OGŁOSZENIA PARAFIALNE 13.08.2017 R. XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

 

1. We wtorek przeżywać będziemy Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze święte jak w niedzielę, tj. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00. UWAGA!!! Przypominamy, że tego dnia jest poświęcenie ziół, kwiatów i owoców.

 

2. W środę 16 sierpnia dzień spotkania i modlitwy Rodziny i Bractwa Szkaplerza Świętego. Zapraszam na Msze Świętą o godz. 18.00, z możliwością przyjęcia szkaplerza karmelitańskiego oraz na Godzinki ku czci Matki Bożej Szkaplerznej po Mszy św. Po modlitwach spotkanie Rady Szkaplerznej na plebanii – zapraszam.

 

3. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

  • w poniedziałek wsp. św. Maksymiliana Marii Kolbego, męczennika i patrona Diecezji Elbląskiej
  • w czwartek św. Jacka, kapłana – imieniny Jego Ekscelencji ks. dr Jacka Jezierskiego – Biskupa Elbląskiego. Pamiętajmy w modlitwie o czcigodnym solenizancie.

 

4. Pamiętajmy że sierpień jest miesiącem abstynencji. Zachęcamy także do osobistej modlitwy w intencji trzeźwości całej naszej parafii i Polski. Pod chórem wyłożona jest KSIĘGA ABSTYNENCJI. Zachęcamy do podjęcia abstynencji w miesiącu sierpniu 2017 roku i do wpisania się do powyższej księgi.

 

5. Za tydzień ofiary składane do puszek przeznaczone będą na utrzymanie naszego Wyższego Seminarium Duchownego w Elblągu. Bóg zapłać.

 

6. Wszystkim parafianom, gościom życzymy udanego wypoczynku i błogosławieństwa Bożego.

 

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: nowy numer „Gościa Niedzielnego” w cenie 5 zł. z dodatkiem  „Gość Elbląski” oraz „Cuda i Łaski Boże”: 3,50 zł.