OGŁOSZENIA PARAFIALNE 15.01.2017R. II NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Trwa Wizyta duszpasterska w parafii (program na ostatniej stronie biuletynu). Dziękujemy za składane przy tej okazji ofiary na dalsze prace w naszym kościele. W trakcie kolędy codziennie o godz. 8.00 będzie sprawowana Eucharystia za rodziny, do których udamy się z Wizytą Duszpasterską. Tym bardziej zachęcamy osoby dysponujące czasem do wspólnej modlitwy.

2. UWAGA!!! Woda poświęcona znajduje w specjalnym naczyniu pod chórem. Prosimy tylko o zabranie odpowiedniego pojemnika by nabrać sobie wodę.

3. DZISIAJ WSPÓLNE KOLĘDOWANIE o godz. 16.15 w naszym kościele. Zaprasza Scholka parafialna „RAFAEL” oraz Zespół Młodzieżowy wszystkich parafian, przyjaciół, dzieci, dorosłych oraz rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej. PRZYJDŹ I WŁĄCZ SIĘ WE WSPÓLNY ŚPIEW KOLĘD.

4. Każdy 16 dzień miesiąca to dzień spotkania się Bractwa Szkaplerznego i Rodziny Szkaplerznej. Zapraszamy jutro (16 stycznia) wszystkich należących i pragnących włączyć się do tej wspólnoty na Mszę św. z katechezą o godz. 18.00.

5. Od 18 stycznia rozpoczyna się w kościele TYDZIEŃ MODLITW O JEDNOŚĆ CHRZEŚCIJAN. Zachęcamy wszystkich do wspólnej modlitwy. Hasłem tegorocznego tygodnia modlitw są słowa: „Pojednanie – miłość Chrystusa przynagla nas”.

6. Rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. zapraszamy na spotkanie
w czwartek (19 stycznia) na godz. 19.00. OBECNOŚĆ OBOJGA RODZICÓW OBOWIĄZKOWA.

7. Osoby, które pragną modlić się o dobrego męża i dobrą żonę, zapraszamy na Mszę św. do parafii MB Królowej Polski w Elblągu w czwartek 19.01.2017r. o godz. 19.00. Po Mszy św. zapraszamy na koncert kolęd. Więcej informacji na plakacie i Facebooku.

8. Zapraszamy wszystkie Babcie i Dziadków 21 stycznia (sobota)  na Mszę świętą o godz. 8.00. Życzymy Im zdrowia, radości na co dzień i pociechy z wnuków. Do wspólnej modlitwy zapraszamy całe rodziny.

9. Wyższe Seminarium Duchowne w Elblągu oraz Duszpasterstwo Przedsiębiorców Talent zapraszają w dniu 19 stycznia 2017r. na konferencję „Powołanie przedsiębiorcy”, która będzie miała miejsce w Auli Seminarium w Elblągu ul. Bożego Ciała 10 o godz. 18.00. Udział w konferencji jest bezpłatny. Szczegóły na plakatach.

10. Mężczyźni Boga zapraszają na spotkanie które odbędzie się 22.01.2017 o godz. 17.00 w kościele Bożego Ciała. Gościem specjalnym będzie Bill Moyer – świecki katolik, założyciel organizacji kształtującej  liderów. Wcześniej posługiwał jako dyrektor operacyjny bractwa, skupiającego katolickich mężczyzn. Bill nauczał liderów w 36 krajach świata, 49 stanach USA na temat efektywnego przywództwa. Przez 14 lat pracował z młodzieżą w parafii św. Hieronima w Waco oraz jako doradca rodzinny w Diecezjalnym Biurze Życia Rodzinnego. Nasz gość przedstawi następujące tematy:

                  1. Odpowiadając na Boże powołanie do przywództwa

                    2. Wychodząc z łodzi: Powołanie mężczyzny do chodzenia po wodzie.

11. Przed kościołem można nabyć prasę katolicką: „Gość Niedzielny” w cenie 5 zł. oraz nowy numer „Cuda i Łaski Boże” w cenie 3,50 zł. Temat numeru: Matka Boża Saletyńska.

12. Kancelaria Parafialna w trakcie trwania kolędy czynna tylko w sobotę od godz. 10.30 do 12.00. Zapraszamy.