Odnowa w Duchu Świętym „Kana Galilejska”

odnowa

ODNOWA W DUCHU ŚWIĘTYM – spotkanie formacyjne w każdy wtorek na plebanii, poprzedzone Mszą Św. w kościele o godz. 18.00.

Od 1998 r. w naszej Parafii pod wezwaniem Św. Rafała Kalinowskiego jest Odnowa w Duchu Świętym „Kana Galilejska”. Założycielami byli ks. Jarosław Kiełb i Ela Poboża.

Co to jest Odnowa w Duchu Świętym i czym się zajmuje?

Odnowa w Duchu Świętym nazywana jest również Odnową Charyzmatyczną. Pomaga odkryć współczesnym chrześcijanom Boga, który nie jest tylko teoretycznym pojęciem, ale Kimś bliskim. Większość członków to osoby które w pewnym momencie zrozumiały, że ich dotychczasowe chrześcijaństwo jest namiastką życia w Bogu. Modlitwa i lektura Pisma Świętego, przyjmowanie sakramentów – to wszystko zaczęło być dla nich fascynujące. Członkowie Odnowy w Duchu Świętym nie ograniczają się tylko do trosk o własny wzrost duchowy, ale starają się również wychodzić na zewnątrz. Prowadzą wiele akcji ewangelizacyjnych m.inn. w hospicjach i więzieniach.

Skąd wzięła się nazwa Kana Galilejska – to sam Pan Bóg pokierował nas poprzez natchnie Ducha Świętego. Modliliśmy się długo prosząc Pana, aby dał nam jakiś znak. Znak ten został nam dany poprzez Pismo Święte, przez przypowieść o cudzie Pana Jezusa w Kanie Galilejskiej gdzie odbywało się wesele.

Pan zaprasza naszą wspólnotę do radości i miłości. Wiele razy mówił do nas poprzez proroka „ nic nie macie – ale uwierzcie mi jestem z wami, tak jak w Kanie Galilejskiej niczego nie może wam zabraknąć”. To przesłanie jest bardzo trafne i wymowne dla każdego z nas. Wiele razy wspólnota borykała się z trudnościami i kłopotami, ale miłosierny nasz Pan zawsze nas z tych trudnych doświadczeń wyprowadzał.

Nasza wspólnota liczy 20 osób. Spotykamy się w każdy wtorek po mszy świętej o godz. 19. Spotkania są przygotowywane i prowadzone przez grupy rozeznające czyli animatorów.

Obecnie na naszych spotkaniach są prowadzone katechezy związane z przeżytymi przez nas rekolekcjami REO. Dzielimy się również przeczytanym Słowem Bożym, tym co poruszyło mnie w nim, jak i też refleksjami z katechezy w grupach dzielenia. Są to 4 grupy po 4 osoby plus animator, który odpowiada za wzrost duchowy grupy. Wszystkie osoby uczestniczące w spotkaniach modlą się za siebie nawzajem i nie tylko. Naszymi modlitwami obejmujemy kościół ,naszą Parafię, kapłanów, chorych, cierpiących i wszystkich tych którzy potrzebują modlitwy.

Wspólnota jest otwarta i zawsze służy modlitwą wstawienniczą . Polega ona na tym, że osoba która potrzebuje takiej modlitwy zgłasza się do wspólnoty, ustalamy termin i miejsce gdzie możemy się modlić nad osobą potrzebującą takiej modlitwy.

My sami również potrzebujemy umocnienia naszej wiary, dlatego też bierzemy udział w różnego typu rekolekcjach, spotkaniach które m.in. odbywają się w Dobrym Mieście.