Ogłoszenia 10.07.2022, XV Niedziela Zwykła

Ewangelia (Łk 10, 25-37)

Słowa Ewangelii według Świętego Łukasza

Powstał jakiś uczony w Prawie i wystawiając Jezusa na próbę, zapytał: «Nauczycielu, co mam czynić, aby osiągnąć życie wieczne?»

Jezus mu odpowiedział: «Co jest napisane w Prawie? Jak czytasz?» On rzekł: «Będziesz miłował Pana, Boga swego, całym swoim sercem, całą swoją duszą, całą swoją mocą i całym swoim umysłem; a swego bliźniego jak siebie samego». Jezus rzekł do niego: «Dobrze odpowiedziałeś. To czyń, a będziesz żył». Lecz on, chcąc się usprawiedliwić, zapytał Jezusa: «A kto jest moim bliźnim?»

Jezus, nawiązując do tego, rzekł: «Pewien człowiek schodził z Jeruzalem do Jerycha i wpadł w ręce zbójców. Ci nie tylko go obdarli, lecz jeszcze rany mu zadali i zostawiwszy na pół umarłego, odeszli. Przypadkiem przechodził tą drogą pewien kapłan; zobaczył go i minął. Tak samo lewita, gdy przyszedł na to miejsce i zobaczył go, minął.

Pewien zaś Samarytanin, wędrując, przyszedł również na to miejsce. Gdy go zobaczył, wzruszył się głęboko: podszedł do niego i opatrzył mu rany, zalewając je oliwą i winem; potem wsadził go na swoje bydlę, zawiózł do gospody i pielęgnował go. Następnego zaś dnia wyjął dwa denary, dał gospodarzowi i rzekł: „Miej o nim staranie, a jeśli co więcej wydasz, ja oddam tobie, gdy będę wracał”. Kto z tych trzech okazał się według ciebie bliźnim tego, który wpadł w ręce zbójców?»

On odpowiedział: «Ten, który mu okazał miłosierdzie». Jezus mu rzekł: «Idź i ty czyń podobnie!»

Ogłoszenia parafialne 10.07.2022r

W SOBOTĘ 16 LIPCA PRZYPADA UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY Z GÓRY KARMEL A ZARAZEM JUBILEUSZ 20 -LECIA RODZINY SZKAPLERZNEJ.

TRWA NOWENNA PRZED UROCZYSTOŚCIĄ NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY Z GÓRY KARMEL I JUBILEUSZEM 20 -LECIA RODZINY SZKAPLERZNEJ

Słowo Boże wygłosi Ojciec Redemptorysta Mirosław Dawlewicz z Warszawy.W tym dniu możemy przyjąć SZKAPLERZ KARMELITANSKI.

Zapraszamy wszystkich parafian na Uroczystą Mszę Świętą Odpustowo – Jubileuszową o godz. 18:00. Dokładny plan uroczystości umieszczony na plakatach.

Program uroczystości:

godz. 16:30 – MODLITWA UWIELBIENIA
godz. 17:45 – przygotowanie do Eucharystii
godz. 18:00 – MSZA ŚWIĘTA z możliwością przyjęcia SZKAPLERZA
godz. 19:30 – AGAPA czyli poczęstunek dla wszystkich
godz. 20:30 do 22:00 – Koncert zespołu „NIEBOSKŁONNI” w tym o godz. 21:00 – wspólny Apel Jasnogórski

OGŁOSZENIA:

