OGŁOSZENIA PARAFIALNE – UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PANA JEZUSA 2.06.2019

 

1. Zapraszamy dzisiaj na Adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 15:00 do godz. 18:00. Rozpocznie się ona Koronką do Bożego Miłosierdzia.

 

2. UWAGA !!! Od 2 czerwca 2019 roku do końca sierpnia nie będzie Mszy św. niedzielnej o godz. 15:00, natomiast Koronka do Bożego Miłosierdzia pozostaje bez zmian.

 

3. Ofiary złożone dzisiaj na tacę przeznaczone są na ławki do naszej świątyni. Bóg zapłać za otwartość i zrozumienie.

 

4. Przez cały czerwiec odprawiamy Nabożeństwa Eucharystyczne ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Do udziału w nich zapraszamy dorosłych i młodzież codziennie o godz. 17:30. Dzieci w tym tygodniu zapraszamy w poniedziałek i czwartek o godz. 16:30.

 

5. Za tydzień na Sumie Parafialnej o godz. 12:00 dzieci będą obchodzić rocznicę I Komunii Świętej. Prosimy, aby osoby nie związane z powyższą uroczystością wybrały inną godzinę Mszy Świętej. Dziękujemy za zrozumienie. Próby dla dzieci 3 i 6 czerwca br. o godz. 16:30 w kościele.

 

6. Za tydzień o godz. 18:00 Ks. Biskup Wojciech Skibicki udzieli SAKRAMENTU BIERZMOWANIA grupie młodzieży, która przez dwa lata przechodziła czas przygotowania.

 

7. Trwa NOWENNA PRZED UROCZYSTOŚCIĄ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO, połączona z nabożeństwem czerwcowym o godz. 17:30. Uroczystym zwieńczeniem tego czasu będzie Wigilia Zesłania Ducha Świętego (8 czerwca br., godz. 19.30), na którą zapraszamy wszystkie Wspólnoty i wiernych naszej parafii.

 

8. W pierwszy czwartek miesiąca tj. 6 czerwca przypada XX rocznica wizyty Ojca Świętego Jana Pawła II w Elblągu. W tym dniu zapraszamy do licznego udziału we Mszy św. o godz. 18:00 oraz w nabożeństwie czerwcowym połączonym z Godziną Świętą. Przed Mszą św. odmawiany będzie Różaniec Święty – tajemnice Światła, które włączył do Różańca nasz Święty Rodak. Niech nasz udział w modlitwie będzie wyrazem dziękczynienia za szczególne wyróżnienie całej diecezji elbląskiej, którą uświęcił św. Jan Paweł II poprzez swoja obecność, nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa i błogosławieństwo.

 

9. W tym tygodniu przypada też pierwszy piątek miesiąca, tego dnia spowiedź od godz. 16:00 oraz dodatkowa Msza św. o godz. 16:30. W pozostałe dni tygodnia spowiedź sprawowana jest od godz. 17.30

 UWAGA!!! Dzieci przygotowujące się do Rocznicy I Komunii św. czyli klasy IV mają spowiedź według ustalonego porządku: poniedziałek od godz. 17:30 klasa IV A, wtorek od godz. 17:30 klasa IV B środa od godz. 17:30 klasa IV C, czwartek od godz. 17:30 klasa IV D

 

10. Z racji pierwszego piątku miesiąca czerwca kapłani udadzą się do chorych.

 

11. W sobotę 15 czerwca br. na Mszy św. o godz. 12:00 ks. Proboszcz Wojciech Zwolicki będzie dziękował Bogu za 25 lat kapłaństwa. W tym dniu zapraszamy parafian do wspólnej modlitwy dziękczynnej za Czcigodnego Jubilata.

 

12. Parafia św. Brata Alberta w Elblągu zaprasza na XI Forum Rodziny, które odbędzie się w dniach od 10 do 12 czerwca, pod hasłem: „5 Języków Miłości” Poprowadzi je pani Anna Bialik – psychoterapeuta małżeński, członek zarządu Stowarzyszenia Psychologów Chrześcijańskich. Każdego dnia Eucharystia z homilią a po niej spotkanie z prelegentem. Początek godz. 18:00. Dokładne informacje na plakatach oraz na stronie internetowej parafii.

 

13. Dzisiaj u ks. dra Łukasza Garbackiego możemy nabyć książkę pt: Reinterpretacja Księgi Jeremiasza w Apokalipsie św. Jana. Zapraszamy.

 

14. Przypominamy, że dzisiaj o godz. 19:00 odbędzie się spotkanie liderów wspólnot oraz parafian zainteresowanych organizacją Wigilii Zesłania Ducha Świętego oraz Jubileuszu 25-lecia kapłaństwa ks. Proboszcza.

 

15. Przed kościołem można nabyć prasę katolicką: „Gość Niedzielny” w cenie 5 zł.