OGŁOSZENIA PARAFIALNE 21.01.2018 R. – III NIEDZIELA ZWYKŁA

 

1. Scholka parafialna „RAFAEL” zaprasza dzisiaj do wspólnego kolędowania wszystkich parafian, przyjaciół, dzieci, dorosłych oraz rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej o godz. 16.15, do naszego Kościoła. PRZYJDŹ I WŁĄCZ SIĘ WE WSPÓLNY ŚPIEW KOLĘD.

 

2. Trwa wizyta duszpasterska w naszej parafii. W tym tygodniu kończymy kolędę, dlatego prosimy o zgłaszanie do zakrystii rodzin które z różnych przyczyn w wyznaczonym terminie nie przyjęły kapłana a pragną spotkać się na wspólnej modlitwie i poświecić mieszkanie. Do tych rodzin udamy się w piątek (26.01.) od godz. 16.00. W trakcie kolędy codziennie o godz. 8.00 jest sprawowana Eucharystia za rodziny, do których udamy się z Wizytą Duszpasterską. Tym bardziej zachęcamy osoby dysponujące czasem do wspólnej modlitwy.

 

3. UWAGA!!! Woda poświęcona znajduje w specjalnym naczyniu pod chórem. Prosimy tylko o zabranie odpowiedniego pojemnika by nabrać sobie wodę.

 

4. Informujemy o możliwości rezerwacji i zamawiania Mszy św. na cały bieżący rok. Niech Eucharystia stanie się dziękczynieniem za przeżyte lata, rocznice sakramentu małżeństwa a nawet dnia urodzin czy imienin. Msza św. jest najpiękniejszym darem, w którym możemy tu na ziemi uczestniczyć.

 

5. W dniu dzisiejszym o godz. 19:30 w kościele katedralnym pw. św. Mikołaja odbędzie się czuwanie modlitewne w duchu Taizé. Zapraszamy w sposób szczególny do wzięcia udziału w tym wydarzeniu naszą młodzież, która brała udział w ostatnim Europejskim Spotkaniu Młodych w Bazylei.

 

6. Powołani do przywództwa – to program inspirujący mężczyzn do przywództwa w życiu osobistym. Wielu mężczyzn mierzy się dziś z wieloma trudnościami w realizowaniu swojego powołania. Nie jest to typowy kurs lub rekolekcje, ale raczej program rozwoju własnego inspirowany SŁOWEM BOŻYM. Prowadzi: Michał Piekara i Mariusz Marcinkowski – liderzy męskiej, katolickiej wspólnoty. Rozpoczynamy w sobotę 17 lutego 2018 r. w Elblągu. Szczegóły na ulotkach.

 

7. Seminarium Duchowne w Elblągu zaprasza młodych mężczyzn [od III klasy Gimnazjum] do udziału w rekolekcjach, które odbędą się w dniach 3-7 lutego br. Szczegółowe informacje w Internecie.

 

8. Na czas ferii zimowych – wszystkim dzieciom, młodzieży i nauczycielom życzymy bezpiecznego, pełnego radości wypoczynku i błogosławieństwa Bożego na ten czas.

 

9. Przed kościołem można nabyć prasę katolicką: „Gość Niedzielny” w cenie 5 zł.

 

10. Kancelaria Parafialna w trakcie trwania kolędy czynna tylko w sobotę od godz. 10.30 do 12.00. Zapraszamy.

 

Numer Konta Parafialnego

PKO BP 72 1020 1752 0000 0102 0069 6047