  1. Dzisiaj przedstawiciele Rodziny Szkaplerznej przed kościołem zbierają ofiary do puszek na wsparcie organizacji JUBILEUSZU 20-LECIA RODZINY SZKAPLERZNEJ. Do wspólnego świętowania zapraszamy w sobotę 16 lipca br. od godz. 16:30. Dziękujemy tym wszystkim którzy tworzą Rodzinę i Bractwo Szkaplerzne i wszystkim parafianom za wsparcie.
  2. Będę wdzięczny osobom, które chcą włączyć się w przygotowania poprzez przyniesienie ciast na wspólny stół odpustowy. Wypieki można przynosić w dniu ODPUSTU PARAFIALNEGO tj. w sobotę16 lipca – od godziny 16:00 do 17:00.
  3. Po Mszy świętej wieczorowej odmawiana jest Nowenna przed Świętem Matki Bożej Szkaplerznej (16 lipca). Zapraszamy wszystkich, a szczególnie tych, którzy przyjęli szkaplerz karmelitański i tworzą Rodzinę Karmelitańską i Bractwo Szkaplerzne.
  4. Lipiec jest miesiącem poświęconym kontemplacji Najświętszej Krwi Chrystusa. Krew Chrystusa jest niezbitym dowodem miłości Niebieskiego Ojca do każdego człowieka bez wyjątku. Zachęcam Wspólnotę Krwi Chrystusa do prowadzenia modlitw przed Mszą św. wieczorową o godz. 17:30.
  5. Kancelaria parafialna, przez cały okres wakacji, czynna będzie w środy i piątki po Mszy św. wieczorowej do godziny 19:30. Zapraszamy.
  6. Parafialny Oddział Caritas przy ul. Myliusa 1A w czasie wakacji jest nieczynny.
  7. Dziękujemy za stosowny ubiór w kościele w okresie wakacji. Msza św. jest uroczystą celebracją, która domaga się swego piękna, szacunku i najwyższej kultury.

Intencje mszalne 10.07.2022r

XV Niedziela Zwykła / 10 lipca 2022 r. /
IV DZIEŃ NOWENNY

8.00 † Aleksandra RADZISZEWSKA w 16 rocznicę śmierci
10.00 O Boże błogosławieństwo dla Nikodema i całej Jego rodziny, Agnieszki i całej rodziny zakonnej oraz dla Magdaleny i całej Jej rodziny
12.00 W intencji Parafian
18.00 † Tomasz WARZECHA w 30 dzień po pogrzebie

PONIEDZIAŁEK / 11 lipca 2022r./ św. Benedykta, opata, patrona Europy
V DZIEŃ NOWENNY

8.00 Dziękczynna w dniu urodzin Karoliny z prośbą o przemianę serca i żywa wiarę
18.00 † Wiktoria ŻENDARSKA w 8 rocznicę śmierci oraz zmarłych z rodziny

WTOREK / 12 lipca 2022r. / św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa
VI DZIEŃ NOWENNY

8.00 O wszelkie potrzebne łaski, dary Ducha Świętego dla ks. Piotra Wolnikowskiego
18.00 † Jadwiga, Stanisław WYZDRA

ŚRODA / 13 lipca 2022r. / św. Andrzeja Świerada i Benedykta
VII DZIEŃ NOWENNY

8.00 † Krystyna w 1 rocznicę śmierci † Zygmunt SOKALSKICH,† Leonia i Marian POKÓJ
18.00 † Katarzyna Wojenkowska w 4 rocz. śmierci

CZWARTEK / 14 lipca 2022r.
VIII DZIEŃ NOWENNY

8.00 † Włodzimierz ŚCIBOR z okazji imienin
8.00 † Henryk PAWLICKI
PIĄTEK / 15 lipca 2022r./ Św. Bonawentury
IX DZIEŃ NOWENNY
8.00 † Roman TYKARSKI oraz za dusze w czyśćcu cierpiące
18.00 Dziękczynna z okazji urodzin Tomasza oraz w dniu imienin Henryka z prośbą o Boże błogosławieństwo, wszelkie potrzebne łaski i opiekę Matki Bożej

SOBOTA / 16 lipca 2022r.
Uroczystość Matki Bożej z Góry Karmel
JUBILEUSZ 20-LECIA RODZINY SZKAPLERZNEJ

8.00 † Anna NADOLSKA i Józef MŁYNARSKI, Marianna(k), Zbigniew i Sławomir, Danuta
18.00 W intencji całej Rodziny Szkaplerznej z okazji 20 rocznicy powstania oraz za osoby które dzisiaj przyjmą Szkaplerz Święty
18.00 Dziękczynna za Moderatora RODZINY SZKAPLERZNEJ ks. Wojciecha ZWOLICKIEGO z prośbą o Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Bożej Szkaplerznej w dalszym gorliwym szerzeniu kultu Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel