OGŁOSZENIA PARAFIALNE – VIII NIEDZIELA ZWYKŁA 3.03.2019

 

1. Zapraszamy dzisiaj na Adorację Najświętszego Sakramentu od 16:00 do 18:00.

 

2. Ofiary złożone dzisiaj na tacę przeznaczona są na kolejne ławki do naszej świątyni. Dziękujemy za wszelką okazaną życzliwość i wsparcie.

 

3. Rozpoczynamy 52. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Będzie on przeżywany pod hasłem: „MŁODZI TRZEŹWI I WOLNI”. Zachęcamy do podjęcia modlitwy o trzeźwość w naszych rodzinach i udziału w Drodze Krzyżowej w piątek 8 MARCA o godz. 17:15. W naszej parafii działa Al–Anon, który spotyka się w każdy czwartek o godz. 17:00 na plebanii. W najbliższy czwartek (7 marca) zapraszamy na mityng otwarty z okazji 28 lat istnienia który rozpocznie się o godz. 17:00.

 

4. Z dniem 6 marca – Środą Popielcową – rozpoczynamy WIELKI POST. Przed nami 40 dni przygotowania się do Wielkiej Nocy. Zapraszamy w tym dniu na Msze św. o godzinie 8:00, 11:00, 16:30 (z udziałem dzieci), 18:00 i 20:00 (z udziałem
młodzieży). Wykorzystajmy ten czas do gorliwego i owocnego udziału w Liturgii Wielkopostnej i Nabożeństwach Pokutnych. Zapraszamy w każdą niedzielę o godz. 17:15 na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, a w tym tygodniu na
Drogę Krzyżową: godz. 16:30 dla dzieci, o godz. 17:15 dla dorosłych i godz. 19:00 dla młodzieży

 

5. Przypominamy, że w Środę Popielcową obowiązuje nas post ścisły. Oznacza to wstrzemięźliwość od potraw mięsnych i obowiązuje wszystkich od 14 roku życia, bez górnej granicy wieku; natomiast post ilościowy obowiązuje od 18 do 60 roku
życia. W ciągu dnia możemy spożyć wyłącznie jeden posiłek do syta, a pozostałe dwa niepełne. Obowiązek ten nie dotyczy osób chorych.

 

6. UWAGA!!! Kancelaria parafialna w Środę Popielcową nieczynna. Zapraszamy w sobotę od godz. 10:30 do 12:00.

 

7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 18:00 o nowe powołania kapłańskie a po niej na ,,Godzinę Świętą”, czyli na ADORACJĘ przed Najświętszym Sakramentem w powyższych intencjach.

 

8. Z okazji Dnia Kobiet wszystkim paniom składamy najserdeczniejsze życzenia wielu łask Bożych oraz opieki Matki Najświętszej. Niech ten dzień będzie wyrazem wdzięczności za wielką miłość i dobroć, jaką wnoszą w nasze rodziny niewiasty.

 

9. W przyszłą niedzielę tj. 10 marca br. Wspólnota Arka Rodzin, przed Msza św. o godz. 10:30, będzie zbierała używane książki dla dzieci. Zostaną one przekazane do szpitala na oddział dziecięcy. Dziękujemy za włączenie się w powyższą inicjatywę dobrych serc.

 

10. Informujemy o możliwości rezerwacji i zamawiania Mszy św. na cały bieżący rok. Niech Eucharystia stanie się dziękczynieniem za przeżyte lata, rocznice sakramentu małżeństwa, imienin itp. Msza św. jest najpiękniejszym darem, w
którym możemy tu na ziemi uczestniczyć.

 

11. Przed kościołem można nabyć prasę katolicką: „Gość Niedzielny” w cenie 5 zł.