OGŁOSZENIA PARAFIALNE 24-25.12.2017 R.

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

IV Niedziela Adwentu   24.12.2017r.

 

 1. Ministranci rozprowadzają jeszcze dzisiaj sianko na stół wigilijny za dobrowolną ofiarę. Zadbajmy o to, by tego symbolu ubóstwa nie zabrakło w naszym domu.
 2. Jeśli ktoś nie ma jeszcze poświęconego opłatka na stół wigilijny, może go nabyćw zakrystii u pana kościelnego. Zapraszamy.
 3. Zachęcamy dziś do godnego przeżycia WIGILII BOŻEGO NARODZENIA. Zapraszamy na Pasterkę o godz. 22.00 lub o godz. 24.00. Przypominamy, że Msze św. w Uroczystość Narodzenia Pańskiego będą odprawione o godz. 9:00, 10:30, 12:00 i 18:00. Nie ma Mszy Św. o godz. 7:00 i 15:00. Przypominamy, że według niepamiętnej tradycji, wieczerza wigilijna powinna być posiłkiem bezmięsnym i rozpoczynać się odczytaniem fragmentu Ewangelii i modlitwą. Na stole wigilijnym niech zapłonie świeca Caritas. W wieczór wigilijny nie będzie Mszy św. o godz. 15:00 i o godz. 18:00.
 4. Jeśli ktoś nie ma jeszcze poświęconego opłatka na stół wigilijny, może go nabyć w zakrystii u pana kościelnego. Zapraszamy.
 5. Dziękujemy tym wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie naszej świątyni do Świąt Bożego Narodzenia. Szczególne wyrazy wdzięczności składamy państwu Kimso i panom, którzy odpowiedzieli na moją prośbę.
 6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: przed kościołem możemy kupić świąteczny numer „Gościa Niedzielnego”. Gość Niedzielny to najpoczytniejszy tygodnik katolicki w Polsce. Nabywając i czytając ten tygodnik mamy możliwość poznawać działalność Kościoła Katolickiego w świecie i w Polsce.
 7. Przypominamy, że najpiękniejszą modlitwą Kościoła jest Msza Święta, którą można zamawiać za żywych i umarłych lub ofiarować jako wspaniały chrześcijański prezent  z okazji rocznicy ślubu, chrztu, urodzin i imienin, prosząc o łaski lub za nie dziękując. Msze św. można zamawiać i rezerwować na rok 2018.

 

UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO NARODZENIA 25.12.2017r.

 

 1. Jak co roku, tak i na te święta klerycy z naszej parafii rozprowadzać będą „Myślnik Klerycki”- jest on wydawany przez alumnów naszego seminarium. Zachęcamy do nabywania – za dobrowolną ofiarę.
 2. W drugi dzień świąt: św. Szczepana, pierwszego męczennika. Taca z tego dnia przeznaczona jest na KATOLICKI UNIWERSYTET  LUBELSKI oraz na Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Elbląskiej, gdzie studiuje dwóch naszych kleryków Michał i Przemek. Bóg zapłać za złożone ofiary. Msze św. w tym dniu o godz. 7:00, 9:00, 10:30, 12:00 i o godz. 18:00.
 3. Od 26 grudnia rozpoczyna się Oktawa Narodzenia Pańskiego, która jest przedłużeniem radości wierzących z przyjścia na świat Syna Bożego. UWAGA! Powracamy do porządku Mszy św. o godz. 8:00 i 18:00.
 4. W środę (27 grudnia), młodzież z naszej parafii pod opieką ks. Marcina wyruszy na Europejskie Spotkanie Młodych w duchu Taize do Bazylei (Szwajcaria). Otoczmy ich modlitwą, prosząc o szczęśliwą podróż i owocne przeżycie spotkania.
 5. Wizyty duszpasterskie rozpoczniemy 28 grudnia br. od ul. Porazińskiej. Kolędę rozpoczynamy od godz. 16:00. W trakcie kolędy codziennie o godz. 8:00 będzie sprawowana Eucharystia za rodziny, do których udamy się z Wizytą Duszpasterską. Tym bardziej zachęcamy osoby dysponujące czasem do wspólnej modlitwy.
 6. W tradycji przyjęte jest, że podczas kolędy ministranci i lektorzy otrzymują dobrowolne ofiary jako wyraz wdzięczności za posługę przy Ołtarzu Pańskim. Zebrane ofiary przeznaczone będą na ich wspólny wyjazd do Krakowa. Za okazane dobro dziękujemy!
 7. Możliwość skorzystania z Sakramentu Spowiedzi św. w trakcie kolędy jest znacznie ograniczona. Dlatego zachęcamy do spowiedzi przed Mszą św. od godz.17:30.
 8. PIELGRZYMKA W ROKU 2018 !!! Parafia organizuje samolotową pielgrzymkę do Francji w dniach 21 – 28 września 2018 roku. Zobaczymy takie miejsca jak: La Salette, Lourdes, zamki nad Loarą, Paray – Le – Monial oraz Ars. Koszt 3490 zł. plus 110 euro.Zapisy u ks. Proboszcza do 21 stycznia 2018 r. Wpisowe 1000 zł. Pomyśl i zaplanuj już dziś Twój wyjazd do tak ważnych i cudownych miejsc.
 1. Wszystkim parafianom i przybyłym gościom do naszej wspólnoty życzymy błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia. Niech będą pełne miłości, zgody
  i rodzinnych spotkań.

 

 

PROGRAM WIZYTY DUSZPASTERSKIEJ

W PARAFII ŚW. RAFAŁA KALINOWSKIEGO

 

Czwartek

28.12. 2017r. od 16:00

ul. Porazińskiej, Lubelska

ul. Ogólna – domki

Piątek

29.12. 2017r. od 16:00

ul. Korczaka 4, 3, 2, 1 + domki

ul. Korczaka 8, 7, 6, 5

Sobota

30.12. 2017r. od 15:00

ul. Korczaka 12, 11, 10, 9

ul. Korczaka 16, 15, 14, 13

 

 

Prosimy o przygotowanie się do wizyty duszpasterskiej:

 Obecna cała rodzina;

 • Dzieci i młodzież przygotowują zeszyty do religii, książeczki potwierdzające udział we Mszy św. niedzielnej oraz do Sakramentu Bierzmowania;
 • Biały obrus, Pismo Święte, Krzyż, świecznik, woda święcona i kropidło;
 • Tematem tegorocznej kolędy jest 25-lecie powstania naszej parafii:
  1993 – 2018,
  o którym będzie przypominał baner umieszczony przy kościele;
 • UWAGA !!! Kolędy od poniedziałku do piątku rozpoczynamy od godz. 16:00. Natomiast w soboty od godz. 15:00.