OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XII NIEDZIELA ZWYKŁA – 23.06.2019

 

1. Dzisiaj obchodzimy DZIEŃ OJCA. Pamiętajmy w modlitwie o naszych ojcach: prośmy dla żywych o Boże błogosławieństwo i opiekę św. Józefa, a dla zmarłych o łaskę nieba.

 
2. Przez cały czerwiec odprawiamy Nabożeństwa Eucharystyczne ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Do udziału w nich zapraszamy dorosłych, młodzież i dzieci codziennie o godz. 17:30.

 
3. W Oktawie Bożego Ciała zapraszamy wiernych do udziału nabożeństwie czerwcowym połączonym z procesją eucharystyczną o godz. 17:30 i we Mszy św. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatów, a dorosłych do przygotowania procesji. Udział w procesji jest wyrazem wiary w obecność Jezusa Chrystusa w Najświętszym Sakramencie.

 
4. W sobotę przypada Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła, a zarazem imieniny ks. kan. Piotra Bryka i pana Piotra Zbierzchowskiego – organisty. Pamiętajmy w modlitwie o czcigodnych solenizantach. Taca z tego dnia przeznaczona jest na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

 
5. Za tydzień na Mszy św. o godz. 12:00 będziemy dziękować księdzu Marcinowi, który po 3 latach pracy w naszej parafii z dniem 1 lipca będzie pracował w innej parafii. Niech ta Msza święta będzie wyrazem naszej wdzięczności za posługę kapłańską
ks. Marcina pośród nas. Serdecznie zapraszamy!

 
6. W związku z pielgrzymką na Jasną Górę już tradycyjnie przy wejściu do kościoła wystawione jest pudełko na intencje modlitewne, które zabiorą w Waszym imieniu pielgrzymi wędrujący na Jasną Górę. Bóg zapłać.

 

7. W Wyższym Seminarium Duchownym w Elblągu organizowane są rekolekcje służące pogłębieniu życia Słowem Bożym, prowadzone metodą Lectio divina. Odbędą się one w dniach 29 czerwca – 7 lipca br. Rekolekcje Lectio divina oparte są na wielowiekowej praktyce modlitwy słowem Bożym, sięgającej początków chrześcijaństwa. Więcej informacji o rekolekcjach Lectio divina na stronie internetowej: www.cneelblag.pl

 

8. Kancelaria parafialna, przez cały okres wakacji, czynna będzie w środy i piątki po Mszy św. wieczorowej.

 

9. Wszystkim Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia życzymy wszelkiego dobra w życiu i błogosławieństwa Bożego.

 
10. Dzieciom i młodzieży życzymy udanych i bezpiecznych wakacji, polecając ich opiece Aniołów Stróżów. Szczęść Wam Boże.

 
11. Przed kościołem można nabyć prasę katolicką: „Gość Niedzielny” w cenie 5 zł.