Ogłoszenia Parafialne na III Niedzielę Adwentu (11.12.2016 r.)

pulpit

1. Tydzień temu modlitwą otaczaliśmy Kościół na Wschodzie. Natomiast dzisiaj zbieramy ofiary do puszek na powyższy cel. Bóg zapłać za złożone ofiary.

2. Adwent to czas, w którym pragniemy jak najlepiej przygotować się do świąt Bożego Narodzenia. UWAGA !!! W dni powszednie zapraszamy na Msze św. Roratnie ku czci Matki Bożej o godz. 6.30. Dzieci zapraszamy we wtoreki czwartek o godz. 6.30, a młodzież z dorosłymi w piątek o godz. 6.00.

3. Wolontariusze Caritas rozprowadzają świece na stół wigilijny w ramach ogólnopolskiej akcji „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” w cenie: 6 zł – małe świece i 15 zł duże świece. Nabywając świecę okazujesz serce tym, którzy liczą na Twą dobroć.

4. Jeśli ktoś nie ma jeszcze poświęconego opłatka na stół wigilijny, może go nabyć w zakrystii u pana kościelnego. Zapraszamy.

5. Dzisiaj (11 grudnia) bezpośrednio po Mszy Św. wieczornej zapraszamy na modlitwę w duchu Taize. W programie śpiew kanonami, świadectwa wyjazdów na spotkania młodych Taize, modlitwa o pokój i jedność chrześcijan, która jest głównym charyzmatem wspólnoty Taize. Po modlitwie w kościele spotkanie organizacyjne dla jadących w tym roku na spotkanie w Rydze. Jest jeszcze 10 wolnych miejsc. Koszt: 150 zł + 50 euro. Zapisy u ks. Marcina.

6. Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży wychodzi z inicjatywą pomocy przy zakupach i domowych porządkach świątecznych. Osoby zainteresowane, samotne, starczy czy chore mogą zgłosić się po taką pomoc w zakrystii i uzgodnić dogodny termin.

7. W przyszłą niedzielę ministranci będą rozprowadzać sianko na stół wigilijny za dobrowolną ofiarę. Zadbajmy o to, by tego symbolu skromności nie zabrakło w naszym domu. Zebrane ofiary będą przeznaczone na wyjazd zimowy naszej Służby Liturgicznej.

8. Członków Kręgu Biblijnego oraz wszystkich chętnych zapraszamy na spotkanie w środę o godz. 19.00 w salce na plebanii.

9. Rekolekcje Adwentowe „Jak zadbać o serce ? Zapobieganie, diagnozowanie i leczenie chorób serca – porady kardiologa i chirurga” w naszej parafii rozpoczynamy dzisiaj i będziemy kontynuować w dniach 15, 16, 17 grudnia. Rekolekcje poprowadzi ks. Rafał Krauze – marianin. Prośmy na ten czas o światło Ducha Świętego dla Rekolekcjonisty i całej parafii. Zaplanujmy dobrze swoje obowiązki domowe, by wziąć udział w duchowym przygotowaniu do świąt Narodzenia Pańskiego. Dokładny program w Biuletynie Parafialnym.

10. Spotkanie dla rodziców dzieci klas III przygotowujących się do I Komunii św., w czwartek 15 grudnia br. o godz. 18.00 w ramach nauki rekolekcyjnej.

11. W piątek 16 grudnia dzień spotkania i modlitwy Rodziny Karmelitańskieji Bractwa Szkaplerznego. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00.

12. Przed kościołem można nabyć prasę katolicką: „Gość Niedzielny” – 5 zł.