OGŁOSZENIA PARAFIALNE 24.09.2017 R. XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

 

1. Rozpoczął się nowy rok szkolny i katechetyczny. Zatroszczmy się o dobre wychowanie młodego pokolenia. postarajmy się znaleźć czas dla naszych dzieci – żywo interesujmy się ich postępami w szkole, zadbajmy o ich udział w lekcjach religii. Przypominamy ponadto, że przygotowanie do sakramentów świętych tj. do pierwszej spowiedzi i Komunii świętej oraz do Bierzmowania odbywa się przy parafii, a nie w szkole.

 

2. UWAGA!!! Zapisy do bierzmowania młodzieży z klas III gimnazjum trwają do końca września. Rok drugi zapraszamy na spotkanie dzisiaj po Mszy św. o godz.18.00. Zgłoszenia u ks. Marcina.

 

3.KURS ALPHA dla mężczyzn startuje w poniedziałek 18 września br. o godz. 19.00 w Kościele Bożego Ciała w Elblągu, ul Robotnicza 29. Każdy spotkanie obejmuje posiłek, wykład i dyskusję w małych grupach. Więcej informacji na ulotkach przy Biuletynie.

 

4. Za tydzień Wolontariusze Caritas będą zbierać ofiary przed kościołem dla najuboższych i potrzebujących z naszej parafii.

 

5. Nasza parafia organizuje pielgrzymkę na II OGÓLNOPOLSKIE SPOTKANIE APOSTOLATU MARGARETKA w Krakowie. Wyjazd 13 września o godz.6.00. Nocleg w Wadowicach u Karmelitów Bosych przy kościele wybudowanym przez patrona naszej parafii. Przewidziane kremówki papieskie i inne atrakcje. W sobotę 14 września br. udział w spotkaniu Apostolatu Margaretka w Sanktuarium św. Jana Pawła II. Koszt 220 zł (nocleg, obiadokolacja, śniadanie, autokar). Zapisy do końca września w zakrystii.

 

6. Domowy Kościół Diecezji Elbląskiej  oraz Wydział Duszpasterstwa Rodzin zaprasza wszystkie małżeństwa sakramentalne z naszej diecezji na wspólne radosne świętowanie  odnowienia przysięgi małżeńskiej. Chcemy się zgromadzić w naszej Elbląskiej Katedrze i wobec naszego Biskupa ponowić ślubowanie miłości, wierności, uczciwości i wytrwania aż do śmierci. Zapraszamy 30 września 2017 roku o godzinie 00 na  JUBILEUSZ SAKRAMENTU MAŁŻEŃSTWA. Po uroczystej Mszy zapraszamy na wspólny poczęstunek przy kawie. Chcemy się dobrze przygotować do tego wydarzenia, dlatego prosimy o telefoniczne 502 252 562 lub e-mailowe: dkelblag@gmail.com zgłoszenie. Więcej informacji na stronie internetowej: https://jubileuszmalzenski.blogspot.com

 

7. W tym roku, 4 listopada, u tronu Jasnogórskiej Pani będzie miało miejsce niesamowite wydarzenie – „Mężczyźni u tronu Królowej – Oblężenie Jasnej Góry”. Z całej Polski i nie tylko, do Częstochowy zjadą się mężczyźni, aby modlić się o siły do bycia ostoją dla naszych rodzin i Kościoła, a także znakiem nowej jakości męstwa w społeczeństwie. Razem „jak jeden mąż” chcemy oddać siebie Matce Bożej. Na Jasnej Górze będziemy w godzinach 10.00-18.00. Nie może być tak, że zabraknie tam nas, mężczyzn z Domowego Kościoła, mężów i ojców. Wykorzystajmy tę okazję do modlitwy za nasze rodziny i prośby o błogosławieństwo. Z racji tego wydarzenia z Elbląga będzie zorganizowany, przez wspólnotę Mężczyzn Boga, wspólny wyjazd dla wszystkich chętnych mężczyzn. Wyjeżdżamy 4 listopada, około godziny 4.00 nad ranem, wracamy tego samego dnia około północy. Koszt wyjazdu będzie wynosił około 60 zł. Zaproszeni są wszyscy mężczyźni! Zgłoszenia prosimy wysyłać e-mailowo: maciej.pietkiewicz@gmail.com, ewentualnie SMS-em pod numer telefonu – 535830523.

 

8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: nowy numer „Gościa Niedzielnego” w cenie 5 zł. oraz dodatek „Gość Elbląski” a nim wydarzenia z diecezji.

 

9. Pan powołał do wieczności: śp. Bogdan Michalski lat 70 z ul. Kłoczowskiego oraz śp. Szczepan Żyła lat 66 z ul. Kłoczowskiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

 

Numer Konta Parafialnego

PKO BP 72 1020 1752 0000 0102 0069 6047