Ogłoszenia 21.08.2022, XXI Niedziela Zwykła

Ewangelia (Łk 13, 22-30) Królestwo Boże dostępne dla wszystkich narodów

Słowa Ewangelii według Świętego Łukasza

Jezus przemierzał miasta i wsie, nauczając i odbywając swą podróż do Jerozolimy. Raz ktoś Go zapytał: «Panie, czy tylko nieliczni będą zbawieni?» On rzekł do nich: «Usiłujcie wejść przez ciasne drzwi; gdyż wielu, powiadam wam, będzie chciało wejść, a nie zdołają. Skoro Pan domu wstanie i drzwi zamknie, wówczas, stojąc na dworze, zaczniecie kołatać do drzwi i wołać: „Panie, otwórz nam!”, lecz On wam odpowie: „Nie wiem, skąd jesteście”. Wtedy zaczniecie mówić: „Przecież jadaliśmy i piliśmy z Tobą, i na ulicach naszych nauczałeś”. Lecz On rzecze: „Powiadam wam, nie wiem, skąd jesteście. Odstąpcie ode Mnie wszyscy, którzy dopuszczacie się niesprawiedliwości!” Tam będzie płacz i zgrzytanie zębów, gdy ujrzycie Abrahama, Izaaka i Jakuba, i wszystkich proroków w królestwie Bożym, a siebie samych precz wyrzuconych. Przyjdą ze wschodu i zachodu, z północy i południa i siądą za stołem w królestwie Bożym. Tak oto są ostatni, którzy będą pierwszymi, i są pierwsi, którzy będą ostatnimi».

Ogłoszenia parafialne 21.08.2022r

 1. Przed kościołem diakon Krzysztof i kleryk Amadeusz zbierają ofiary do puszek na utrzymanie naszego Wyższego Seminarium Duchownego w Elblągu. Pamiętajmy: módlmy się o nowe powołania do kapłaństwa i życia zakonnego.
 2. Sierpień – miesiąc abstynencji. Przez pamięć o wielkich dziełach, które Bóg dokonał w naszym narodzie w tym miesiącu, a także odpowiadając na Apel Kościoła, powstrzymajmy się od spożywania napojów alkoholowych.
 3. VIII ŻUŁAWSKA PIELGRZYMKA PIESZA Z MIKOSZEWA DO GIETRZWAŁDU, wyrusza 7 września z kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy św. o godz. 7:00, dalej przez Tujsk, Kępki, Elbląg, Przezmark, Pasłęk, Zielonkę Pasłęcką, Chojnik, Morąg dochodzą w sobotę do miejscowości RENTYNY, by po noclegu w niedzielę 11 września, wziąć udział o godz. 11:00 we Mszy św. odpustowej ku czci Najświętszej Maryi Panny Gietrzwałdzkiej. Zapisy u ks. Marka tel. 733 872 988. Dokładny plan umieszczony jest w gablocie.
 4. Nasza parafia tradycyjnie organizuje pielgrzymkę autokarową do SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ GIETRZWAŁDZKIEJ na obchody 145 Rocznicy Objawień. Wyjazd 11 września (niedziela) o godz. 8:00. Koszt 40 zł. Zapisy w zakrystii.
 5. Spowiedź święta w tygodniu: rano od godz. 7:45, oraz wieczorem od godz. 17:30 Zapraszamy do korzystania z sakramentu pokuty i pojednania.
 6. Dzisiaj przypada X rocznica NAWIEDZENIA NASZEJ PARAFII PRZEZ MATKĘ BOŻĄ W JASNOGÓRSKIEM WIZERUNKU. Dziękujemy Ci Matko, za Twoją obecność i za to że mogliśmy stanąć przed Twoim obliczem i powiedzieć o wszystkich naszych sprawach. Nadal Cię prosimy rozważaj je w sercu i przedstawiaj je swojemu Synowi. Niech ta rocznica Nawiedzenia rozpali nasze serca i nadal przynosi błogosławione owoce w życiu każdego z nas i całej naszej wspólnoty parafialnej. Po Mszy św. będzie możliwość obejrzenia 15 minutowego skrótu z tego wydarzenia. Warto pozostać i może zobaczyć siebie.
 7. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:
  • w poniedziałek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej
  • w środę Święto św. Bartłomieja, Apostoła
  • w piątek Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej,
  • w sobotę wspomnienie św. Moniki,
 8. Pan powołał do wieczności:

  † śp. Janinę Urbanowicz lat 65 z ul. Korczaka
  śp. Danutę Jasińską lat 70 z ul. Korczaka
  † śp. Franciszka Karaźniewicza lat 74 z ul. Brzechwy

  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie! A światłość wiekuista niechaj im świeci

Intencje mszalne 21.08.2022r

XXI Niedziela Zwykła / 21 sierpnia 2022 r.
8.00 Dziękczynna za otrzymane łaski z prośba o dalsze Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla Barbary i Piotra oraz dal całej rodziny
10.00 Dziękczynna w rocznicę ślubu Joanny i Dawida KUROWSKICH z prośbą o Boże błogosławieństwo dla nich i całej rodziny
12.00 W intencji Parafian
18.00 † Tadeusz MALINOWSKI w 10 rocznicę śmierci

PONIEDZIAŁEK / 22 sierpnia 2022 r.
Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej
8.00 † Bronisława(k) w 22 rocznicę śmierci, Stanisław(m) i zmarłych z rodziny WALA
18.00 † Dariusz MORZY w 2 rocznicę śmierci

WTOREK / 23 sierpnia 2022 r.
8.00 † Wanda i Witalis ROSZKOWSCY
18.00 † Eugeniusz(m) DEMBIŃSKI w 5 rocznicę śmierci

ŚRODA / 24 sierpnia 2022 r.
święto św. Bartłomieja, Apostoła
8.00 O wiarę, nadzieję i miłość dla Zbigniewa JACKIEWICZA i żony Wiesławy oraz dla dzieci i wnuków
18.00 † Józef (m) PROC

CZWARTEK / 25 sierpnia 2022 r.
8.00 † Teresa i Jerzy WILCZYŃSCY
18.00 † Tadeusz PIPCZYŃSKI w 2 rocznice śmierci

PIĄTEK / 26 sierpnia 2022 r.
UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIETSZEJ MARYI PANNY CZĘSTOCHOWSKIEJ

8.00 Za zmarłych rodziców i rodzeństwo: Antonina w 30 rocz. śmierci, Piotr MASALSCY, Sławomir ADAMKIEWICZ w 2 rocznicę śmierci
18.00 † Stefan KOWALCZYK, Mieczysław(m) KINACH, Mikołaj GORSZONOWSKI i zmarłych z tych rodzin

SOBOTA / 27 sierpnia 2022 r.
wspomnienie św. Moniki

8.00 O wiarę, nadzieję i miłość dla Zbigniewa JACKIEWICZA i żony Wiesławy oraz dla dzieci i wnuków
18.00 † Kazimierz(m), Jadwiga i Norbert

XXII Niedziela Zwykła / 28 sierpnia 2022 r.
8.00 † Józef (m) BARTOŚ w 43 rocznicę śmierci, Stanisław(m) CYREK w 1 rocz. śmierci, Krystyna, Teresa, Helena
10.00 † Anna DARCZUK w 2 rocznicę śmierci, Piotr DARCZUK
12.00 W intencji Parafian
18.00 Dziękczynna za dar życia z prośbą o Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla IRENY