OGŁOSZENIA PARAFIALNE 7.05.2017 R. IV NIEDZIELA WIELKANOCNA

 

1. Zapraszamy dzisiaj na ADORACJĘ NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU od godz. 16.00 do godz. 18.00. W ciszy jest łatwiej usłyszeć głos Boga.

 

2. Dzisiaj w IV niedzielę wielkanocną, zwaną Niedzielą Dobrego Pasterza, w Kościele obchodzony jest 54. Światowy Dzień Modlitw o Powołania. W Polsce rozpoczyna on Tydzień Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego, który tym razem będzie przebiegał pod hasłem „Idźcie i głoście”. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy w intencji młodych ludzi, aby dobrze rozeznali swoje powołanie. W naszej parafii gościmy siostrę Annę Juźwiak, Apostolinkę z Krajowej Rady Duszpasterstwa Powołań, która na każdej Mszy świętej dzieli się swoim powołaniem oraz zbiera ofiary do puszek na działalność powołaniową Zgromadzenia Apostolinek.

 

3. Ofiary składane dzisiaj na tacę przeznaczone są na wykonanie marmurowego OŁTARZA I AMBONKI w prezbiterium Kościoła. Bóg zapłać za otwartość i zrozumienie.

 

4. Kolejne spotkanie REO we wtorek o godz. 18.45, a w środę spotkanie Kręgu Biblijnego.

 

5. Trwają nabożeństwa ku czci Najświętszej Maryi Panny, tzw. „MAJOWE”. Zapraszamy w maju dorosłych i młodzież codziennie o godz. 17.30, a dzieci w poniedziałki i czwartki o godz. 16.30. Pamiętajmy szczególnie o tych, którzy przyjmą w tym roku święcenia kapłańskie: dn Grzegorz Wala, dn Piotr Makowski i dn Kamil Bober.

 

6. W roku duszpasterskim pod hasłem „Idźcie i głoście” zapraszamy na nabożeństwo majowe, które odbędzie się przy przychodni „Duży Medyk”, we wtorek 9 maja o godz. 17.00, po którym procesyjnie i ze śpiewem wrócimy z figurą MB Fatimskiej do kościoła. Tego dnia nie będzie nabożeństwa w kościele o 17.30.

 

7. Zaproszenie na odpust ku czci Matki Bożej Fatimskiej. Wiernych całej diecezji bardzo serdecznie zapraszamy na uroczystość odpustową ku czci Matki Bożej Fatimskiej, która rozpocznie się w sobotę dnia 13 maja 2017 roku o godz. 11.00 w Stagniewie.

 

8. Dnia 13 MAJA 2017 ROKU ZAPRASZAMY NA PROCESJĘ FATIMSKĄ ULICAMI ELBLĄGA W 100. ROCZNICĘ OBJAWIEŃ. Msza św. o godz. 20.00 w kościele Matki Bożej Królowej Polski w Elblągu, a po niej procesja. UWAGA! Prosimy o zabranie ze sobą lampionów.

 

9. W naszej parafii 18 czerwca na Mszy św. o godz. 18.00 ks. Biskup Senior Józef Wysocki udzieli SAKRAMENTU BIERZMOWANIA grupie młodzieży, która przez dwa lata przechodziła czas przygotowania. Prośmy o dary Ducha Świętego dla tych młodych ludzi.

 

10. Osoby, które zapisały się na pielgrzymkę rodzin i osób wspierających powołania do Częstochowy, zapraszamy na spotkanie organizacyjne we wtorek, tj. 09.05.2017r. o godz. 19.00 w salce na plebanii (są jeszcze 3 miejsca wolne).

 

11. Wszystkim Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia życzymy wszelkiego dobra w życiu i błogosławieństwa Bożego.

 

12. Zachęcamy do prasy katolickiej: nowy numer „Gościa Niedzielnego”- 5 zł.

 

Numer Konta Parafialnego

PKO BP 72 1020 1752 0000 0102 0069 6047