OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 30.06.2019

 

1. Witamy w naszej wspólnocie parafialnej wikariusza, ks. mgr lic. Piotra Wolnikowskiego, który Dekretem Biskupa Elbląskiego został przeniesiony z parafii pw. Trójcy Przenajświętszej w Morągu do naszej parafii. Serdecznie przywitajmy też
drugiego wikariusza ks. Neoprezbitera mgr Marcina Dopierałę, który rozpoczną posługę kapłańską w naszej parafii. Otoczmy modlitwą obu kapłanów, by ich posługa przyniosła błogosławione owoce.

 
2. W dniu dzisiejszym dziękujemy ks. mgr lic. Marcinowi Marciniakowi za jego trzyletnią, piękną posługę kapłańską w naszej parafii. Wczoraj podziękowaliśmy za dwuletnią posługę ks. dr Łukaszowi Garbackiemu. Obu kapłanom życzymy błogosławieństwa Bożego w dalszej posłudze kapłańskiej w nowych parafiach, do których zostali skierowani przez Biskupa Elbląskiego.

 
3. W związku z pielgrzymką na Jasną Górę już tradycyjnie przy wejściu do kościoła wystawione jest pudełko na intencje modlitewne, które zabiorą w Waszym imieniu pielgrzymi wędrujący na Jasną Górę. Bóg zapłać.

 
4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.

 w pierwszy czwartek miesiąca po Mszy św. o godz. 18:00 zapraszamy na Godzinę Świętą – modlitwę w intencji powołań z naszej parafii oraz o świętość dla kapłanów,
 w pierwszy piątek miesiąca spowiedź i Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:30. Zapraszamy wszystkich czcicieli Serca Pana Jezusa na Mszę Św. Wotywną ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 18:00.
 w pierwszą sobotę, o godz. 17:00, zapraszamy na NABOŻEŃSTWO WYNAGRADZAJĄCE ZA OBELGI PRZECIWKO BOŻEMU
MACIERZYŃSTWU MARYI, w ramach nabożeństwa pierwszych pięciu sobót, o które prosiła Matka Boża w FATIMIE. Tego dnia zmiana tajemnic dla Żywego Różańca.

 
5. Od 7 lipca (niedziela) do 15 lipca (poniedziałek) po Mszy świętej wieczorowej odmawiana będzie Nowenna przed Świętem Matki Bożej Szkaplerznej (16 lipca). Zapraszamy wszystkich, a szczególnie tych, którzy przyjęli szkaplerz karmelitański i tworzą Rodzinę Karmelitańską i Bractwo Szkaplerzne.

 
6. UWAGA OSOBY NOSZACE SZKAPLERZ !!! W zakrystii można odebrać deklarację o przystąpieniu do Bractwa Szkaplerznego, którą należy wypełnić i przynieść do zakrystii.

 
7. Lipiec jest miesiącem poświęconym kontemplacji Najświętszej Krwi Chrystusa. Krew Chrystusa jest niezbitym dowodem miłości Niebieskiego Ojca do każdego człowieka bez wyjątku. Zachęcam Wspólnotę Krwi Chrystusa do prowadzenia modlitw przed Mszą św. wieczorową o godz. 17:30.

 
8. Kancelaria parafialna, przez cały okres wakacji, czynna będzie w środy i piątki po Mszy św. wieczorowej.

 
9. W przyszłą niedzielę (7 lipca) taca inwestycyjna przeznaczona na ławki dębowe do naszego Kościoła. Bóg zapłać za zrozumienie i złożone ofiary.

 
10. Wszystkim Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia życzymy wszelkiego dobra w życiu i błogosławieństwa Bożego.

 
11. Dziękujemy za stosowny ubiór w kościele w okresie wakacji. Msza św. jest uroczystą celebracją, która domaga się swego piękna, szacunku i najwyższej kultury.

 
12. Dzieciom i młodzieży życzymy udanych i bezpiecznych wakacji, polecając ich opiece Aniołów Stróżów. Szczęść Wam Boże.

 
13. Przed kościołem można nabyć prasę katolicką: „Gość Niedzielny” w cenie 5 zł.