OGŁOSZENIA PARAFIALNE – I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 10.03.2019

 

1. Dzisiaj w Biuletynie Parafialnym znajdziemy Skarbonkę na Jałmużnę Wielkopostną 2019. W ten sposób włączamy się w ogólnopolską akcję „DAR JUNIORA DLA SENIORA”. Zrezygnuj w Wielkim Poście z jakieś przyjemności i złóż ofiarę do skarbonki. Twój dar pomoże osobom starszym. Akcja ta wszystkich nas uczy ofiarności tj. dzieci, młodzież i dorosłych. Jałmużnę wielkopostną przyniesiemy do kościoła w Niedzielę Bożego Miłosierdzia, tj. 28 kwietnia 2019 r

 

2. Wykorzystajmy czas WIELKIEGO POSTU dla naszego wzrostu duchowego poprzez gorliwy i owocny udziału w Liturgii Wielkopostnej i w Nabożeństwach Pokutnych. Zapraszamy w każdą niedzielę o godz. 17:15 na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, a w każdy piątek Wielkiego Postu na Drogę Krzyżową: godz. 16:30 dla dzieci; godz. 17:15 dla dorosłych; godz. 19:00 dla młodzieży. PAMIĘTAJMY, że Wielki Post jest tak zwanym „czasem zakazanym” dla wszelkich hucznych wesel, zabaw i
dyskotek !!!

 

3. W Wielkim Poście zapraszamy parafian w każdą niedzielę o godz. 8:40 na śpiewanie GODZINEK KU CZCI MĘKI PAŃSKIEJ.

 

4. Wspólnota Arka Rodzin dzisiaj przed Mszą św. o godz. 10:30 zbiera używane książki dla dzieci. Zostaną one przekazane do szpitala na oddział dziecięcy.

 

5. W czasie Wielkiego Postu po raz kolejny zapraszamy na Drogę Krzyżową w formie biegu. Temat rozważań: „OWOCE DUCHA ŚWIĘTEGO”. Spotykamy się w soboty o 8:00 w Bażantarni przy muszli koncertowej, po krótkim wprowadzeniu do tematu,
biegniemy w ciszy spokojnym tempem do kolejnej stacji. Dystans ok. 2 km. Zapraszamy: 16 marca, 23 marca, 30 marca, 6 kwietnia. Przybiegnij, czekamy na Ciebie.

 

6. PRZYPOMINAMY!!! Spotkania Kręgu Biblijnego odbywają się w każdą II i IV środę miesiąca. Najbliższe spotkanie już w środę – 13 marca o godz. 19:00 w salce na plebanii. Ks. dr Łukasz Garbacki serdecznie zaprasza.

 

7. W najbliższą sobotę 16 marca br. w naszej parafii odbędzie się Czuwanie Młodzieży Diecezji Elbląskiej. Czuwanie rozpocznie się o godz. 20:00 i potrwa do około godz. 24:00. Zwracamy się z prośbą o pomoc w przygotowaniu posiłku w czasie czuwania. Osoby pragnące włączyć się w to dzieło prosimy o kontakt z ks. Marcinem (mile widziane ciasta, sałatki, kanapki). Zapraszamy na to wydarzenie wszystkich kandydatów do bierzmowania.

 

8. Osoby dorosłe, które pragną przygotować się do Sakramentu Bierzmowania prosimy o kontakt z ks. Marcinem.

 

9. Osoby, które śpiewały w minionych latach w czasie Triduum Paschalnego oraz wszystkich chętnych prosimy o kontakt z p. Piotrem – organistą.

 

10. Domowy Kościół zaprasza na Rejonowy Dzień Wspólnoty 16 marca br. do parafii Trójcy Świętej w Elblągu ul. Kielecka. Rozpoczynamy o godz. 15:00.

 

11. W sobotę 16 marca dzień modlitw za RODZINY KARMELITAŃSKIEJ czyli osób noszących Szkaplerz Święty. Zapraszamy wszystkich na Mszę św. o godz. 18:00 z kolejną katechezą o św. Józefie, a szczególnie pragnących włączyć się do tej wspólnoty.
12. Tegoroczne Rekolekcje Wielkopostne dla dorosłych rozpoczną się w IV Niedzielę Wielkiego Postu tj. 31 marca br. Dzieci i młodzież swoje rekolekcje rozpoczynają od środy 27 marca br. Poprowadzi je ks. Arkadiusz Grabowski – Salezjanin nasz parafianin. Przypominamy, że w poniedziałek, wtorek i w środę Msze Święte z naukami dla dorosłych o godz. 8:00, 11:00, 18;00, 20:00. Uczyńmy wszystko, aby wziąć w nich udział. Prośmy o potrzebne dary Ducha Świętego dla księdza Rekolekcjonisty i dla nas, byśmy byli otwarci na głoszone Słowo.

 

13. Przed kościołem można nabyć prasę katolicką: „Gość Niedzielny” w cenie 5 zł.