OGŁOSZENIA PARAFIALNE – NIEDZIELA DOBREGO PASTERZA 12.05.2019

 

1. Dzisiaj Niedzielą Dobrego Pasterza – rozpoczynamy 56 Tydzień Modlitw o Powołania. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy w intencji młodych ludzi, aby dobrze rozeznali swoje powołanie podczas nabożeństw majowych o godz. 17:30.

 

2. „Pola Nadziei 2019”. Akcja ma uwrażliwić społeczeństwo, przypominając o chorych i cierpiących, a także zachęcić do wolontariatu hospicyjnego. Dzisiaj na terenie Elbląga przeprowadzona jest kwesta. Przed kościołem można złożyć dobrowolną ofiarę. Dziękujemy.

 

3. Mamy najpiękniejszy miesiąc maj – zapraszamy na nabożeństwa ku czci Najświętszej Maryi Panny, tzw. „MAJOWE”: dorosłych i młodzież codziennie o godz. 17:30, a dzieci w poniedziałki i czwartki o godz. 16:30.

 

4. W roku duszpasterskim pod hasłem „W MOCY BOŻEGO DUCHA” zapraszamy na drugie nabożeństwo majowe, które odbędzie się przy parkingu sklepu LIDL, we wtorek 14 maja o godz. 17:15, po którym procesyjnie i ze śpiewem wrócimy z figurą MB Fatimskiej do kościoła. Tego dnia nie będzie nabożeństwa w kościele o 17:30.

 

5. PAMIĘTAJMY!!! W czwartek 16 maja br. dzień modlitw za Bractwo Szkaplerzne, a także za osoby noszące Szkaplerz Święty. Zapraszamy wszystkich należących i pragnących włączyć się do tej wspólnoty na Mszę św. o godz. 18:00 z katechezą. W tym dniu możemy przyjąć SZKAPLERZ KARMELITAŃSKI. Zapraszamy.

 

6. Za tydzień w niedzielę na Mszy Świętej o godz. 12:00 grupa 19 dzieci przyjmie po raz pierwszy Komunię Świętą. W czwartek 23 maja na zakończenie Białego Tygodnia planujemy zorganizować Festyn Rodzinny dla dzieci komunijnych oraz ich najbliższych. Na to wydarzenie zapraszamy jednak także inne rodziny z dziećmi. Wśród zdrowej rywalizacji i wielu konkurencji sportowych i nie tylko będziemy walczyć o PUCHAR PROBOSZCZA w kategorii dzieci komunijnych i w drugiej kategorii – otwartej dla pozostałych rodzin. Zapraszamy do wspólnego spędzenia czasu w rodzinnej atmosferze na świeżym powietrzu,
czwartek – 23 maja, godz. 18:00 Msza Święta i po niej Festyn. Ze względów organizacyjnych prosimy zgłaszać rodziny chętne do wzięcia udziału u ks. Marcina w zakrystii.

 

7. Wzorem lat ubiegłych Droga Neokatechumenalna organizuje na całym świecie ewangelizacje na placach. W naszym mieście spotkania połączone z obwieszczeniem KERYGMATU, DOBREJ NOWINY odbędzie się na placu przy katedrze św. Mikołaja w niedziele 12 i 19 maja od godz. 15:00. Zapraszamy.

 

8. Wspólnota Mężczyzn Boga zaprasza 18 maja br. do kościoła Bożego Ciała na godz. 15:00 mężczyzn na spotkanie z Grzegorzem Kasjaniukiem, dziennikarzem, publicystą i ewangelizatorem. Nasz gość będzie mówił o wyzwaniach, jakie stawia przed chrześcijańskim mężczyzna dzisiejszy świat oraz o Różańcu, który okazuje się wielką pomocą wypełnianiu misji i droga do życia w mądrości i prawdzie. Więcej na stronie: www.mezczyzniBoga.pl

 

9. Parafia św. Wojciecha w Elblągu organizuje w dniach 30-31 maja i 1-2 czerwca br. pielgrzymkę na Podlasie (Białystok, Święta Woda, Supraśl, Suchowola, Kruszyniany, Sokółka, Augustów, Studzienniczna oraz Wigry) Koszt 450 zł. Zapisy u ks. Roberta Marchwata.

 

10. Rozpoczyna się ostatnia prosta przygotowań do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania dla młodzieży z roku II. Spotkania dla kandydatów do bierzmowania w każdą niedzielę maja po Mszy Św. o godz. 19:00; natomiast dla rodziców kandydatów do sakramentu bierzmowania w poniedziałek 20 maja o godz. 19:00 w salce młodzieżowej. Obecność obowiązkowa.

 

11. Przed kościołem można nabyć prasę katolicką: „Gość Niedzielny” w cenie 5 zł.

 

12. Pan powołał do wieczności: śp. Stefana Stankiewicza lat 69 z ul. Broniewskiego; śp. Marię Strechlau lat 81 z ul. Kłoczowskiego; śp. Helenę Skonieczną lat 90 z ul. Leszczyńskiego; śp. Ryszarda Żubertowskiego lat 58 z ul. Broniewskiego.