OGŁOSZENIA PARAFIALNE – III NIEDZIELA ZWYKŁA 27.01.2019

 

1. Wolontariusze parafialnego Caritas zbierają ofiary do puszek dla osób najbardziej potrzebujących naszej pomocy. Punkt Caritas Parafialnego czynny jest w czwartki od 16:00 do 17:00 przy ul. Myliusa 1A.

 
2. W sobotę 2 lutego przypada Święto Ofiarowania Pańskiego. W całym Kościele obchodzimy Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. W tym dniu czcimy Chrystusa Pana – Światłość Świata (symbolizują to świece) i Jego Matkę pod nazwą Matki Bożej Gromnicznej. Poświęcenie świec podczas każdej Mszy św. o godz. 8:00, 11:00 i o godz. 18:00. Zebrane ofiary w tym dniu przeznaczone są na utrzymanie zakonów klauzurowych w naszym mieście: Karmelitanki i Klaryski.

 
3. W tym tygodniu przypada pierwszy, piątek i sobota miesiąca:

 w pierwszy piątek spowiedź dla dzieci, młodzieży i dorosłych od godz. 17:30 i Msza Święta Wotywną o NSPJ o godz.18:00.

 PRZYPOMINAMY że dzieci klas IV spowiadają się w tygodniu według ustalonego porządku: poniedziałek od godz. 17:30 klasa IV A, wtorek od godz. 17:30 klasa IV B środa od godz. 17:30 klasa IV C, czwartek od godz. 17:30 klasa IV D i w piątek od godz. 17:30. Msza św. dla wszystkich 1 lutego o godz. 18:00;

 w pierwszą sobotę przed Mszą Św. o godz. 17:00 zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi za zniewagi grzeszników. Tego dnia zmiana tajemnic dla Żywego Różańca.

 

4. Z racji pierwszego piątku ksiądz Proboszcz uda się do chorych 1 lutego od godz. 9:30, natomiast księża wikariusze odwiedzą chorych w drugi piątek miesiąca ks. Marcin w piątek (8 lutego) od godz. 8:00, a ks. Łukasz w piątek (8 lutego) od
godz. 11:00.

 
5. Informujemy o możliwości rezerwacji i zamawiania Mszy św. na cały bieżący rok. Niech Eucharystia stanie się dziękczynieniem za przeżyte lata, rocznice sakramentu małżeństwa, imienin itp. Msza św. jest najpiękniejszym darem, w którym możemy tu na ziemi uczestniczyć.

 

6. Wczoraj zakończyliśmy wizytę duszpasterską w naszej parafii. Dziękujemy za przyjęcie nas do waszych domów. Jesteśmy wdzięczni za okazane nam dobro i wszelkie przejawy życzliwości. Wszystkim składamy z serca płynące Bóg
Zapłać.

 
7. Za tydzień ofiary składane na tacę przeznaczona będą na uregulowanie rachunku za ogrzewanie kościoła.

 

8. Seminarium Duchowne w Elblągu zaprasza młodych mężczyzn od III klasy Gimnazjum do udziału w rekolekcjach, które odbędą się w dniach od 02 lutego do 06 lutego br. Szczegółowe informacje na www.wsdelblag.pl

 

9. Na czas ferii zimowych – wszystkim dzieciom, młodzieży i nauczycielom życzymy na ten czas błogosławieństwa Bożego, bezpiecznego i pełnego radości wypoczynku.

 

10. Przed kościołem można nabyć prasę katolicką: „Gość Niedzielny” w cenie 5 zł.

 

11. Kancelaria Parafialna w trakcie trwania ferii zimowych czynna tylko w sobotę od godz. 10:30 do 12:00. Zapraszamy.