OGŁOSZENIA PARAFIALNE 27.05.2018 R. – NIEDZIELA TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

 

1. Za tydzień zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 do godz. 18.00. Rozpocznie się ona Koronką do Bożego Miłosierdzia.

 

2. UWAGA !!! Od 3 czerwca 2018 roku do końca sierpnia nie będzie Mszy św. niedzielnej o godz. 15.00, natomiast Koronka do Bożego Miłosierdzia pozostaje bez zmian.

 

3. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 10:00 oraz 12:00 dzieci klas III (93), będą po raz pierwszy w pełni uczestniczyć we Mszy św. Otoczmy je modlitwą i prośmy Boga by miały dobry przykład w swoich rodzinach.

 

4. Rodziców, których dzieci będą przeżywały w tym roku rocznicę I Komunii Świętej, zapraszamy na spotkanie do kościoła: 4 czerwca br. (poniedziałek) o godz. 19.00. Proszę o zabranie książeczki od pierwszych piątków miesiąca dziecka i rodziców. Obecność obowiązkowa. Próby dla dzieci: 6 (środa) i 7 (czwartek) czerwca o godz. 16.30

 

5. Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatów: próba w środę (28 maja) o godz. 17:00 Prosimy rodziców o zachęcenie dzieci do czynnego udziału w procesji.

 

6. Ostanie nabożeństwa ku czci Najświętszej Maryi Panny, jeszcze przed nami. Zapraszamy dorosłych na godz. 17.30, a dla dzieci w poniedziałek o godz. 16.30.

 

7. Zapraszamy na ostatnie nabożeństwo majowe na terenie naszej parafii, które odbędzie się przy Szkole Podstawowej nr.11, ul. Korczaka we wtorek 29 maja o godz. 17.00, po którym procesyjnie i ze śpiewem wrócimy z figurą MB Fatimskiej do kościoła.

 

8. W czwartek (31 maja) przypada UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA tj. BOŻEGO CIAŁA. Msze św. odprawione będą o godz. 7.00, 9.00, 10.30 i 18.00.

 

9. W tym roku procesja Bożego Ciała wyruszy z naszej parafii po Mszy św. o godz. 10.30. Zachęcamy parafian do przyozdobienia okien swoich mieszkań. Procesja przejdzie ulicami: Sobieskiego, Ogólną i Legionów. Wspólnoty parafialne prosimy o pomoc w dekorowaniu: kościoła Domowy Kościół, pierwszego ołtarzaOdnowa w Duchu Świętym, drugiego ołtarza Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży, a pozostałych parafian prosimy o pomoc oraz o przynoszenie kwiatów.

 

10. W Oktawie Bożego Ciała zapraszamy wiernych do udziału w nabożeństwie czerwcowym połączonym z procesją eucharystyczną i Mszy św. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatów, a dorosłych do przygotowania procesji. Udział w procesji jest wyrazem wiary w obecność Jezusa Chrystusa w Najświętszym Sakramencie.

 

11. W czerwcu zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w nabożeństwach ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, odprawianych codziennie o godz. 17.30.

 

12. PAMIĘTAJMY !!! W tym tygodniu DZIEŃ DZIECKA. Zapraszamy (1 czerwca) wszystkie dzieci do naszego kościoła na nabożeństwo czerwcowe o godz. 16.30 oraz na indywidualne błogosławieństwo.

 

13. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca.

  • w pierwszy piątek spowiedź św. dla dzieci od godz. 16.00 i Nabożeństwo o godz. 16.30 a dla dorosłych Msza Święta Wotywna o NSPJ o godz. 18.00.
  • w pierwszą sobotę miesiąca wystawienie Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00. Będziemy modlić się w intencjach wynagradzających Niepokalanemu Sercu Maryi. Tego dnia zmiana tajemnic dla Żywego Różańca.
  • Kapłani do chorych z racji pierwszego piątku miesiąca udadzą się od godz. 9:00.

 

14. W przyszłą niedzielę (3 czerwca) taca przeznaczona jest na uregulowanie części należności za zakupione ławki. Bóg zapłać za otwartość i zrozumienie.

 

15. Przed kościołem można nabyć prasę katolicką: „Gość Niedzielny” w cenie 5 zł.

 

16. Pan powołał do wieczności: śp. Feliksa (k) Siekierka lat 89 z ul. Sobieskiego; śp. Janina Klink lat 90 z ul. Broniewskiego.