Żywy Różaniec

zr

Żywy Różaniec w parafii św. Rafała Kalinowskiego w Elblągu to obecnie 9 RÓŻ RÓŻAŃCOWYCH jest to 180 osób modlących się codziennie do Matki Bożej w intencjach kościoła i parafii.

I Róża Matki Bożej Pokoju – zelatorka pani Wiesława Grabowska
II Róża Matki Bożej Gietrzwałdzkiej – zelatorka pani Maria Pawłowska
III Róża Matki Bożej Ostrobramskiej – zelatorka pani Lucyna Ostrowska
IV Róża Matki Bożej Częstochowskiej
– zelatorka pani Krystyna Sztybor
V Róża Matki Bożej Fatimskiej – zelatorka pani Teresa Jakubiak
VI Róża Świętego Jana Pawia II
– zelator pan Józef Brzóska
VII Róża Świętej Rodziny – zelatorka pani Zuzanna Stan
VIII Róża Matki Bożej Saletyńskiej
– zelatorka pani Zofia Gąsior
IX Róża Matki Bożej Szkaplerznej
– zelatorka pani Anna Duda

Wszystkie Róże spotykają się w pierwsze soboty miesiąca o godz. 17.15 Nabożeństwo to wyraża naszą miłość i wdzięczność do Matki Bożej za to wszystko co dla nas uczyniła. Chcemy podziwiać J ej piękno i dobroć, Jej świętość i doskonałość zjednoczenia z Bogiem. Przede wszystkim zaś chcemy wynagradzać Jej bluźnierstwa i niewdzięczność ludzi, którzy sprzeciwiają się Bogu i gardzą Jego wielkim darem, jaki Chrystus dał im z wysokości krzyża swą niebieską Matką. W tym dniu przed nabożeństwem zelatorzy dokonują wymiany Tajemnic Różańca. Róże są odpowiedzialne za przygotowanie, poprowadzenie rozważań tajemnic różańca, darów i liturgii słowa w danym miesiącu. Każdego roku tj. 7 października wszystkie Róże spotykają się Mszy św. dziękczynnej a po na wspólnej AGAPIE na plebani. Spotykamy się jeszcze wspólnie na Opłatku Wigilijnym.

W Roku Miłosierdzia (2016r) Żywy Różaniec podjął zobowiązanie za prowadzeni wspólnej modlitwy różańcowej w kościele codziennie od godz. 17.20.