Życzenia Wielkanocne 2020

Krokiem milowym w naszym życiu jest uznanie, że wiele ważnych i dobrych rzeczy dzieje się poza naszą wiedzą i kontrolą. Istnieje więcej niż to, co potrafimy zbadać, dostrzec zmysłami, odczuć i zrozumieć. Właśnie o tym przypomina wydarzenie z poranka wielkanocnego.

Zmartwychwstania nie da się udowodnić. Chrystus Zmartwychwstały jest dzisiaj obecny w Eucharystii i w Kościele, który jest Jego Ciałem. Na czym opiera się nasza wiara w tę obecność i działanie Chrystusa w Kościele i Eucharystii? Na dowodach naukowych? Na kroplach krwi i tzw. cudach eucharystycznych? Na długich studiach teologicznych? Nie. Jedyną podstawą naszej wiary jest UFNOŚĆ, że On nas nie zawodzi. Nie zawodzi nawet w tych trudnych i ciężkich chwilach pandemii, którą przeżywamy obecnie. Niedowierzanie, niezrozumienie są częścią naszej drogi wiary.

Kochani Parafianie, Drodzy Siostry i Bracia!

Na Święta Zmartwychwstania Pańskiego – zwycięstwa Chrystusa Pana nad śmiercią, piekłem i szatanem – składamy serdeczne życzenia. Niech Chrystus Pan otworzy nasze oczy i serca, napełniając je światłem Zmartwychwstania, pokojem, mocą ducha i wszelkim 
dobrem, abyśmy umieli Go rozpoznawać we wszystkich chwilach naszego życia. Niech wleje w nasze serca i naszych najbliższych – nadzieję i siłę do przetrwania tego trudnego dla wszystkich czasu.

Kochani – tęsknimy za Wami, brakuje nam Waszej obecności. Czekamy z niecierpliwością, abyśmy wszyscy mogli się spotkać w naszym Kościele Parafialnym św. Rafała Kalinowskiego i Matki Bożej Szkaplerznej.

Z serca błogosławimy i zapewniamy o naszej modlitwie!!!

 

Wasi Kapłani!