dekretem Biskupa Elbląskiego od 1 lipca br. rozpoczęli posługę w naszej parafii. Otoczmy modlitwą obu kapłanów, by ich posługa przyniosła błogosławione owoce.
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca zapraszamy na Mszy św. o godz. 18:00 a po niej na Godzinę Świętą – w intencji powołań z naszej parafii.
 5. UWAGA OSOBY NOSZACE SZKAPLERZ !!! W zakrystii można odebrać deklarację o przystąpieniu do Bractwa Szkaplerznego, którą należy wypełnić i przynieść do zakrystii.
 6. Od 7 lipca (czwartek) do 15 lipca (piątek) po Mszy świętej wieczorowej odmawiana będzie Nowenna przed Świętem Matki Bożej Szkaplerznej (16 lipca). Zapraszamy wszystkich, a szczególnie tych, którzy przyjęli szkaplerz karmelitański i tworzą Rodzinę Karmelitańską i Bractwo Szkaplerzne.
 7. W przyszłą niedziele tj. 10 lipca br. Rodzina Szkaplerzna przed kościołem zbierać będzie ofiary do puszek na przygotowanie JUBILEUSZU 20-LECIA RODZINY SZKAPLERZNEJ. Do wspólnego świętowania zapraszamy w sobotę 16 lipca br. od godz. 16:30. Dziękujemy tym wszystkim którzy tworzą Rodzinę i Bractwo Szkaplerzne i wszystkim parafianom za wsparcie.
 8. Będę wdzięczny osobom, które chcą włączyć się w przygotowania poprzez przyniesienie ciast na wspólny stół odpustowy. Można wypieki przynosić w dniu ODPUSTU PARAFIALNEGO tj. w sobotę16 lipca – od godziny 16:00 do 17:00.
 9. Lipiec jest miesiącem poświęconym kontemplacji Najświętszej Krwi Chrystusa. Krew Chrystusa jest niezbitym dowodem miłości Niebieskiego Ojca do każdego człowieka bez wyjątku. Zachęcam Wspólnotę Krwi Chrystusa do prowadzenia modlitw przed Mszą św. wieczorową o godz. 17:30.
 10. Kancelaria parafialna, przez cały okres wakacji, czynna będzie w środy i piątki po Mszy św. wieczorowej
 11. arafialny Oddział Caritas przy ul. Myliusa 1A w czasie wakacji jest nieczynny.
 12. Dziękujemy za stosowny ubiór w kościele w okresie wakacji. Msza św. jest uroczystą celebracją, która domaga się swego piękna, szacunku i najwyższej kultury.
 13. Dzieciom i młodzieży życzymy udanych i bezpiecznych wakacji, polecając ich opiece Aniołów Stróżów. Szczęść Wam Boże.

Intencje mszalne 03.07.2022r

XIV Niedziela Zwykła / 3 lipca 2022 r.
8.00 śp. Helena KULMA w 7 rocznicę śmierci
10.00 śp. Wiktoria w 5 rocznicę śmierci i Bronisław JANICCY, Wiktoria, Jan i Halina SZCZĘŚNI; Marta, Antoni, Tomasz JANICCY oraz Hermenegilda MOLGA
12.00 Dziękczynna w 52 rocznicę ślubu Zuzanny i Henryka STAN z prośbą o Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski dla Jubilatów
12.00 W intencji Parafian / ofiarodawców naszej świątyni
15.00 KORONKA DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA I ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU
18.00 O doświadczenie Bożej miłości dla Sebastiana i Karoliny

PONIEDZIAŁEK / 4 lipca 2022r.
8.00 O Boże błogosławieństwo, łaskę zdrowia, dary Ducha Świętego i opiekę Matki Bożej dla całej rodziny PAWŁOWSKICH
18.00 Śp. Halina KORZENIOWSKA w 2 rocznicę śmierci

WTOREK / 5 lipca 2022r. /
8.00 Za zmarłych rodziców: śp. Teofil i Wiktoria
18.00 O Boże błogosławieństwo, wszelkie potrzebne łaski dla TYMONA z okazji 8 urodzin

ŚRODA / 6 lipca 2021r.
bł. Marii Teresy Ledóchowskiej
8.00 O wszelkie potrzebne łaski, dary Ducha Świętego dla ks. Proboszcza Wojciecha
18.00 śp. Genowefa i Aleksander(m) KACZYŃSCY w 5 rocznice śmierci

CZWARTEK / 7 lipca 2022r. / I DZIEŃ NOWENNY
PIERWSZY CZWARTEK MIESIĄCA

8.00 O Boże błogosławieństwo dla Wspólnoty „PRZEMIENIENIE”
18.00 Dziękczynna w 85 urodziny Anny WOŹNIAK z prośbą o Boże błogosławieństwo, potrzebne łaski na dalsze lata życia

PIĄTEK / 8 lipca 2022r. św. Jana z Dukli,
II DZIEŃ NOWENNY

8.00 śp. Helena, Franciszek, Jerzy ROŻENTALSCY
18.00 śp. Henryk ŚLEDŹ w 29 rocznice śmierci, śp. Jan MODZELEWSKI w 8 miesiąc po pogrzebie oraz zmarli rodzice z obojga stron

SOBOTA / 9 lipca 2022r.
III DZIEŃ NOWENNY

8.00 O wszelkie potrzebne łaski, dary ucha Świętego dla ks. Marcina DOPIERAŁA
18.00 Śp. Henryk CZAPIEWSKI w 1 rocznicę śmierci