OGŁOSZENIA PARAFIALNE – III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 24.03.2019

 

1. Jutro 25 marca br. przypada 27 rocznica powstania DIECEZJI ELBLĄSKIEJ. Zachęcamy do modlitwy za naszą diecezję i trwający I Synod Diecezji Elbląskiej. Pamiętajmy, że Uroczystość Zwiastowania Pańskiego to DZIEŃ ŚWIĘTOŚCI ŻYCIA.
Msze św. w naszej parafii o godz. 8:00 i godz. 18:00. Przy Biuletynie znajdziemy kartki dla osób pragnących włączyć się w to wielkie dzieło modlitewne – obrony życia.

 

2. Wykorzystajmy czas WIELKIEGO POSTU dla naszego wzrostu duchowego poprzez gorliwy i owocny udziału w Liturgii Wielkopostnej i w Nabożeństwach Pokutnych. Zapraszamy w każdą niedzielę o godz. 17:15 na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, a w każdy piątek Wielkiego Postu na Drogę Krzyżową: godz. 16:30 dla dzieci; godz. 17:15 dla dorosłych; godz. 19:00 dla młodzieży. PAMIĘTAJMY: że Wielki Post jest tak zwanym „czasem zakazanym” dla wszelkich hucznych wesel, zabaw i dyskotek !!!

 

3. W czasie Wielkiego Postu po raz kolejny zapraszamy na Drogę Krzyżową w formie biegu. Temat rozważań: „OWOCE DUCHA ŚWIĘTEGO”. Spotykamy się w soboty o 8:00 w Bażantarni przy muszli koncertowej, po krótkim wprowadzeniu do tematu,
biegniemy w ciszy spokojnym tempem do kolejnej stacji. Dystans ok. 2 km. Zapraszamy: 30 marca, 6 kwietnia. Przybiegnij, czekamy na Ciebie.

 

4. Pamiętajmy o Skarbonce na Jałmużnę Wielkopostną 2019. W ten sposób włączamy się w ogólnopolską akcję „DAR JUNIORA DLA SENIORA”.

 

5. W przyszłą niedzielę spotkanie Apostolatu Bożego Miłosierdzia oraz Woluntariuszy Caritas po Mszy św. o godz. 15:00 na plebanii. Obecność wszystkich członków mile widziana.

 

6. Za tydzień rozpoczniemy Rekolekcje Wielkopostne dla dorosłych tj. od 31 marca. Natomiast dzieci i młodzież rekolekcje mają w tym tygodniu w dniach 27 – 28 – 29 marca br. Poprowadzi je ks. Arkadiusz Grabowski – Salezjanin nasz parafianin. Dokładny program znajdziemy w Biuletynie. Prosimy rodziców o zainteresowanie i przypilnowanie dzieci, by w pełni skorzystały z REKOLEKCJI. Prośmy o potrzebne dary Ducha Świętego dla księdza Rekolekcjonisty i dla nas, byśmy byli otwarci na głoszone Słowo.

 

7. Wraz z rozpoczętym w Środę Popielcową Wielkim Postem, ruszyły zapisy na Ekstremalną Drogę Krzyżową. W Elblągu rusza ona 12 kwietnia już po raz piaty. Jak co roku nocne wędrowanie rozpocznie się Mszą św. o godz. 20:00 w parafii św. Brata Alberta. Zachęcamy do wyjścia ze swojej strefy komfortu i wyruszenia na jeden z czterech proponowanych szlaków, Zapisów można dokonywać mailowo (elblag.edk@gmail.com) oraz przez stronę www.edk.org.pl. W razie jakichkolwiek pytań jesteśmy otwarci na udzielenie większej ilości potrzebnych informacji. Dane kontaktowe: Katarzyna Grabowska 696-442-982 NIE WARTO ŻYĆ NORMALNIE, WARTO ŻYĆ EKSTREMALNIE!!! 12-13 kwietnia 2019 r. – Ekstremalna Droga Krzyżowa w Elblągu

 

8. Caritas Parafialna za tydzień będzie rozprowadza świeczki na stół WIELKANOCNY oraz białe Paschaliki.

 

9. Przed kościołem można nabyć prasę katolicką: „Gość Niedzielny” w cenie 5 zł.

 

10. Pan powołał do wieczności: śp. Kazimierza Standarskiego lat 79 z ul. Myliusa; śp. Irenę Wójcik lat 53 z ul. Broniewskiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…