OGŁOSZENIA PARAFIALNE 11.02.2018 R. – VI NIEDZIELA ZWYKŁA

 

1. Dzisiaj przypada 160 rocznica Objawień Matki Bożej z Lourdes, a zarazem przeżywamy ŚWIATOWY DZIEŃ CHOREGO. Chorych i ich opiekunów zapraszamy na Mszę św. o godz.15:00, w trakcie której zostanie udzielony Sakrament Namaszczenia Chorych (jest to sakrament tylko dla tych, którzy będą w stanie łaski uświęcającej). Możliwość skorzystania z sakramentu spowiedzi przed Mszą św.

 

2. Rozpoczynamy 51. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Będzie on przeżywany pod hasłem: „TRZEŹWOŚĆ EGZAMINEM Z WOLNOŚCI”. Zachęcamy do podjęcia modlitwy o trzeźwość w naszych rodzinach i udziału w Drodze Krzyżowej w piątek 16 lutego o godz. 17.15. W naszej parafii działa Al–Anon, który spotyka się w każdy czwartek o godz. 17:00 na plebanii.

 

3. Zapraszamy jutro 12 lutego br. (poniedziałek) Mamy dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej na comiesięczne spotkanie formacyjne do salki na plebanii o godz. 19.00. Obecność obowiązkowa.

 

4. W ramach tygodnia małżeństw Arka Gier i Planszówkowy Zawrót Głowy zapraszają małżeństwa na Gierki Małżeńskie jutro – w poniedziałek 12 lutego w godz. 17:30 – 20:30 na plebanię. W programie m.in. turniej w grę :list miłosny”.

 

5. Z dniem 14 lutego – Środą Popielcową – rozpoczynamy WIELKI POST. Przed nami 40 dni przygotowania się do Wielkiej Nocy. Zapraszamy w tym dniu na Msze św. o godzinie 8:00, 11:00, 16:30 (z udziałem dzieci), 18:00 i 20:00 (z udziałem młodzieży). Wykorzystajmy ten czas do gorliwego i owocnego udziału w Liturgii Wielkopostnej i Nabożeństwach Pokutnych. Zapraszamy w każdą niedzielę o godz. 17:15 na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, a w tym tygodniu na Drogę Krzyżową: godz. 16:30 dla dzieci, o godz. 17:15 dla dorosłych i godz. 19:00 dla młodzieży

 

6. Przypominamy, że w Środę Popielcową obowiązuje nas post ścisły. Oznacza wstrzemięźliwość od potraw mięsnych i obowiązuje wszystkich od 14 roku życia, bez górnej granicy wieku; natomiast post ilościowy obowiązuje od 18 do 60 roku życia. W ciągu dnia możemy spożyć wyłącznie jeden posiłek do syta, a pozostałe dwa niepełne. Obowiązek ten nie dotyczy osób chorych.

 

7. UWAGA!!! Kancelaria parafialna w Środę Popielcową nieczynna. Zapraszamy w sobotę od godz. 10:30 do 12:00.

 

8. W piątek 16 lutego dzień modlitw za Bractwo Szkaplerzne, a także za osoby noszące Szkaplerz Święty. Zapraszamy wszystkich należących i pragnących włączyć się do tej wspólnoty na Mszę św. o godz. 18:00 – dziękczynnej w IV rocznicę nadania drugiego tytułu naszej świątyni: MATKI BOŻEJ SZKAPLERZNEJ a wcześniej zapraszamy na Drogę Krzyżową o godz. 17:15.

 

9. KOCHANI! Przed nami XXV- lecie parafii tj. Srebrny Jubileusz. Z tej okazji organizujemy BAL JUBILEUSZOWY w Restauracji „EDEN” dnia 21 kwietnia br. (sobota). Zapraszamy chętnych parafian lubiących taniec i zabawę. Koszt: 150 zł. od osoby. Zapisy trwają. Liczba miejsc ograniczona. Nie czekajmy, tylko ruszajmy do zapisania się J

 

10. Organizujemy PIELGRZYMKĘ DZIĘKCZYNNĄ z okazji 25-lecia powstania naszej parafii do Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej i św. Rafała Kalinowskiego w Czernej koło Krakowa. Zapraszamy do wzięcia udziału w tej wyjątkowej JUBILEUSZOWEJ pielgrzymce autokarowej w dniach 28 kwietnia – 3 maja 2018r. W czasie sześciodniowej pielgrzymki nawiedzimy: Częstochowę, Kraków Łagiewniki, Kalwarię Zebrzydowską, Wadowice, Kalisz i inne ciekawe miejsca. Zapisy w zakrystii. Koszt 650 zł.(autokar, noclegi, śniadania, obiadokolacje, ubezpieczenie i przewodnicy).

 

11. Przed kościołem można nabyć prasę katolicką: „Gość Niedzielny” w cenie 5 zł.