UROCZYSTOŚĆ POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA

 

Centralne obchody jubileuszu 25-lecia istnienia parafii przypadły na sobotę 17 listopada 2018 r. W tym dniu odbyło się uroczyste poświęcenie kościoła przez ks. bpa Jana Styrnę, które zgromadziło wielu kapłanów i wiernych. Zapraszamy do lektury artykułu pana Łukasza Sianożęckiego z „Gościa Elbląskiego”. Poniżej znajduje się także link do galerii ze zdjęciami z uroczystości.

 

Rodzina potrzebuje domu. Rodzina dzieci Bożych też go potrzebuje. Domu, w którym wzrastają dzieci, doświadczające przykładu swoich rodziców i ciepłego serca – mówił biskup Jan Styrna podczas centralnych obchodów 25-lecia parafii św. Rafała Kalinowskiego w Elblągu.

Jak przypomniał, już w Starym Testamencie przypominana jest radość z faktu wybudowania świątyni. – Bardzo podobnie to wygląda i dzisiaj, bo jako ludzie tak bardzo się nie zmieniamy. I dziś obserwujemy hojność ludu, który gromadził pieniądze na tę świątynię. Obserwujemy tą szczerość serca przy składaniu ofiar. Jeszcze raz ukazane nam jest uznanie dla tych, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do zbudowania i ozdobienia tej właśnie świątyni – zauważył biskup Styrna.

W czasie uroczystości biskup Jan poświęcił parafialną świątynię i ołtarz.

Parafia dla elbląskiej dzielnicy Nad Jarem została wyodrębniona z parafii św. Brata Alberta i oficjalnie została erygowana 16 listopada 1993 roku.

– Wierzę, że ten kościół powstał na solidnych fundamentach wiary, modlitwy, cierpienia i ofiar parafian – wymieniał ks. Wojciech Zwolicki, obecny proboszcz wspólnoty. – Ten kościół po to powstał, aby każdy człowiek mógł spotkać się z Chrystusem na Eucharystii, adoracji czy w konfesjonale – podkreślał.

W dzisiejszych uroczystościach wziął udział także pierwszy proboszcz parafii, ks. Adam Śniechowski, a także księża, którzy posługiwali Nad Jarem w czasie minionych 25 lat, oraz kapłani zaprzyjaźnieni z parafią. Były także liczne poczty sztandarowe oraz setki wiernych.

 

 

LINK DO GALERII „GOŚCIA ELBLĄSKIEGO” Z UROCZYSTOŚCI POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA:

https://elblag.gosc.pl/gal/spis/5167849.25-lecie-parafii-sw-Rafala-Kalinowskiego-w-Elblagu