OGŁOSZENIA PARAFIALNE – II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 17.03.2019

 

 

1. Wykorzystajmy czas WIELKIEGO POSTU dla naszego wzrostu duchowego poprzez gorliwy i owocny udziału w Liturgii Wielkopostnej i w Nabożeństwach Pokutnych. Zapraszamy w każdą niedzielę o godz. 17:15 na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, a w każdy piątek Wielkiego Postu na Drogę Krzyżową: godz. 16:30 dla dzieci; godz. 17:15 dla dorosłych: godz. 19:00 dla młodzieży. PAMIĘTAJMY, że Wielki Post jest tak zwanym „czasem zakazanym” dla wszelkich hucznych wesel, zabaw i dyskotek !!!

 

2. Spotkanie dla rodziców dzieci klas IV przygotowujących się do ROCZNICY KOMUNII ŚWIĘTEJ odbędzie się na plebanii o godz. 19:00.

 w poniedziałek 18 marca br. – klasy IV a i IV b.

 we wtorek 19 marca br. – klasa IV c i IV d oraz dzieci z innych szkół.

Obecność rodziców obowiązkowa!
3. W czasie Wielkiego Postu po raz kolejny zapraszamy na Drogę Krzyżową w formie biegu. Temat rozważań: „OWOCE DUCHA ŚWIĘTEGO”. Spotykamy się w soboty o 8:00 w Bażantarni przy muszli koncertowej, po krótkim wprowadzeniu do tematu,
biegniemy w ciszy spokojnym tempem do kolejnej stacji. Dystans ok. 2 km. Zapraszamy: 23 marca, 30 marca, 6 kwietnia. Przybiegnij, czekamy na Ciebie.
4. We wtorek (19 marca) Uroczystość Świętego Józefa a jednocześnie dzień imienin ks. Biskupa Józefa Wysockiego – Seniora. Pamiętajmy w modlitwach o dostojnym solenizancie. Niech Pan Mu błogosławi i umacnia w dalszej posłudze dla naszej diecezji. W tym dniu zapraszamy, szczególnie mężczyzn naszej parafii, na Msze św. o godz. 8:00 i 18:00. Po Mszy św. wieczorowej nabożeństwo ku czci św. Józefa. Zapraszamy.
5. IDZIEMY DO KINA na film: „NAJWIĘKSZY DAR” Jest to najbardziej oczekiwany film z katolickimi wartościami ostatnich lat. Jego dystrybucja odbywa się już w 40 krajach świata. W tej hiszpańsko – polskiej produkcji zobaczymy najbardziej nieprawdopodobne i po ludzku niemożliwe historie pojednania i przebaczenia. „NAJWIĘKSZY DAR” to ogromna dawka
wzruszenia, ciepłych emocji i … duża porcja humoru. To film z gatunku tych, które naprawdę potrafią zmienić życie. Gorąco zachęcamy do wspólnego wyjścia jako parafia do Multikina 21 marca br. (czwartek – pierwszy dzień wiosny) na godz. 19:30. Cena biletu 12 zł. Tradycyjnie płacimy przy wejściu do kina.
6. Osoby, które śpiewały w minionych latach w czasie Triduum Paschalnego oraz wszystkich chętnych prosimy o kontakt z p. Piotrem – organistą.
7. Pamiętajmy o Skarbonce na Jałmużnę Wielkopostną 2019. W ten sposób włączamy się w ogólnopolską akcję „DAR JUNIORA DLA SENIORA”.
8. Serdecznie zapraszamy na spotkania Elbląskiej Szkoły Biblijnej w I półroczu 2019 r. W najbliższym czasie omawiane będą m.in. biblijne redakcje i interpretacja Dekalogu, Dzieje Apostolskie oraz tematy monograficzne. Spotkania mają charakter otwarty i odbywają się w wybrane soboty w godz. 9:00-12:00 w auli Wyższego Seminarium Duchownego w Elblągu. Udział w szkole jest bezpłatny. Najbliższe terminy spotkań: 23.03.; 13.04.; 11.05.; 8.06. Zaprasza ks. Marek Karczewski, koordynator szkoły.
9. Tegoroczne Rekolekcje Wielkopostne dla dorosłych rozpoczną się w IV Niedzielę Wielkiego Postu tj. 31 marca br. Dzieci i młodzież swoje rekolekcje rozpoczynają od środy 27 marca br. Poprowadzi je ks. Arkadiusz Grabowski – Salezjanin nasz parafianin. Przypominamy, że w czasie Rekolekcji Msze Święte z naukami dla dorosłych o godz. 8:00, 11:00, 18;00, 20:00. Uczyńmy wszystko, aby wziąć w nich udział. Prośmy o potrzebne dary Ducha Świętego dla księdza Rekolekcjonisty i dla nas, byśmy byli otwarci na głoszone Słowo.

 

10. Przed kościołem można nabyć prasę katolicką: „Gość Niedzielny” w cenie 5 zł.