Biuletyn 01.08.2021, XVIII Niedziela Zwykła

Ewangelia (J 6, 24-35)
Kto przychodzi do Chrystusa, nie będzie łaknął

Słowa Ewangelii według Świętego Jana

Kiedy ludzie z tłumu zauważyli, że na brzegu jeziora nie ma Jezusa ani Jego uczniów, wsiedli do łodzi, dotarli do Kafarnaum i tam szukali Jezusa. Gdy zaś odnaleźli Go na przeciwległym brzegu, rzekli do Niego: «Rabbi, kiedy tu przybyłeś?»

W odpowiedzi rzekł im Jezus: «Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Szukacie Mnie nie dlatego, że widzieliście znaki, ale dlatego, że jedliście chleb do syta. Zabiegajcie nie o ten pokarm, który niszczeje, ale o ten, który trwa na życie wieczne, a który da wam Syn Człowieczy; Jego to bowiem pieczęcią swą naznaczył Bóg Ojciec».

Oni zaś rzekli do Niego: «Cóż mamy czynić, abyśmy wykonywali dzieła Boga?»

Jezus, odpowiadając, rzekł do nich: «Na tym polega dzieło Boga, abyście wierzyli w Tego, którego On posłał».

Rzekli do Niego: «Jaki więc Ty uczynisz znak, abyśmy go zobaczyli i Tobie uwierzyli? Cóż zdziałasz? Ojcowie nasi jedli mannę na pustyni, jak napisano: „Dał im do jedzenia chleb z nieba”».

Rzekł do nich Jezus: «Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Nie Mojżesz dał wam chleb z nieba, ale dopiero Ojciec mój daje wam prawdziwy chleb z nieba. Albowiem chlebem Bożym jest Ten, który z nieba zstępuje i życie daje światu».

Rzekli więc do Niego: «Panie, dawaj nam zawsze ten chleb!»

Odpowiedział im Jezus: «Ja jestem chlebem życia. Kto do Mnie przychodzi, nie będzie łaknął; a kto we Mnie wierzy, nigdy pragnąć nie będzie».

 

 

Ogłoszenia parafialne 01.08.2021r

1. Rozpoczął się sierpień – miesiąc abstynencji. Przez pamięć o wielkich dziełach, które Bóg dokonał w naszym narodzie w tym miesiącu, a także odpowiadając na Apel Kościoła, powstrzymajmy się od spożywania napojów alkoholowych.

2. Przy naszej parafii działa grupa rodzinna Al-Anon („Śmieszki”), która zaprasza zainteresowanych problemem nadużywania alkoholu przez bliskie osoby. Grupa spotyka się w każdy czwartek na plebanii o godz. 17:00, natomiast w pierwsze czwartki miesiąca jest mityng otwarty dla zainteresowanych wspólnotą.

3. Ofiary złożone dzisiaj na tacę przeznaczone są na spłatę wykonanego remontu na plebanii. Bóg zapłać za zrozumienie i złożone ofiary.

4. Zapraszamy dziś na Adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 15:00 do godz. 18:00. Rozpoczęcie modlitwą Koronki do Bożego Miłosierdzia.

5. W niedzielę 01 sierpnia br. od godz. 08:00 do 15:00, przy kościele św. Wojciecha w Elblągu, można będzie ZASZCZEPIĆ SIĘ PRZECIW COVID-19, jednodawkowym preparatem Johnson&Johnson. Osoby, które jeszcze nie zaszczepiły się, zachęcamy do skorzystania z tej okazji i zaszczepienie się, dla własnej ochrony i bezpieczeństwa innych spotykanych osób. Przypominamy o konieczności posiadania dowodu tożsamości.

6. Trwając w jedności modlitewnej z pielgrzymami zmierzającymi do Częstochowy zachęcamy do udziału (w czasie trwania pielgrzymki) w Mszach św. wieczornych zakończonych modlitwą i APELEM JASNOGÓRSKIM.

7. UWAGA!!! W czasie trwania pielgrzymki pieszej do Częstochowy o godz. 21:00 będą biły dzwony, mają przypominać nam i zachęcać nas do modlitwy APELOWEJ.

8. W rozpoczynającym się tygodniu wspominamy w liturgii: w środę św. Jana Marię Vianneya – kapłana i patrona proboszczów, w czwartek rocznicę poświęcenia Rzymskiej Bazyliki Matki Bożej Większej, w piątek Święto Przemienienia Pańskiego.

9. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca sierpnia.

  • I czwartek (05.08.) modlić się będziemy o świętość kapłanów, nowe powołania kapłańskie oraz za Seminarium Elbląskie. Zapraszamy po Mszy św. wieczornej na ,,Godzinę Świętą”, czyli adorację przed Najświętszym Sakramentem.
  • I piątek (06.08.) spowiedź od 7:45 i 17:30.
  • I sobota (07.08.) – zapraszamy na Nabożeństwo Różańcowe o godz. 17:00

10. Miesiąc lipiec był poświęcony kontemplacji Najświętszej Krwi Chrystusa. Dziękuję Wspólnocie Krwi Chrystusa za prowadzenie modlitw przed wieczorną Mszą Świętą.

11. Módlmy się za dzieci, młodzież i wszystkich wypoczywających na wakacjach. Prośmy o Boże błogosławieństwo i bezpieczny wypoczynek oraz o ustanie pandemii.

12. Dziękujemy za stosowny ubiór w kościele w okresie wakacji. Msza św. jest uroczystą celebracją, która domaga się swego piękna, szacunku i najwyższej kultury.

13. Mieszkańcy parafii św. Maksymiliana Marii Kolbego w Kępkach wraz z Proboszczem przesłali nam pisemne podziękowanie za okazaną pomoc i zapewniają o modlitwie za wszystkich dobrodziejów.

14. Wszystkim parafianom i gościom życzymy udanego wypoczynku błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Szkaplerznej.

 

Intencje mszalne 01.08.2021r

XVIII Niedziela Zwykła / 1 sierpnia 2021 r.
7.00 O nawrócenie biednych grzeszników
9.00 O doświadczenie Bożej miłości dla Karoliny i Sebastiana
10.30 † Konstanty, Czesława (k), Janusz DUSZNIAK
12.00 W intencji Parafian / ofiarodawców naszej świątyni
15.00 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU DO GODZ. 18.00
18.00 † Bogusława RAGUS(7 r. śm.), Stanisława (k) Kazimierz JARKA

PONIEDZIAŁEK / 2 sierpnia 2021r.
8.00 O nawrócenie biednych grzeszników
18.00 † Halinka oraz zmarli z rodziny ZEGA

WTOREK / 3 sierpnia 2021r.
8.00 † Wiktoria, Teofil, Edward, Henryk i Jadwiga NOWOCIŃSKA
18.00 O nawrócenie biednych grzeszników

ŚRODA / 4 sierpnia 2021r. / św. Jana Marii Vianneya
8.00 Dziękczynna za przyjaciół Iwonę i Andrzeja z prośbą o Dary Ducha Świętego i potrzebne łaski do wypełnienia woli Bożej
18.00 O nawrócenie biednych grzeszników

CZWARTEK / 5 sierpnia 2021r. / Po Mszy Godzina Święta
8.00 O nawrócenie biednych grzeszników
18.00 † Teresa KOTKOWSKA (9 r. śm.) i zmarli z rodziny

PIĄTEK / 6 sierpnia 2021r / Święto Przemienienia Pańskiego
8.00 O łaskę zdrowia i potrzebne siły do wypełnienia woli Bożej dla Anny i Kazimierza
18.00 O Boże Błogosławieństwo dla Wspólnoty Przemienienie
18.00 † Jan JARZYNKA

SOBOTA / 7 sierpnia 2021r.
8.00 † Za zmarłych z rodzin POLASIK, BABIŃSKICH, STĘPIEŃ, PRUSZYŃSKICH, ŻUROWSKICH i RUDAK
18.00 O trzeźwość w naszych rodzinach oraz o uwolnienie z nałogu ludzi uzależnionych (Msza od III Róży Matki Bożej Ostrobramskiej)

XIX Niedziela Zwykła / 8 sierpnia 2021 r.
7.00 Rezerwacja
9.00 † Irena WIŚNIEWSKA (6 r. śm.)
10.30 O Boże Błogosławieństwo, wszelkie potrzebne łaski, opiekę Matki Bożej dla Karoliny i Tomasza w 3 rocznicę ślubu
10.30 O Boże Błogosławieństwo, potrzebne łaski, zdrowie, opiekę Matki Bożej i Dary Ducha Świętego dla Stasia z okazji 8 rocznicy urodzin
12.00 W intencji Parafian
18.00 † Romuald w rocznicę śmierci i zmarli z rodziny KARMAN