OGŁOSZENIA PARAFIALNE 1.07.2018 R. – XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

 

1. Zapraszamy dziś w I Niedzielę miesiąca na Adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 do godz. 18.00. Rozpocznie się Koronką do Bożego Miłosierdzia.

 

2. Kancelaria parafialna, przez cały okres wakacji, czynna będzie w środy i soboty po Mszy św. wieczorowej.

 

3. Za tydzień w niedzielę 8 lipca o godz. 19:00 w parafii p.w. Świętej Rodziny odbędzie się spotkanie organizacyjne grupy pielgrzymkowej PÓŁNOC – ELBLĄG. Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania do Częstochowy w roku jubileuszu 25-lecia istnienia naszej parafii.

 

4. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na spłatę kolejnej raty za wykonane ławki dębowe do naszego Kościoła. Bóg zapłać za zrozumienie i złożone ofiary.

 

5. Od 7 lipca (sobota) do 15 lipca (niedziela) po Mszy świętej wieczorowej odmawiana będzie Nowenna przed Świętem Matki Bożej Szkaplerznej (16 lipca). Zapraszamy wszystkich, a szczególnie tych, którzy przyjęli szkaplerz karmelitański i tworzą Rodzinę Karmelitańską i Bractwo Szkaplerzne.

 

6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.

  • w pierwszy czwartek miesiąca po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy na Godzinę Świętą – modlitwę w intencji powołań z naszej parafii oraz o świętość dla kapłanów,
  • w pierwszy piątek miesiąca spowiedź i Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.30. Zapraszamy wszystkich czcicieli Serca Pana Jezusa na Mszę Św. wotywną ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 18.00.
  • w pierwszą sobotę, wyjątkowo o godz. 19.00, zapraszamy na NABOŻEŃSTWO WYNAGRADZAJĄCE ZA OBELGI PRZECIWKO BOŻEMU MACIERZYŃ-STWU MARYI, w ramach nabożeństwa pierwszych pięciu sobót, o które prosiła Matka Boża w FATIMIE. Tego dnia zmiana tajemnic dla Żywego Różańca.

 

7. Rekolekcje 17-19 sierpnia 2018 r. w Hali Sportowo-Widowiskowej, w Elblągu przy ul. Grunwaldzkiej 135.„Spragniony? Przyjdź!” (J7.37b-38) – słowa te będą nas prowadziły przez rekolekcje ewangelizacyjne z modlitwą o uzdrowienie z udziałem ks. Johna Bashobory z Ugandy. Zapisy przyjmowane są w salce przy Katedrze św. Mikołaja w Elblągu: w niedzielę w godz.: 10:00-13:00 oraz na stronie www.rekolekcje-elblag.pl telefon kontaktowy: 606181748 lub 573956721 (w godz. 16:00-20:00); koszt trzydniowych rekolekcji: 80 zł osoba dorosła, młodzież 50 zł.

 

8. UWAGA OSOBY NOSZĄCE SZKAPLERZ !!! W zakrystii można odebrać deklarację o przystąpieniu do Bractwa Szkaplerznego, którą należy wypełnić i przynieść do zakrystii.

 

9. Dziękujemy za stosowny ubiór w kościele w okresie wakacji. Msza św. jest uroczystą celebracją, która domaga się swego piękna, szacunku i najwyższej kultury.

 

10. Lipiec jest miesiącem poświęconym kontemplacji Najświętszej Krwi Chrystusa. Krew Chrystusa jest niezbitym dowodem miłości Niebieskiego Ojca do każdego człowieka bez wyjątku. Zachęcam Wspólnotę Krwi Chrystusa do prowadzenia modlitw przed Mszą św. wieczorową.

 

11. Dzieciom i młodzieży życzymy udanych i bezpiecznych wakacji, polecając ich opiece Aniołów Stróżów. Szczęść Wam Boże!

 

12. Zachęcamy do  prasy katolickiej: nowy numer „Gościa Niedzielnego”- 5 zł.

 

OD 7 LIPCA NOWENNA PRZED UROCZYSTOŚCIĄ NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY Z GÓRY KARMEL