OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XXII NIEDZIELA ZWYKŁA – 01.09.2019

 1. Zapraszamy w pierwszą niedzielę miesiąca na Adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 16:00 do godz. 18:00.
 2. Dzisiaj przypada 80 rocznica wybuchu II Wojny Światowej. Pamiętajmy w modlitwie                                 o wszystkich, którzy oddali swe życie w obronie Ojczyzny oraz prośmy o pokój na świecie.
 3. UWAGA! Od września powracamy do Mszy świętej niedzielnej o godzinie 15:00, która rozpoczyna się Koronką do Miłosierdzia Bożego.
 4. Nasza parafia organizuje pielgrzymkę autokarową do Sanktuarium Matki Bożej Gietrzwałdzkiej na obchody 142 Rocznicy Objawień. Wyjazd 8 września (niedziela) o godz. 8:00. Koszt 25 zł.  Zapisy w zakrystii.

 1. Msze św. inaugurujące kolejny rok szkolny i katechetyczny 2019/2020 odprawione zostaną 2 września dla klas IV, V, VI, VII i VIII Szkoły Podstawowej o godz. 8:00, natomiast o godz. 9:15 dla klas 0, I, II, III Szkoły Podstawowej nr 11. Po Mszach św. dzieci i młodzież udają się bezpośrednio do szkoły na drugą część inauguracji Nowego Roku Szkolnego. Zapraszamy do wspólnej modlitwy uczniów, rodziców i nauczycieli. Od jutra zachęcamy dzieci i młodzież do spowiedzi świętej od godz. 17:30.
 1. Błogosławieństwo dzieci klas I z poświęceniem przyborów szkolnych odbędzie się za tydzień  8 września br. podczas Mszy św. o godz. 10:30. ZAPRASZAMY DZIECI Z RODZICAMI.
 2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
 • w pierwszy czwartek będziemy modlić się wspólnie za Kościół i Ojca Świętego Franciszka. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 18:00 a po Niej na ADORACJĘ przed Najświętszym Sakramentem w powyższych intencjach.
 • w pierwszy piątek spowiedź dla dzieci od godz. 16:00 i Msza św. o godz. 16:30, spowiedź dla dorosłych i młodzieży od godz. 17:30. Msza św. o godz.18.00
 • pierwsza sobota miesiąca – zapraszamy na Nabożeństwo Różańcowe o godz. 17:00
 1. Po przerwie wakacyjnej w I piątek miesiąca z Panem Jezusem udamy się do chorych: Proboszcz i ks. Marcin od godz. 9:30, a ks. Piotr od godz. 11:30. Prosimy zgłaszać do kapłanów chorych pragnących rozpocząć 9 pierwszych piątków.
 1. W TYM TYGODNIU KOLEJNY ROK PRACY FORMACYJNEJ INAUGURUJE:
 • Odnowa w Duchu Świętym „Kana Galilejska” – wtorek – Msza św. o godz. 18:00, a po Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu.
 • Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży „BOANERGES” – środę o godz. 19:00.
 • Wspólna Krwi Chrystusa – środa – 4 września o godz. 19:00.
 • Apostolat Margaretka w I czwartek miesiąca tj. 5 września – Mszą św. o godz. 18:00
  i Godziną Świętą. Po wspólnej modlitwie spotkanie na plebanii.
 • Scholka Dziecięca „RAFAEL”. Zapraszamy dzieci pragnące śpiewem chwalić Pana Boga w najbliższą niedzielę, tj. 8 września o godz. 10:00.
 • Służba Liturgiczna Ołtarza. Zaprasza wszystkich ministrantów i chętnych, którzy by chcieli służyć przy ołtarzu na zbiórkę 7 września (sobota) o godz. 10:00 na plebanii.
 1. W najbliższą sobotę tj. 7 września br. zapraszamy na spotkanie popielgrzymkowe grupy Północ – Elbląg. Zapraszamy zarówno tegorocznych pielgrzymów jak i z lat poprzednich. Rozpocznie się ono Mszą świętą o godz. 18:00.
 1. Ofiary zbierane na tacę przeznaczona są na spłatę raty za wykonane ławki do naszego kościoła. Bóg zapłać za składane ofiary.
 2. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: nowy numer „Gościa Niedzielnego” w cenie 5 zł. z dodatkiem  „Gość Elbląski” a nim wydarzenia z diecezji.
 3. Pan powołał do wieczności: śp. Janinę Jakubowska lat 63