OGŁOSZENIA PARAFIALNE 18.03.2018 R. – V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 

1. Młodzież naszej parafii przed kościołem rozprowadza palmy i baranki na stół wielkanocny. Zebrane ofiary przeznaczone są na potrzeby młodzieży spotykającej się w swojej salce na plebanii. Zachęcamy i dziękujemy za okazane wsparcie.

 

2. Zapraszamy dzisiaj o godz. 19:00 spotkanie liderów wspólnot parafialnych i odpowiedzialnych za grupy na plebanii. 

 

3. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie i przeprowadzenie tegorocznych Rekolekcji Wielkopostnych oraz Drogi Krzyżowej ulicami parafii. Składamy także podziękowanie Dyrekcji Zespołu Szkół nr 1 za zaangażowanie i udział nauczycieli w rekolekcjach przygotowujących dzieci i młodzież do Świąt Wielkanocnych. Bóg zapłać.

 

4. Wykorzystajmy czas WIELKIEGO POSTU do gorliwego i owocnego udziału w Liturgii Wielkopostnej i Nabożeństwach Pokutnych. Zapraszamy w każdą niedzielę o godz. 17.15 na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, a piątek Wielkiego Postu na Drogę Krzyżową o godz. 16:30 dla dzieci a dorosłych i młodzież zapraszamy wyjątkowo na godz. 20:00. PAMIĘTAJMY, że Wielki Post jest tak zwanym „czasem zakazanym” dla wszelkich hucznych wesel, zabaw i dyskotek !!!

 

5. W poniedziałek (19 marca) Uroczystość Św. Józefa i jednocześnie dzień imienin Ks. Biskupa Józefa Wysockiego. Pamiętajmy w modlitwach o dostojnym solenizancie. Niech Pan Mu błogosławi i umacnia w posłudze dla naszej diecezji. W tym dniu zapraszamy, szczególnie mężczyzn naszej parafii, na Msze św. o godz. 8.00 i 18.00.

 

6. W ROKU 25-lecia powstania naszej parafii trwa NOWENNA przygotowująca nas do UROCZYSTEGO JUBILEUSZU. Przez 9 miesięcy, każdego 20-go dnia miesiąca na Mszę św. o godz. 18:00 zapraszani są kapłani, którzy pełnili posługę w naszej parafii. Wyjątkowo 20 marca br. z racji trwających w wielu parafiach rekolekcji zapraszam na krótki film „O DRUGIM PROBOSZCZU”. Zapraszam gorąco do włączenia się w tą szczególną NOWENNĘ. Przypominam 20 marca (wtorek) godz. 18:00. Liczę na Waszą obecność.

 

7. Spotkanie Kręgu Biblijnego odbędzie się w środę 21.03.2018 r. o godz. 19.00, natomiast Odnowy w Duchu Świętym we wtorek 20.03.2018 r. o godz. 19:00.

 

8. Młodzież naszej parafii i kapłani pragną  zaprosić w piątek (23 marca) o godz. 20:00 wszystkich wiernych na śpiewaną Drogę Krzyżową „Ślad losu”. Przeżyj wraz z nami ostatnie chwile życia Pana Jezusa. Jeśli jeszcze nie byłeś na Drodze Krzyżowej to warto w tym dniu spotkać się z Jezusem. ON CZEKA!!!

 

9. W Niedzielę Palmową o godz. 10.00, jak co roku, wyruszy spod sklepu „STOKROTKA” procesja z palmami. Zapraszamy szczególnie dzieci z rodzicami.

 

10. Pamiętajmy o Skarbonce na Jałmużnę  Wielkopostną 2018. W ten sposób włączamy się w ogólnopolską akcję „DAR JUNIORA DLA SENIORA”.

 

11. W przyszłą niedzielę spotkanie Apostolatu Bożego Miłosierdzia oraz Woluntariuszy Caritas po Mszy św. o godz. 15.00 na plebanii.

 

12. KOCHANI! Nasza parafia przeżywa XXV- lecie Srebrny Jubileusz. Z tej okazji organizujemy BAL JUBILEUSZOWY w Restauracji „EDEN” dnia 21 kwietnia br. (sobota). Koszt: 120 zł. od osoby. Zapisy potrwają do 25 marca br.

 

13. Caritas rozprowadza dzisiaj świeczki na stół WIELKANOCNY w cenie 10 zł.

 

14. Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego i Kościoła będzie można złożyć za tydzień (w Niedzielę Palmową) do puszek przed kościołem. Dziękuję za zrozumienie.

 

15. Przed kościołem można nabyć prasę katolicką: „Gość Niedzielny” w cenie 5 zł.

 

16. Pan powołał do wieczności: śp. Irenę Mackiewicz lat 86 z ul. Korczaka.