OGŁOSZENIA PARAFIALNE – V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 7.04.2019

 

1. Zapraszamy dzisiaj na Adorację Najświętszego Sakramentu od 16:00 do 17:15.

 

2. Ofiary złożone dzisiaj na tacę przeznaczona są na kolejne ławki do naszej świątyni, które zostaną przywiezione w czerwcu.
Dziękujemy za wszelką okazaną życzliwość i wsparcie.

 

3. Młodzież naszej parafii przed kościołem rozprowadza palmy i baranki na stół wielkanocny. Zebrane ofiary przeznaczone są na potrzeby młodzieży spotykającej się w swojej salce na plebanii. Zachęcamy i dziękujemy za okazane wsparcie. Ponadto
młodzież zaprasza:

 na inscenizację MISTERIUM MĘKI PAŃSKIEJ, które odbędzie się za tydzień, w Niedzielę Palmową o godz. 19:00. Gromadzimy się na placu przed kościołem.

 na śpiewaną Drogę Krzyżową „Ślad losu” w Wielki Piątek (19 kwietnia) o godz. 21:00. Przeżyj wraz z nami ostatnie chwile życia Pana Jezusa.

 

 

4. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie i przeprowadzenie tegorocznych Rekolekcji Wielkopostnych oraz Drogi Krzyżowej ulicami parafii. Składamy także podziękowanie Dyrekcji Zespołu Szkół nr 1 za zaangażowanie i udział nauczycieli w rekolekcjach przygotowujących dzieci i młodzież do Świąt Wielkanocnych.
Bóg zapłać.

 

5. Wykorzystajmy czas WIELKIEGO POSTU dla naszego wzrostu duchowego poprzez gorliwy i owocny udziału w Liturgii Wielkopostnej i w Nabożeństwach Pokutnych. Zapraszamy w każdą niedzielę o godz. 17:15 na Gorzkie Żale z kazaniem
pasyjnym, a w każdy piątek Wielkiego Postu na Drogę Krzyżową: godz. 16:30 dla dzieci, o godz. 17:15 dla dorosłych oraz o godz. 19:00 dla młodzieży. PAMIĘTAJMY: że Wielki Post jest tak zwanym „czasem zakazanym” dla wszelkich hucznych wesel,
zabaw i dyskotek !!!

 

6. Spotkanie Kręgu Biblijnego w środę 10.04.2019 r. o godz. 19:00. Ksiądz Łukasz przypomina, że spotkania KRĘGU BIBLIJNEGO odbywają się w II i IV środę miesiąca. Zapraszamy.

 

7. W Niedzielę Palmową o godz. 10:00, jak co roku, wyruszy spod sklepu „STOKROTKA” procesja z palmami. Zapraszamy szczególnie dzieci z rodzicami.

 

8. Pamiętajmy o Skarbonce na Jałmużnę Wielkopostną 2019. W ten sposób włączamy się w ogólnopolską akcję „DAR JUNIORA DLA SENIORA”.

 

9. Caritas Parafialna przed kościołem rozprowadza ostatnie świeczki na stół WIELKANOCNY w cenie 10 zł oraz białe Paschaliki w cenie 7 i 10 zł.

 

10. Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego i Kościoła będzie można złożyć za tydzień (w Niedzielę Palmową) do puszek przed kościołem. Dziękuję za zrozumienie.

 

11. Przed kościołem można nabyć prasę katolicką: „Gość Niedzielny” w cenie 5 zł. oraz płytka z filmem o św. Ignacym i specjalny dodatek dla Diecezji Elbląskiej.

 

12. Pan powołał do wieczności: śp. Zofię Szpakowską lat 73 z ul. Myliusa

 

 

Numer Konta Parafialnego

PKO BP 72 1020 1752 0000 0102 0069 6047