Biuletyn nr 860 / 05.07.2020r. XIV Niedziela zwykła

Ogłoszenia parafialne 05.07.2020

OD 7 LIPCA NOWENNA PRZED UROCZYSTOŚCIĄ NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY Z GÓRY KARMEL

1. Zapraszamy dziś w I Niedzielę miesiąca na Adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 15:00 do godz. 18:00. Rozpocznie się Koronką do Bożego Miłosierdzia.

2. W związku z pielgrzymką na Jasną Górę już tradycyjnie przy wejściu do kościoła wystawione jest pudełko na intencje modlitewne, które zabiorą w Waszym imieniu pielgrzymi wędrujący na Jasną Górę. Bóg zapłać.

3. Ofiary złożone dzisiaj na tacę przeznaczone są na uregulowanie raty za wykonaną fotowoltaikę na plebanii. Bóg zapłać za zrozumienie i złożone ofiary.

4. Od 7 lipca (wtorek) do 15 lipca (środa) po Mszy świętej wieczorowej odmawiana będzie Nowenna przed Świętem Matki Bożej Szkaplerznej (16 lipca). Zapraszamy wszystkich, a szczególnie tych, którzy przyjęli szkaplerz karmelitański i tworzą Rodzinę Karmelitańską i Bractwo Szkaplerzne.

5. UWAGA OSOBY NOSZACE SZKAPLERZ – dzisiaj mogą od osób stojących przed kościołem odebrać DEKLARACJĘ którą należy wypełnić i przynieść do zakrystii. Zachęcam, aby pomyśleć o przystąpieniu do Bractwa Szkaplerznego. Taką możliwość mamy tylko raz w roku, dokładnie 16 lipca podczas UROCZYSTEJ MSZY ŚWIĘTEJ ODPUSTOWEJ o godz. 18:00. Zapraszam.

6. Lipiec jest miesiącem poświęconym kontemplacji Najświętszej Krwi Chrystusa. Krew Chrystusa jest niezbitym dowodem miłości Niebieskiego Ojca do każdego człowieka bez wyjątku. Zachęcam Wspólnotę Krwi Chrystusa do prowadzenia modlitw przed Mszą św. wieczorową o godz. 17:30.

7. Z wielką radością pragnę przekazać Wam informację o możliwości tegorocznego pielgrzymowania podczas XI Rowerowej Pielgrzymki z Elbląga na Jasną Górę (05-11.08.2020). Mam głęboką nadzieję i mocno w to wierzę, że nasza Kochana Matka, do której każdego roku pielgrzymujemy przez Polskę, będzie nad nami czuwać i nas prowadzić, z czego wypływa hasło naszego pielgrzymowania: „Bądź z nami w każdy czas”. Zaprasza ks. Krzysztof Sękuła tel. 515 164 250.

8. Kancelaria parafialna, przez cały okres wakacji, czynna będzie w środy i piątki po Mszy św. wieczorowej.

9. Dziękujemy za stosowny ubiór w kościele w okresie wakacji. Msza św. jest uroczystą celebracją, która domaga się swego piękna, szacunku i najwyższej kultury.

10. Przed kościołem można nabyć Gościa Niedzielnego w cenie 6 zł.