OGŁOSZENIA PARAFIALNE 14.01.2018 R. – II NIEDZIELA ZWYKŁA

 

1. Dziś w łączności z Ojcem Świętym Franciszkiem przeżywamy 104. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. W modlitwie pamiętamy o Polakach na emigracji, przybyszach do naszego kraju zza wschodniej granicy, migrantach i uchodźcach na całym świecie.

 

2. Trwa Wizyta duszpasterska w parafii (program znajdziemy w biuletynie). Dziękujemy za składane przy tej okazji ofiary na ławki do naszego Kościoła. W trakcie kolędy codziennie o godz. 8.00 będzie sprawowana Eucharystia za rodziny, do których udamy się z Wizytą Duszpasterską. Tym bardziej zachęcamy osoby dysponujące czasem do wspólnej modlitwy.

 

3. UWAGA!!! Woda poświęcona znajduje w specjalnym naczyniu pod chórem. Prosimy tylko o zabranie odpowiedniego pojemnika by nabrać sobie wodę.

 

4. Scholka parafialna „RAFAEL” zaprasza do wspólnego kolędowania wszystkich parafian, przyjaciół, dzieci, dorosłych oraz rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej; 21 stycznia (niedziela), o godz. 16.15, do naszego Kościoła. PRZYJDŹ I WŁĄCZ SIĘ WE WSPÓLNY ŚPIEW KOLĘD.

 

5. Każdy 16 dzień miesiąca to dzień spotkania się Bractwa Szkaplerznego i Rodziny Szkaplerznej. Zapraszamy 16 stycznia (wtorek) wszystkich należących i pragnących włączyć się do tej wspólnoty na Mszę św. z katechezą o godz. 18.00.

 

6. Od 18 stycznia rozpoczyna się w kościele TYDZIEŃ MODLITW O JEDNOŚĆ CHRZEŚCIJAN. Zachęcamy wszystkich do wspólnej modlitwy. Hasłem tegorocznego tygodnia modlitw są słowa: „Prawica Twoja wsławiła się mocą” (Wj 15,3)

 

7. Powołani do przywództwa – to program inspirujący mężczyzn do przywództwa w życiu osobistym. Wielu mężczyzn mierzy się dziś z wieloma trudnościami w realizowaniu swojego powołania. Nie jest to typowy kurs lub rekolekcje, ale raczej program rozwoju własnego inspirowany SŁOWEM BOŻYM. Prowadzi: Michał Piekara i Mariusz Marcinkowski – liderzy męskiej, katolickiej wspólnoty. Rozpoczynamy w sobotę 17 lutego 2018 r.  w Elblągu. Szczegóły na ulotkach.

 

8. Zachęcamy do zamawiania Mszy Św. dziękczynnych (rodzinnych) za miniony rok z prośbą o dalszą opiekę i Boże błogosławieństwo w Nowym Roku.

 

9. Seminarium Duchowne w Elblągu zaprasza młodych mężczyzn [od III klasy gimnazjum] do udziału w rekolekcjach, które odbędą się w dniach 3-7 lutego br. Szczegółowe informacje w Internecie.

 

10. Przed kościołem można nabyć prasę katolicką: „Gość Niedzielny” w cenie 5 zł.

 

11. Kancelaria Parafialna w trakcie trwania kolędy czynna tylko w sobotę od godz. 10.30 do 12.00. Zapraszamy.

 

12. Pan powołał do wieczności: śp. Edmunda Szczęśniaka lat 68 z ul. Leszczyńskiego; śp. Lidię Cioch lat 77 z ul. Brzechwy. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

 

 

Numer Konta Parafialnego

PKO BP 72 1020 1752 0000 0102 0069 6047