OGŁOSZENIA PARAFIALNE – NIEDZIELA TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ – 16.06.2019

 

1. Przez cały czerwiec odprawiamy Nabożeństwa Eucharystyczne ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Do udziału w nich zapraszamy dorosłych, młodzież i dzieci codziennie o godz. 17:30.

 
2. Dzisiaj 16 dzień miesiąca – dzień modlitw za Bractwo Szkaplerzne, a także za osoby noszące Szkaplerz Święty. Zapraszamy wszystkich należących i pragnących włączyć się do tej wspólnoty na Mszę św. o godz. 18:00 z możliwością przyjęcia szkaplerza świętego. Po Mszy św. spotkanie Rady Szkaplerznej na plebanii.

 
3. Wszystkich, którzy w tym roku pragną wybrać się na XXVII Elbląską Pielgrzymkę Pieszą na Jasną Górę zapraszamy dzisiaj na spotkanie przed pielgrzymkowe o godz. 19:00 na plebanii. Przed kościołem możemy złożyć dobrowolna ofiarę do puszek na organizację grupy PÓŁNOC ELBLĄG, której przewodnikiem jest ks. Tomasz Wieczorek.

 
4. W związku z pielgrzymką na Jasną Górę już tradycyjnie przy wejściu do kościoła wystawione jest pudełko na intencje modlitewne, które zabiorą w Waszym imieniu pielgrzymi wędrujący na Jasną Górę. Bóg zapłać.

 
5. Uroczyste zakończenie ROKU SZKOLNEGO 2018/2019: dla Szkoły Podstawowej nr 11 we wtorek na Mszy św. o godz. 9:00. Zapraszamy dzieci, młodzież, nauczycieli i parafian do udziału we wspólnej modlitwie, zakończonej błogosławieństwem na wakacje. Zachęcamy dzieci i młodzież do skorzystania z sakramentu Spowiedzi świętej w ciągu tygodnia i Komunii św., aby w ten sposób podziękować za wszystkie dobra otrzymane w roku szkolnym. Dzieciom i młodzieży życzymy udanych i bezpiecznych wakacji, polecając je opiece Aniołów Stróżów. Szczęść Wam Boże.

 
6. Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatów dzisiaj po Mszy św. o godz. 10:30. Prosimy rodziców o zachęcenie dzieci do czynnego udziału w procesji.

 
7. W czwartek (20 czerwca) przypada UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA tj. BOŻEGO CIAŁA. Msze św. odprawione będą o godz. 7.00, 9.00, 10.30 i 18.00. W tym roku procesja wyruszy z parafii św. Brata Alberta po Mszy św.
o godz. 10.30. Zachęcamy parafian do przyozdobienia okien swoich mieszkań. Procesja przejdzie ulicami: Legionów, Niepodległości, Broniewskiego i Sobieskiego. Wspólnoty parafialne prosimy o pomoc w przygotowaniu: trzeciego ołtarza – Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży, czwartego ołtarza – Odnowa w Duchu Świętym, i Domowy Kościół a pozostałych parafian prosimy o przynoszenie kwiatów do zakrystii.

 
8. W Oktawie Bożego Ciała zapraszamy wiernych do udziału nabożeństwie czerwcowym połączonym z procesją eucharystyczną o godz. 17:30 i we Mszy św. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatów, a dorosłych do przygotowania procesji. Udział w procesji jest wyrazem wiary w obecność Jezusa Chrystusa w Najświętszym Sakramencie.

 
9. Rekolekcje powołaniowe w naszym Elbląskim Seminarium Duchownym pod hasłem „WYPŁYŃ NA GŁĘBIĘ”. Rozpoczną się 22 czerwca, a zakończą 26 czerwca 2019r. około godz. 15:00. Na rekolekcje można zgłaszać młodzież męską od III klasy gimnazjum i wyżej. Należy na nie przywieźć: notatnik, długopis, Pismo Święte, śpiwór (jeśli ktoś chce także poduszkę), strój sportowy oraz rzeczy osobiste. Koszt rekolekcji wynosi 50 zł. tel. (55)2355183

 
10. W Wyższym Seminarium Duchownym w Elblągu organizowane są rekolekcje służące pogłębieniu życia Słowem Bożym, prowadzone metodą Lectio divina. Odbędą się one w dniach 29 czerwca – 7 lipca br. Rekolekcje Lectio divina oparte są na wielowiekowej praktyce modlitwy słowem Bożym, sięgającej początków chrześcijaństwa. Więcej informacji o rekolekcjach Lectio divina na stronie internetowej: www.cneelblag.pl

 
11. Przed kościołem można nabyć prasę katolicką: „Gość Niedzielny” w cenie 5 zł.

 
12. Pan powołał do wieczności: śp. Ryszarda(m) Jabłonowskiego lat 90 z ul. Leszczyńskiego oraz śp. Wiesława(m) Markiewicza lat 69 z ul. Broniewskiego.