OGŁOSZENIA PARAFIALNE – OBJAWIENIE PAŃSKIE (6.01.2019)

 

1. Zapraszamy dzisiaj na comiesięczną Adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00 do 18.00. Przyjdź i oddaj Panu Bogu rozpoczęty Nowy Rok 2019.
2. Ofiary składane dzisiaj na tacę przeznaczone są na uregulowanie rachunku za ogrzewanie Kościoła. Dziękuję za zrozumienie i złożone ofiary.

 

3. W naszym mieście dzisiaj rusza Orszak Trzech Króli o godz. 13:00. Wydarzenie to przywraca starą polską tradycję jasełek ulicznych. W tym dniu  możemy być jak Trzej Mędrcy- ujrzeć światło betlejemskiej gwiazdy, pójść za nią i odnaleźć Prawdę, Dobro i Piękno. Orszak rozpocznie się na Placu Jagiellończyka o godz. 13:00 a zakończy się Mszą święta w Katedrze św. Mikołaja.
4. Dzisiaj na Mszy św. o godz.18:00 spotkanie grupy pielgrzymkowej Elbląg – Północ. Zapraszamy serdecznie wszystkich byłych i pragnących pielgrzymować pieszo na Jasna Górę. Ks. Tomasz i trzon grupy oczekują.
5. Wspólnota Domowego Kościoła zaprasza wszystkich członków na Rejonowe Spotkanie Opłatkowe, które odbędzie się w niedzielę 13 stycznia w parafii św. Pawła (ul. Obrońców Pokoju 10). Rozpocznie się ono Eucharystią o godz. 14:30, a po niej agapa w sali na plebanii.
6. Trwa wizyta duszpasterska w parafii (program znajdziemy w Biuletynie). Dziękujemy za składane przy tej okazji ofiary na kolejne ławki do naszego Kościoła. W trakcje kolędy codziennie o godz. 8:00 sprawowana jest Msza św. za rodziny, do których udamy się z Wizytą Duszpasterską. Tym bardziej zachęcamy osoby dysponujące czasem do wspólnej modlitwy.
7. Zapraszamy do wspólnego kolędowania wszystkich parafian, przyjaciół, dzieci, dorosłych oraz rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej, 13 stycznia (niedziela), o godz. 11:15, do naszego Kościoła. PRZYJDŹ I WŁĄCZ SIĘ WE WSPÓLNY ŚPIEW KOLĘD. Scholka parafialna „RAFAEL” serdecznie zaprasza.
8. Dnia 20 stycznia (niedziela) po wspólnej Mszy św. o godz. 18:00 odbędzie się spotkanie opłatkowe dla wspólnot parafialnych: Odnowa w Duchu Świętym, Wspólnota Krwi Chrystusa, Kręg Biblijny, Apostolat Margaretka, Apostolat Bożego Miłosierdzia, Wolontariuszy Caritas i Żywego Różańca na które zapraszamy. Przyjdź czekamy na Ciebie.

 

9. Zachęcamy do zamawiania Mszy Św. dziękczynnych (rodzinnych) za miniony rok z prośbą o dalszą opiekę i Boże błogosławieństwo w Nowym Roku.

 

10. Przed kościołem można nabyć prasę katolicką: „Gość Niedzielny” w cenie 5 zł.

 

11. Kancelaria Parafialna w trakcie trwania kolędy czynna tylko w sobotę od godz. 10.30 do 12.00. Zapraszamy.