Ogłoszenia Parafialne na I Niedzielę Adwentu (27.11.2016 r.)

1. Wolontariusze Caritas Parafialnej zbierają ofiary do puszek dla osób najbardziej potrzebujących naszej pomocy. UWAGA!!! Punkt Caritas Parafialnej czynny jest w czwartki od 16.00 do 17.00 przy ul. Myliusa 1A. (wymiennikownia ciepła EPEC ).

2. Zapraszamy w ADWENCIE na wspólne śpiewanie Godzinek ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP: niedziela godz. 8.40.

3. Rozpoczęty Adwent to czas w którym pragniemy jak najlepiej przygotować się do świąt Bożego Narodzenia. UWAGA !!! W dni powszednie zapraszamy na Msze św. Roratnie ku czci Matki Bożej o godz. 6.30. Dzieci zapraszamy we wtorek i czwartek o godz. 6.30 a młodzież z dorosłymi w piątek o godz. 6.00. Dzisiaj nie wszyscy jednak rodzice gotowi są mobilizować swoje pociechy do pójścia rano na Mszę św. To raczej dorośli, a nie dzieci, mają problemy z porannymi Roratami. A trzeba pamiętać, iż w tym zwyczaju kryje się możliwość ćwiczenia woli i umiejętności wyrzeczenia, tak potrzebnych później w dorosłym życiu.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca:

  • w pierwszy czwartek podczas Mszy świętej o godz. 18.00 modlić się będziemy za biskupów elbląskich, kapłanów oraz za Seminarium Duchowne. Wieczorem po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy na ,,Godzinę Świętą” tj. trwania na Adoracji Najświętszego Sakramentu.
  • w pierwszy piątek spowiedź dla dzieci od godz. 15.45 i Msza św. o godz. 16.30. Msza św. dla dorosłych o godz. 18.00 a spowiedź od godz. 17.30.
  • w pierwszą sobotę o godz. 17.00 zapraszamy na NABOŻEŃSTWO WYNAGRADZAJĄCE ZA OBELGI PRZECIWKO DZIEWICTWU MARYI w ramach nabożeństwa pierwszych pięciu sobót, o które prosiła Matka Boża w FATIMIE.

5. Z racji I piątku miesiąca w tym tygodniu księża udadzą się do chorych od godz. 9.30

6. Serdecznie zapraszamy na koncert chwały przygotowany przez młodzież, który odbędzie się dzisiaj o godz. 20.00 w parafii św. Brata Alberta.

7. Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży organizuje adwentowe czuwanie młodzieży. Odbędzie się ono w piątek tj. 2 grudnia w godz. 19.30 do 23.00. Tematem spotkania będzie grzech i przebaczenie. W ramach spotkania świadectwa, konferencja, nabożeństwo pokutne, spowiedź i adoracja Najświętszego Sakramentu.

8. Dobiega końca czas wspólnych modlitw za zmarłych, zachęcamy do wzięcia udziału we Mszy św. zbiorowej o godz. 18.00 oraz w Wypominkach. Pamiętajmy: „Świętą i zbawienną rzeczą jest modlić się za żywych i zmarłych.” Czy to już uczyniłeś?!

9. Przypominamy, że najpiękniejszą modlitwą Kościoła jest Msza święta, którą można zamawiać za żywych i umarłych lub ofiarować jako wspaniały chrześcijański prezent z okazji rocznicy ślubu, chrztu, urodzin i imienin prosząc o łaski lub za nie dziękując. Msze św. można zamawiać i rezerwować na rok 2017.

10. Poświęcone opłatki na stół wigilijny, są roznoszone przez upoważnione osoby z naszej parafii. Złożone ofiary przeznaczone na pokrycie kosztów wykonanego KRZYŻA w prezbiterium kościoła. Bóg zapłać.

11. Wszystkim Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych i opieki Matki Bożej Szkaplerznej.

12. Przed kościołem można nabyć prasę katolicką: „Gość Niedzielny” – 5 zł.

13. Pan powołał do wieczności: Śp. Stefana Świder lat 68 z ul. Brzechwy