OGŁOSZENIA PARAFIALNE 31.12.2017 R. – NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY

 

1. Parafian, którzy pragną podziękować za miniony rok, zapraszamy dzisiaj na nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne po Mszy św. o godz. 18.00 zakończone błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.

 

2. Za tydzień comiesięczna Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00 do 18.00. Przyjdź i oddaj Panu Bogu rozpoczęty Nowy Rok.

 

3. Jutro w Nowy Rok Kościół obchodzi Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Jest to Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Prośmy, by Maryja wypraszała pokój na świecie i w sercu każdego z nas, a Bóg nam błogosławił w Nowym Roku 2012. Pierwsza Msza Św. w tym dniu o godz. 9.00, a następne o godz. 10.30, 12.00 i 18.00.

 

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca:

  • pierwszy czwartek miesiąca – zapraszamy na Mszę św. o godz. 18:00, a po niej na Adorację Najświętszego Sakramentu tj. na „GODZINĘ ŚWIĘTĄ”. Zapraszamy wszystkie „Margaretki” do wspólnej modlitwy.
  • w pierwszy piątek spowiedź dla dzieci wyjątkowo od godz. 17.30 a Msza św. o godz. 18.00 dla wszystkich
  • PRZYPOMINAMY że dzieci klas IV spowiadają się w tygodniu według ustalonego porządku: poniedziałek od godz. 17.30 klasa IV A, wtorek od godz. 17.30 klasa IV B, środa od godz. 17.30 klasa IV C, czwartek od godz. 17.30 klasa IV D UWAGA !!!! Msza św. w I piątek miesiąca dla wszystkich dzieci i dorosłych o godz. 18.00;
  • w pierwszą sobotę o godz. 17.00 zapraszamy na NABOŻEŃSTWO WYNAGRADZAJĄCE ZA BLUŹNIERSTWA, KTÓRE ZNIEWARZAJĄ MARYJĘ W JEJ ŚWIĘTYCH WIZERUNKACH w ramach nabożeństwa pierwszych pięciu sobót, o które prosiła Matka Boża w Fatimie.

 

5. Z racji I piątku miesiąca w tym tygodniu księża udadzą się do chorych od godz. 9:30.

 

6. W sobotę obchodzić będziemy UROCZYSTOŚĆ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO (TRZECH KRÓLI). Msze Święte w tym dniu o godz. 7:00, 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00. Jest to dzień modlitw za misje, dlatego pamiętajmy o misjonarzach pochodzących z naszej parafii. Ofiary zbierane do puszek przeznaczone będą na pomoc dla o. Dariusza Maruta CSSp pracującego na Madagaskarze. Bóg zapłać za zrozumienie. W tym dniu podczas każdej Mszy Świętej poświęcenie kredy i wody, którą zabieramy do domu.

 

7. Dnia 6 stycznia (sobota) po wspólnej Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie opłatkowe dla wspólnot parafialnych: Odnowa w Duchu Świętym, Wspólnota Krwi Chrystusa, Kręg Biblijny, Apostolat Margaretka, Apostolat Bożego Miłosierdzia, Wolontariuszy Caritas i Żywego Różańca na które zapraszamy. Przyjdź czekamy na Ciebie.

 

8. W naszym mieście odbędzie się Orszak Trzech Króli (6 stycznia 2018.) Wydarzenie przywraca starą polską tradycję jasełek ulicznych. W tym dniu  możemy być jak Trzej Mędrcy- ujrzeć światło betlejemskiej gwiazdy, pójść za nią i odnaleźć Prawdę, Dobro i Piękno. Orszak rozpocznie się na Placu Jagiellończyka o godz.13.00 a zakończy się Mszą święta w katedrze św. Mikołaja.

 

9. Trwa Wizyta duszpasterska w parafii (program znajdziemy w biuletynie). Dziękujemy za składane przy tej okazji ofiary na ławki do naszego Kościoła. W trakcje kolędy codziennie o godz. 8.00 sprawowana jest Msza św. za rodziny, do których udamy się z Wizytą Duszpasterską. Tym bardziej zachęcamy osoby dysponujące czasem do wspólnej modlitwy.

 

10. Scholka parafialna „RAFAEL” oraz Zespół Młodzieżowy zapraszają do wspólnego kolędowania wszystkich parafian, przyjaciół, dzieci, dorosłych oraz rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej; 21 stycznia (niedziela), o godz. 16.15, do naszego Kościoła. PRZYJDŹ I WŁĄCZ SIĘ WE WSPÓLNY ŚPIEW KOLĘD.

 

11. PIELGRZYMKA W ROKU 2018 !!! Parafia organizuje samolotową pielgrzymkę do Francji w dniach 21 – 28 września 2018 roku. Zobaczymy takie miejsca jak: La Salette, Lourdes, zamki nad Loarą, Paray – Le – Monial oraz Ars. Koszt 3490 zł. plus 110 euro. Zapisy u ks. Proboszcza do 21 stycznia 2018 r. Wpisowe 1000 zł. Pomyśl i zaplanuj już dziś Twój wyjazd do tak ważnych i cudownych miejsc.

 

12. Zachęcamy do zamawiania Mszy Św. dziękczynnych (rodzinnych) za miniony rok z prośbą o dalszą opiekę i Boże błogosławieństwo w Nowym Roku.

 

13. Za tydzień ofiary złożone na tacę przeznaczone będą uregulowanie rachunku za ogrzewanie Kościoła. Dziękuję za zrozumienie i złożone ofiary.

 

14. Wszystkim parafianom i przybyłym gościom do naszej wspólnoty życzymy szczęśliwego Nowego Roku 2018, wielu łask i opieki Matki Bożej Szkaplerznej.