OGŁOSZENIA PARAFIALNE – NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO – 9.06.2019

 

1. Dzisiaj Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, a zarazem dzień, w którym możemy uzyskać ODPUST ZUPEŁNY pod zwykłymi warunkami za udział w publicznym śpiewie lub recytacji hymnu: „O Stworzycielu, Duchu przyjdź”.

 

2. Dzisiaj na Sumie Parafialnej o godz. 12:00 dzieci klas IV przeżywać będą Rocznicę Pierwszej Komunii Świętej. Prosimy o modlitwę w intencji dzieci i ich rodziców.

 

3. Ks. Biskup Wojciech Skibicki dzisiaj na Mszy św. o godz. 18:00 udzieli SAKRAMENTU BIERZMOWANIA grupie młodzieży (52 osób), która przez dwa lata przygotowywała się do sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej. Prośmy o Ducha Świętego dla tych młodych ludzi.

 

4. UWAGA !!! Od 2 czerwca 2019 roku do końca sierpnia nie będzie Mszy św. niedzielnej o godz. 15:00, natomiast Koronka do Bożego Miłosierdzia pozostaje bez zmian.

 

5. Przez cały czerwiec odprawiamy Nabożeństwa Eucharystyczne ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Do udziału w nich zapraszamy dorosłych, młodzież i dzieci codziennie o godz. 17:30.

 

6. Dziękuję ks. Marcinowi oraz Wspólnocie „Kana Galilejska” za zorganizowanie WIGILII ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO, wszystkim zaangażowanym wspólnotom i osobom, które skorzystały z zaproszenia.

 

7. We wtorek 11 czerwca przypada 25 rocznica święceń kapłańskich naszego ks. Proboszcza Wojciecha Zwolickiego. Wszystkich parafian zapraszamy w sobotę 15 czerwca br. na Mszę Świętą dziękczynną o godz. 12:00 w intencji Czcigodnego Jubilata.

 

8. Za tydzień 16 czerwca br. dzień modlitw za Bractwo Szkaplerzne, a także za osoby noszące Szkaplerz Święty. Zapraszamy wszystkich należących i pragnących włączyć się do tej wspólnoty na Mszę św. o godz. 18:00 z katechezą.

 

9. Wszystkich, którzy w tym roku pragną wybrać się na XXVII Elbląską Pielgrzymkę Pieszą na Jasną Górę zapraszamy na spotkanie przedpielgrzymkowe, które odbędzie się 16 czerwca o godz. 19:00 na plebanii. W tym dniu będziemy mogli złożyć dobrowolna ofiarę do puszek na organizację grupy PÓŁNOC ELBLĄG. Na pielgrzymkę zachęcać będzie głosząc katechezę
ks. Tomasz Wieczorek, Przewodnik Grupy.

 

10. W związku z pielgrzymką na Jasną Górę już tradycyjnie przy wejściu do kościoła wystawione jest pudełko na intencje modlitewne, które zabiorą w Waszym imieniu pielgrzymi wędrujący na Jasną Górę. Bóg zapłać.

 

11. Wspólnota Mężczyzn Boga z Elbląga organizuje wyjazd na "Oblężenie Jasnej Góry. Mężczyźni u Tronu Królowej”, które odbędzie się 22 czerwca br. Tematem tegorocznego spotkania jest powołanie do męskości. Jest to spotkanie całodniowe od 9.00 do 21.00. Więcej na temat wydarzenia można przeczytać na stronie: www.oblezenie.mezczyzni.net Osobą
koordynującą wyjazd z Elbląga jest p. Wojciech – kom. 662 289 831.

 

12. Apostolat Margaretka zaprasza wszystkich modlących się za kapłanów i pragnących modlić się za nich, na spotkanie modlitewne, które odbędzie się 15 czerwca w sobotę o godz.10.00 w katedrze w Elblągu. Program spotkania umieszczony jest na plakacie.

 

13. Parafia św. Brata Alberta w Elblągu zaprasza na XI Forum Rodziny, które odbędzie się w dniach od 10 do 12 czerwca, pod hasłem: „5 Języków Miłości” Poprowadzi je pani Anna Bialik – psychoterapeuta małżeński, członek zarządu Stowarzyszenia Psychologów Chrześcijańskich. Każdego dnia Eucharystia z homilią a po niej spotkanie z prelegentem. Początek godz. 18:00. Dokładne informacje na plakatach oraz na stronie internetowej parafii.

 

14. Przed kościołem można nabyć prasę katolicką: „Gość Niedzielny” w cenie 5 zł.

 

15. Wszystkim Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia życzymy wszelkiego dobra w życiu i błogosławieństwa Bożego.

 

16. Pan powołał do wieczności: śp. Feliksę Wilczyńską lat 93 z ul. Broniewskiego.