OGŁOSZENIA PARAFIALNE – NIEDZIELA BIBLIJNA 5.05.2019

 

1. Zapraszamy dzisiaj na ADORACJĘ NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU od godz. 16:00 do godz. 18:00. W ciszy jest łatwiej usłyszeć głos Boga.

 

2. Ofiary składane dzisiaj na tacę przeznaczone są na kolejne ławki dębowe do naszej świątyni, które zostaną przywiezione w czerwcu. Bóg zapłać za złożone ofiary.

 

3. Rozpoczęliśmy najpiękniejszy miesiąc maj – zapraszamy na nabożeństwa ku czci Najświętszej Maryi Panny, tzw. „MAJOWE”: dorosłych i młodzież codziennie o godz. 17:30, a dzieci w poniedziałki i czwartki o godz. 16:30.

 

4. W roku duszpasterskim pod hasłem „W MOCY BOŻEGO DUCHA” zapraszamy na pierwsze nabożeństwo majowe, które odbędzie się przy przychodni „Duży Medyk”, we wtorek 7 maja o godz. 17:00, po którym procesyjnie i ze śpiewem wrócimy z figurą MB Fatimskiej do kościoła. Tego dnia nie będzie nabożeństwa w kościele o 17:30.

 

5. Rozpoczynamy dzisiaj XI Tydzień Biblijny w Kościele i naszej parafii pt. „GŁOSILI EWANGELIĘ MOCĄ DUCHA ŚWIĘTEGO”. W czasie Tygodnia Biblijnego będziemy rozważać kolejne teksty Ewangelii św. Jana. Będą one odczytywane podczas nabożeństw majowych o godz. 17:30 w naszej parafii przez członków Wspólnoty Kręgu Biblijnego. Serdecznie
zapraszamy. Gorąco zachęcamy Parafian do częstego sięgania po Pismo Święte i rozmiłowania w czytaniu Słowa Bożego. Za tydzień w Niedzielę Dobrego Pasterza będzie możliwość nabycia książki pt: Reinterpretacja Księgi Jeremiasza w Apokalipsie św. Jana, która jest zwieńczeniem pracy doktorskiej ks. dra Łukasza Garbackiego.

 

6. Z racji pierwszego piątku ks. Wojciech i ks. Łukasz udadzą się do swoich chorych 10 maja br.

 

7. Dzieci w wieku od 8 do 13 lat zapraszamy do skorzystania z wypoczynku wakacyjnego w Diecezjalnym Ośrodku Caritas – Mikoszewo. Terminy: od 03 sierpnia do 12 sierpnia 2019 (10 miejsc). Koszt 430 zł ze skierowaniem z parafii lub 800 zł pełna odpłatność. Więcej informacji u ks. Proboszcza.

 

8. Zakończył się 75 Tydzień Miłosierdzia w Polsce przeżywany pod hasłem: „MIŁOSIERNI MIŁOSIERDZIA DOSTĄPIĄ”. Dziękujemy za przyniesione SKARBONKI z jałmużną wielkopostną 2019 w ramach ogólnopolskiej akcji „DAR JUNIORA DLA SENIORA”. Na święta Wielkanocne zostało wydanych 60 paczek. Za wszystkie ofiary, które są pomocą dla potrzebujących składamy „Bóg zapłać”. INFORMUJEMY: Parafialny Oddział Caritas znajduje się na ul. Myliusa 1A i czynny jest w każdy czwartek od godz. 16:00 do godz. 17:00.

 

9. W najbliższą niedzielę – Niedzielę Dobrego Pasterza – rozpoczynamy 56 Tydzień Modlitw o Powołania. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy w intencji młodych ludzi, aby dobrze rozeznali swoje powołanie.

 

10. Za tydzień będziemy mogli włączyć się w akcję „Pola Nadziei 2019”. Akcja ma uwrażliwić społeczeństwo, przypominając o chorych i cierpiących, a także zachęcić do wolontariatu hospicyjnego. W tym dniu (12 maja) na terenie Elbląga będzie przeprowadzona kwesta. Przed kościołem będzie można do puszek złożyć dobrowolną ofiarę. Dziękujemy.

 

11. Rozpoczyna się ostatnia prosta przygotowań do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania dla młodzieży z roku II. Warunkiem dopuszczenia do tego sakramentu jest udział w dniach skupienia, które dla kandydatów do bierzmowania odbędą się w naszej parafii w dniach: 25-26 maja (na dwa tygodnie przed bierzmowaniem). W związku z tym ks. Marcin prosi o mobilizację wszystkich kandydatów i ich rodziców i tak w najbliższym czasie odbędą się spotkania dla kandydatów do bierzmowania w każdą niedzielę maja po Mszy Św. o godz. 19:00; natomiast dla rodziców kandydatów do sakramentu bierzmowania w poniedziałek 20 maja o godz. 19:00 w salce młodzieżowej. Obecność kandydatów i rodziców na powyższych spotkaniach jest obowiązkowa.

 

12. Przed kościołem można nabyć prasę katolicką: „Gość Niedzielny” w cenie 5 zł.