OGŁOSZENIA PARAFIALNE – IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 31.03.2019

 

1. W dniu dzisiejszym rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne dla dorosłych, które poprowadzi ks. Arkadiusz Grabowski – Salezjanin nasz parafianin. Serdecznie witamy Go w naszej wspólnocie. Prośmy o światło Ducha Świętego dla Niego oraz dla całej parafii, aby słowa wypowiedziane w czasie tych dni, przemieniły nasze serca i przygotowały na radość Świąt Wielkanocnych. Program rekolekcji znajdziemy w Biuletynie.

 

2. W czasie rekolekcji prosimy o zgłaszanie (w zakrystii) chorych, do których księża udadzą się w środę 3 kwietnia br. od godz. 15:00.

 

3. Uwieńczeniem naszych ćwiczeń rekolekcyjnych będzie DROGA KRZYŻOWA ulicami naszej parafii (Sobieskiego, Legionów, Ogólną, Broniewskiego i Sobieskiego) w pierwszy piątek tj. 5 kwietnia br. o godz. 19:00. Prosimy przynieść ze sobą znicze. Niech rozmyślanie nad Męką i Śmiercią Pana Jezusa wzbudzi w naszych sercach miłość i wdzięczność za łaskę
naszego odkupienia.

 

4. Zapraszamy do wzięcia udziału w historycznym wydarzeniu, jakim są ŚWIECENIA BISKUPIE 6 kwietnia br. (sobota) o godz. 11:00 w Katedrze św. Mikołaja w Elblągu. Otoczmy modlitwą nowego Biskupa Pomocniczego i prośmy dla niego o wszelkie potrzebne łaski w posłudze dla diecezji.

 

5. Wykorzystajmy czas WIELKIEGO POSTU dla naszego wzrostu duchowego poprzez gorliwy i owocny udziału w Liturgii Wielkopostnej i w Nabożeństwach Pokutnych. Zapraszamy w każdą niedzielę o godz. 17:15 na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, a w każdy piątek Wielkiego Postu na Drogę Krzyżową: godz. 16:30 dla dzieci i o godz. 19:00 ulicami parafii.
PAMIĘTAJMY: że Wielki Post jest tak zwanym „czasem zakazanym” dla wszelkich hucznych wesel, zabaw i dyskotek !!!

 

6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.

 w pierwszy czwartek będziemy modlić się wspólnie za Kościół i Ojca Świętego Franciszka oraz za nowego Biskupa Pomocniczego Diecezji Elbląskiej ks. dr Wojciecha Skibickiego. Zapraszamy na Mszę Św., a po niej ,,Godzinę Świętą”, czyli na
ADORACJĘ przed Najświętszym Sakramentem w powyższych intencjach.

 w pierwszy piątek spowiedź dla dzieci od godz. 16:00 i Droga Krzyżowa o godz. 16:30 zakończona obrzędem Komunii św. Natomiast dorosłych i młodzież zapraszamy od godz. 17:30 i Mszę Świętą Wotywną o NSPJ o godz.18:00.

 w pierwszą sobotę przed Mszą św. o godz. 17:00 zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi za zniewagi grzeszników. Tego dnia zmiana tajemnic dla Żywego Różańca.

 

7. Z racji pierwszego piątku kapłani udadzą się do chorych 5 kwietnia br.

 

8. Wraz z rozpoczętym w Środę Popielcową Wielkim Postem, ruszyły zapisy na Ekstremalną Drogę Krzyżową. W Elblągu rusza ona 12 kwietnia już po raz piaty. Jak co roku nocne wędrowanie rozpocznie się Mszą św. o godz. 20:00 w parafii św. Brata Alberta. Zachęcamy do wyjścia ze swojej strefy komfortu i wyruszenia na jeden z czterech proponowanych szlaków, Zapisów można dokonywać mailowo (elblag.edk@gmail.com) oraz przez stronę www.edk.org.pl. W razie jakichkolwiek pytań jesteśmy otwarci na udzielenie większej ilości potrzebnych informacji. Dane kontaktowe: Katarzyna Grabowska 696-442-982
NIE WARTO ŻYĆ NORMALNIE, WARTO ŻYĆ EKSTREMALNIE!!! 12-13 kwietnia 2019 r. – Ekstremalna Droga Krzyżowa w Elblągu

 

9. Caritas Parafialna przed kościołem rozprowadza świeczki na stół WIELKANOCNY w cenie 10 zł oraz białe Paschaliki w cenie 8 i 10 zł.

 
10. Przed kościołem można nabyć prasę katolicką: „Gość Niedzielny” w cenie 5 zł.