OGŁOSZENIA PARAFIALNE – II NIEDZIELA ZWYKŁA 20.01.2019

 

 

1. Trwa wizyta duszpasterska w naszej parafii. W tym tygodniu kończymy kolędę, dlatego prosimy o zgłaszanie do zakrystii rodzin które z różnych przyczyn w wyznaczonym terminie nie przyjęły kapłana a pragną spotkać się na wspólnej modlitwie i poświecić mieszkanie. Do tych rodzin udamy się w sobotę (26.01.) od godz. 15:00. W trakcie kolędy codziennie na Mszy św. o godz. 8:00 modlimy się za rodziny, do których udamy się z Wizytą Duszpasterską. Tym bardziej zachęcamy osoby dysponujące  czasem do wspólnej modlitwy.

 

2. Możliwość skorzystania z Sakramentu Spowiedzi Św. w trakcie kolędy jest znacznie ograniczona. Dlatego zachęcamy d spowiedzi przed Mszą św. od godz.17:30.

 

3. UWAGA!!! Woda poświęcona znajduje się w specjalnym naczyniu pod chórem. Prosimy tylko o zabranie odpowiedniego pojemnika, by nabrać sobie wody.

 

4. Zapraszamy dzisiaj po Mszy św. o godz. 18:00 na spotkanie opłatkowe wspólnot parafialnych: Odnowa w Duchu Świętym, Wspólnota Krwi Chrystusa, Kręg Biblijny, Apostolat Margaretka, Apostolat Bożego Miłosierdzia, Wolontariuszy Caritas i Żywego Różańca. Przyjdź czekamy na Ciebie.

 

5. Trwa w kościele Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan 2019r.  – „Dąż do sprawiedliwości” (Pwt. 16,18-20). Zachęcamy wszystkich do wspólnej modlitwy.

 

6. Pamiętajmy o Dniu Babci i Dziadka: 21-22 stycznia. W tych dniach zapraszamy do wspólnej modlitwy na Mszy świętej o  godz. 8:00 lub godz. 18:00. Życzymy Im Bożego błogosławieństwa, zdrowia, radości na co dzień i pociechy z wnuków.

 

7. Informujemy o możliwości rezerwacji i zamawiania Mszy św. na cały bieżący rok. Niech Eucharystia stanie się dziękczynieniem za przeżyte lata, rocznice sakramentu małżeństwa, imienin itp. Msza św. jest najpiękniejszym darem, w którym możemy tu na ziemi uczestniczyć.

 

8. Wyższe Seminarium Duchowne w Elblągu zaprasza młodych mężczyzn od III klasy Gimnazjum do udziału w rekolekcjach, które odbędą się w dniach od 02 lutego do 06 lutego br. Szczegółowe informacje na www.wsdelblag.pl

 

9. Na czas ferii zimowych – wszystkim dzieciom, młodzieży i nauczycielom życzymy na ten czas błogosławieństwa Bożego, bezpiecznego i pełnego radości wypoczynku.

 

10. Przed kościołem można nabyć prasę katolicką: „Gość Niedzielny” w cenie 5 zł.

 

11. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym „Kana Galilejska” w niedzielę 27 stycznia br. na Mszy św. o godz. 12:00 będzie dziękowała za 21 lat istnienia wspólnoty. Zapraszamy do wspólnej modlitwy wszystkich którzy pragną dziękować za ten czas i dokonane dzieła Boże.

 

12. Kancelaria Parafialna w trakcie trwania kolędy czynna tylko w sobotę od godz. 10:30 do 12:00. Zapraszamy.

 

13. Pan powołał do wieczności: śp. Huberta Sartanowicza lat 92 z ul. Brzechwy. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.