OGŁOSZENIA PARAFIALNE – NIEDZIELA WIELKANOCNA 21.04.2019

 

1. Jutro Poniedziałek Wielkanocny, II dzień Świąt. Porządek Mszy św. jak w niedzielę. UWAGA! NIE MA MSZY O GODZ. 15:00. Taca przeznaczona na Katolicki Uniwersytet Lubelski im. św. Jana Pawła II. Bóg zapłać za złożone ofiary.

 

2. W Oktawie Wielkanocnej zapraszamy do udziału w Nowennie do Miłosierdzia Bożego po Mszy świętej wieczorowej.
3. Dzisiaj po każdej Mszy Świętej kleryk Michał będzie, za dobrowolną ofiarę, rozprowadzał czasopismo alumnów Wyższego Seminarium Duchownego „Myślnik klerycki”. Zachęcamy do nabywania.
4. Dziękuję: ks. Marcinowi i wszystkim osobom, które zaangażowały się w przygotowanie Ciemnicy i Grobu Pańskiego, ks. Łukaszowi i Służbie Liturgicznej, panu Piotrowi – Organiście i Chórowi za przygotowanie oprawy muzycznej podczas Triduum Paschalnego, panu Zbyszkowi – Kościelnemu za dekorację naszej świątyni.
5. IDZIEMY DO KINA na film: „MIŁOŚĆ I MIŁOSIERDZIE” Spokojne i przepełnione wiarą życie siostry Faustyny Kowalskiej zmienia się pewnego dnia nieodwracalnie. Oczom zakonnicy ukazuje się Jezus Chrystus, który zleca jej misje głoszenia prawdy o Jego Miłosierdziu i przygotowania świata na jego ostateczne przyjście. Działalność siostry Faustyny daje początek kultowi Bożego Miłosierdzia, który czczony jest przez setki milionów osób na wszystkich kontynentach świata. Gorąco zachęcam do wspólnego wyjścia jako parafia do Multikina 25 kwietnia br. (czwartek) na godz. 19:30. Cena biletu 12 zł. Tradycyjnie płacimy przy wejściu do kina.
6. W sobotę 27 kwietnia br. z naszej parafii wyrusza pielgrzymka piesza do Świętego Gaju, miejsca męczeństwa św. Wojciecha, głównego patrona naszej diecezji. Zapraszamy do pielgrzymowania całe rodziny. Zapisy u ks. Marcina. Koszt 20 zł. Wyjście z Katedry o godz. 5:30. Uroczysta Msza św. w Świętym Gaju o godz. 14:00.
7. Za tydzień w całym Kościele obchodzić będziemy Niedzielę Bożego Miłosierdzia. Uroczysta Msza św. z odnowieniem Aktu Zawierzenia Parafii Miłosierdziu Bożemu odbędzie się o godz. 15:00. UWAGA: Jest możliwość nabycia obrazu Jezusa Miłosiernego w cenie 45 zł., które zostaną one poświęcone tego dnia o godz. 15:00. Zapisy w zakrystii.
8. W Niedzielę Miłosierdzia Bożego (28 kwietnia br.) przynosimy do kościoła Skarbonki z Jałmużną 2019 w ramach ogólnopolskiej akcji „DAR JUNIORA DLA SENIORA”. Skarbonki zostawiamy pod ołtarzem. Bóg zapłać za podjęty trud i złożoną ofiarę.
9. Przed kościołem można nabyć prasę katolicką: „Gość Niedzielny” w cenie 5 zł.
10. Życzymy wszystkim parafianom i gościom przybyłym do naszej Wspólnoty radosnego Alleluja! Niech Zmartwychwstały Chrystus napełnia Wasze serca radością i pokojem. Szczęść Boże.
11. Pan powołał do wieczności: śp. Reginę Urbańską lat 67 z ul. Broniewskiego i śp. Ryszarda Myszk lat 84 z ul. Porazińskiej