OGŁOSZENIA PARAFIALNE 8.04.2018 R. – NIEDZIELA BOŻEGO MIŁOSIERDZIA

 

1. Przeżywamy wyjątkową niedzielę, „Niedzielę Miłosierdzia Bożego”. Uroczysta Msza św. z odnowieniem Aktu Zawierzenia Parafii Miłosierdziu Bożemu odbędzie się o godz. 15.00. Serdecznie zapraszamy. UWAGA: Jest możliwość nabycia obrazu Jezusa Miłosiernego w cenie 55 zł., które zostaną poświęcone tego dnia o godz. 15.00. Zapisy w zakrystii.

 

2. Dzisiaj przynosimy do kościoła skarbonkę z jałmużną wielkopostną w ramach ogólnopolskiej akcji „DAR JUNIORA DLA SENIORA”. Skarbonki zostawiamy pod ołtarzem. Bóg zapłać za podjęty trud i złożoną ofiarę.

 

3. Tegoroczny 74 Tydzień Miłosierdzia będzie obchodzony w dniach od 08 do 14 kwietnia pod hasłem „ MIŁOSIERDZIE ŹRÓDŁEM WOLNOŚCI”. Celem Tygodnia Miłosierdzia jest: budzenie wrażliwości na potrzeby bliźnich: chorych, samotnych, bezrobotnych, bezdomnych i prześladowanych. Obchody są okazją do głębszej refleksji na temat miłosierdzia czynionego na co dzień. Służą także prezentacji pracy, jaką różne organizacje charytatywne wykonują na polu pomocy charytatywnej i są zachętą do aktywnego włączania się w dzieła miłosierdzia. Za tydzień będą zbierane ofiary do puszek na potrzeby Caritas Diecezji Elbląskiej. Za wszelką okazaną dobroć: Dziękujemy!

 

4. Spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. klas III w poniedziałek 9 kwietnia br. o godz. 19.00 w kościele. Obecność rodziców obowiązkowa. Proszę zabrać ze sobą książeczkę dziecka. W tym dniu po spotkaniu będzie można odebrać ALBKĘ na plebanii.

 

5. Od przyszłej niedzieli, tj. 15 kwietnia, rozpoczynamy w Kościele obchody X EDYCJI „Tygodnia Biblijnego”. Jest to inicjatywa, mająca nas przybliżyć do Księgi Pisma Świętego.

 

6. Przed kościołem można nabyć prasę katolicką: „Gość Niedzielny” w cenie 5 zł.

 

Numer Konta Parafialnego

PKO BP 72 1020 1752 0000 0102 0069 6047