OGŁOSZENIA PARAFIALNE – NIEDZIELA BOŻEGO MIŁOSIERDZIA 28.04.2019

 

1. Przeżywamy wyjątkową niedzielę, „Niedzielę Miłosierdzia Bożego”. Uroczysta Msza św. z odnowieniem Aktu Zawierzenia Parafii Miłosierdziu Bożemu odbędzie się o godz. 15:00. Serdecznie zapraszamy.
2. Za tydzień w 3 Niedzielę Wielkanocną, zwaną Niedzielą Bliblijną rozpoczynamy 11 tydzień biblijny w Kościele i naszej parafii pt: Głosili ewangelię mocą Ducha Świętego. Uroczysta Msza św. wraz ze Wspólnotą Kręgu Biblijnego odbędzie się o godz. 9:00, natomiast o godz. 8:30 zapraszamy na rozpoczęcie proklamacji pierwszych rozdziałów Ewangelii według św. Jana.
W czasie tygodnia biblijnego będziemy rozważać kolejne teksty Ewangelii św. Jana. Będą one odczytywane podczas nabożeństw majowych o godz. 17:30 w naszej parafii przez członków Wspólnoty Kręgu Biblijnego. Serdecznie zapraszamy.
3. Dzisiaj przynosimy do kościoła Skarbonkę z Jałmużną Wielkopostną 2019 w ramach ogólnopolskiej akcji „DAR JUNIORA DLA SENIORA”. Skarbonki zostawiamy pod ołtarzem. Bóg zapłać za podjęty trud i złożoną ofiarę.

 

4. Tegoroczny 75 Tydzień Miłosierdzia będzie obchodzony w dniach od 28.04. do 4.05.2019 pod hasłem „ MIŁOSIERNI MIŁOSIERDZIA DOSTĄPIĄ”. Celem Tygodnia Miłosierdzia jest: budzenie wrażliwości na potrzeby bliźnich: chorych, samotnych, bezrobotnych, bezdomnych i prześladowanych. Obchody są okazją do głębszej refleksji na temat miłosierdzia czynionego na co dzień. Służą także prezentacji pracy, jaką różne organizacje charytatywne wykonują na polu
pomocy charytatywnej i są zachętą do aktywnego włączania się w dzieła miłosierdzia.
5. OGŁOSZENIE GRUPY ELBLĄG PÓŁNOC: Już niedługo zaczniemy cykl spotkań w parafiach naszego dekanatu. Zwieńczeniem tego będzie niedziela pielgrzymkowa w naszej parafii. Bardzo wam dziękujemy za każdą pomoc i prosimy o modlitwę. Możecie nas obserwować w mediach społecznościowych. W razie pytań służymy pomocą: Dawid – tel. 789018861, Wiola: 791384445. Niech każdy się dowie, że #nadchodzipółnoc.
6. Rozpoczynamy najpiękniejszy miesiąc maj – zapraszamy na nabożeństwa ku czci Najświętszej Maryi Panny, tzw. „MAJOWE”: dorosłych i młodzież codziennie o godz. 17:30, a dzieci w poniedziałki i czwartki o godz. 16:30.
7. Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski przypada 3 maja (piątek). W tym dniu zapraszamy na Msze św. o godz.: 8:00, 11:00 (w intencji Ojczyzny) oraz o godz. 18:00. Będziemy wspólnie dziękować za wolność naszej Ojczyzny i prosić Boga o mądrość i odpowiedzialność dla narodu polskiego.
8. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca maja:
 w pierwszy czwartek będziemy modlić się o świętość dla kapłanów oraz o liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne z naszej parafii. Zapraszamy na Mszę Św., a po Niej na ,,Godzinę Świętą”, czyli Adorację przed Najświętszym Sakramentem w powyższych intencjach.
 w pierwszy piątek spowiedź dla dzieci, młodzieży i dorosłych od godz. 17:30 i Msza Święta Wotywna o NSPJ o godz.18:00.
 PRZYPOMINAMY że dzieci klas IV spowiadają się w tygodniu według ustalonego porządku: poniedziałek od godz. 17:30 klasa IV A, wtorek od godz. 17:30 klasa IV B środa od godz. 17:30 klasa IV C, czwartek od godz. 17:30 klasa IV D i w piątek od godz. 17:30. i Msza św. o godz. 18:00,
 w pierwszą sobotę, o godz. 17:00, zapraszamy na nabożeństwa pierwszych pięciu sobót o które prosiła Matka Boża w FATIMIE. Tego dnia zmiana tajemnic dla Żywego Różańca.

 

9. Z racji pierwszego piątku ks. Marcin uda się do chorych od godz. 8:00 (3 maja br.), natomiast ks. Wojciech i ks. Łukasz udadzą się do swoich chorych 10 maja br.
10. Przed kościołem można nabyć prasę katolicką: „Gość Niedzielny” w cenie 5 zł.
11. Pan powołał do wieczności: śp. Halinę Rajską lat 90 z ul. Broniewskiego; śp. Henrykę Kwiatkowską lat 89 z ul. Sobieskiego