OGŁOSZENIA PARAFIALNE 20.08.2017 R. XX NIEDZIELA ZWYKŁA

 

1. Ofiary składane dzisiaj do puszki przeznaczone są na utrzymanie naszego Wyższego Seminarium Duchownego w Elblągu. Bóg zapłać.

 

2. Dzisiaj wypada piąta rocznica NAWIEDZENIA NASZEJ PARAFII PRZEZ  MATKĘ BOŻĄ W  JASNOGÓRSKIM WIZERUNKU. Bogu niech będą dzięki i Tobie Matko za Twoją obecność w naszej wspólnocie. Dziękujemy Ci Matko, za Twoją obecność i za to że mogliśmy stanąć przed Twoim obliczem i powiedzieć o wszystkich naszych sprawach. Nadal Cię prosimy rozważaj  je w sercu i przedstawiaj je swojemu Synowi. Niech ten czas Nawiedzenia nadal przynosi błogosławione owoce w życiu każdego z nas i całej naszej wspólnoty parafialnej. W tym roku przeżywamy 300-lecie koronacji cudownego wizerunku Pani Jasnogórskiej wołajmy zatem: „Maryjo, któraś uwierzyła, prowadź nas do Jezusa.”

 

3. Pamiętajmy że sierpień jest miesiącem abstynencji. Zachęcamy także do osobistej modlitwy w intencji trzeźwości całej naszej parafii i Polski. Pod chórem wyłożona jest KSIĘGA ABSTYNENCJI. Zachęcamy do podjęcia abstynencji w miesiącu sierpniu 2017 roku i do wpisania się do powyższej księgi.

 

4. Nasza parafia tradycyjnie organizuje pielgrzymkę autokarową do Sanktuarium Matki Bożej Gietrzwałdzkiej na obchody 140 Rocznicy Objawień. Wyjazd 10 września (niedziela) o godz. 8.00. Koszt 25 zł. Zapisy w zakrystii.

 

5. W tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

  • w poniedziałek wspomnienie św. Piusa X – Papieża,
  • we wtorek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Królowej,
  • w czwartek Święto św. Bartłomieja – Apostoła, 
  • w sobotę Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej oraz odnowienie Ślubów Jasnogórskich

 

6. Pozdrawiam Gości, którzy dzisiaj modlą się z nami w kościele św. Rafała Kalinowskiego i Matki Bożej Szkaplerznej. Życzę wszystkim ładnej pogody i udanego wypoczynku.

 

7. WYBIERZMY SIĘ DO MULTIKINA !!! Na ekranach polskich kin można oglądać film hiszpańskich twórców pod tytułem: „Fatima. Ostatnia tajemnica”, stworzony specjalnie z okazji 100-lecia objawień  fatimskich. Jak zawsze gorąco zachęcam do wspólnego wybrania się do kina w poniedziałek 28 sierpnia br. na godz. 19.30. Cena biletu 11 zł, płatne przy wejściu do sali kinowej. 

 

8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: nowy numer „Gościa Niedzielnego” w cenie 5 zł. z dodatkiem „Gość Elbląski”.