OGŁOSZENIA PARAFIALNE 28.01.2018 R. – IV NIEDZIELA ZWYKŁA

 

1. Wolontariusze parafialnej Caritas zbierają ofiary do puszek dla osób najbardziej potrzebujących naszej pomocy.  Punkt Caritas Parafialnej czynny jest w czwartki od 16.00 do 17.00 przy ul. Myliusa 1A.

 

2. W piątek 2 lutego przypada Święto Ofiarowania Pańskiego. W całym Kościele obchodzimy Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. W tym dniu czcimy Chrystusa Pana – Światłość Świata (symbolizują to świece) i Jego Matkę pod nazwą Matki Bożej Gromnicznej. Poświęcenie świec podczas każdej Mszy św. o godz. 8.00, 11.00 i o godz. 18.00. Zebrane ofiary w tym dniu przeznaczone są na utrzymanie zakonów klauzurowych.

 

3. W sobotę wspomnienie św. Błażeja patrona od chorób gardła. Zapraszamy do wspólnej modlitwy podczas Mszy św. o godz. 8.00 i 18.00 za wstawiennictwem świętego patrona.

 

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.

  • w pierwszy czwartek będziemy modlić się wspólnie za Kościół i o Ojca Świętego Franciszka. Zapraszamy na Mszę Św., a po niej ,,Godzinę Świętą”, czyli na ADORACJĘ przed Najświętszym Sakramentem w powyższych intencjach.
  • w pierwszy piątek spowiedź dla dzieci, młodzieży i dorosłych od godz. 17.30 i Mszę Świętą Wotywną o NSPJ o godz.18.00.
  • PRZYPOMINAMY że dzieci klas IV spowiadają się w tygodniu według ustalonego porządku: poniedziałek od godz. 17.30 klasa IV A, wtorek od godz. 17.30 klasa IV B środa od godz. 17.30 klasa IV C, czwartek od godz. 17.30 klasa IV D i w piątek od godz. 16.00. Msza św. dla wszystkich dzieci w I piątek miesiąca 2 lutego o godz. 18.00;
  • w pierwszą sobotę przed Mszą Św. o godz. 17.00 zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi za zniewagi grzeszników. Tego dnia zmiana tajemnic dla Żywego Różańca.

 

5. Z racji pierwszego piątku ksiądz Proboszcz uda się do chorych 2 lutego od godz. 9.30, natomiast księża wikariusze: ks. Marcin w poniedziałek (5 lutego) od godz. 9.30 a ks. Łukasz w piątek (9 lutego) od godz. 8.00.

 

6. Zapraszamy na dzień skupienia dla małżonków 10 lutego br.(sobota) w kościele Bożego Ciała w Elblągu. TEMAT: Budowanie jedności. Konieczne są wcześniejsze zgłoszenia. Więcej informacji na plakacie w gablocie. Przewidywany czas trwanie od godz. 10.00 do godz. 20.00

 

7. W kinach coraz pojawiają się filmy religijne. Po raz pierwszy w nowym roku pragniemy zaprosić parafian na film pt. „IGNACY LOYOLA”. To doskonale opowiedziana historia dramatycznych i przełomowych momentów życia tytułowego bohatera. Twórcy wykreowali trzymającą w napięciu od pierwszej do ostatniej minuty opowieść o nadzwyczajnej przemianie wewnętrznej człowieka, idealnie oddając istotę ignacjańskiego ducha. ZAPRASZAMY do wspólnego wyjścia do Multikina w Ogrodach już 2 lutego (piątek) na godz. 19.30. Tradycyjnie trzeba mieć przygotowane 11zł.wpłacane przy wejściu na salę.

 

8. W miniony piątek zakończyliśmy wizytę duszpasterską w naszej parafii. Dziękujemy za przyjęcie nas do waszych domów. Jesteśmy wdzięczni za okazane nam dobro i wszelkie przejawy życzliwości. Wszystkim składamy z serca płynące Bóg Zapłać.

 

9. Za tydzień  taca przeznaczona będzie na uregulowanie rachunku za ogrzewanie kościoła.

 

10. Przed kościołem można nabyć prasę katolicką: „Gość Niedzielny” w cenie 5 zł.

 

11. Trwają ferie zimowe – wszystkim dzieciom, młodzieży i nauczycielom życzymy bezpiecznego, pełnego radości wypoczynku i błogosławieństwa Bożego na ten czas.

 

12. Za tydzień zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu od 16.00 do 18.00