OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA ŚWIĄTECZNY CZAS (23.12.2018 – 5.01.2019)

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 

IV Niedziela Adwentu – 23.12.2018r.

1. Jeśli ktoś nie ma jeszcze poświęconego opłatka na stół wigilijny, może go nabyć w zakrystii u pana kościelnego. Zapraszamy.

 

2. Zachęcamy dziś do godnego przeżycia WIGILII BOŻEGO NARODZENIA. Zapraszamy na Pasterkę o godz. 22:00 lub o godz.
24:00. Przypominamy, że Msze św. w Uroczystość Narodzenia Pańskiego będą odprawione o godz. 9:00, 10:30, 12:00 i 18:00. Nie ma Mszy Św. o godz. 7:00 i 15:00. Przypominamy, że według niepamiętnej tradycji, wieczerza wigilijna powinna być  posiłkiem bezmięsnym i rozpoczynać się odczytaniem fragmentu Ewangelii i modlitwą. Na stole wigilijnym niech zapłonie świeca Caritas.

 

3. Dziękujemy tym wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie naszej świątyni do Świąt Bożego Narodzenia. Szczególne wyrazy wdzięczności składamy państwu Kimso, p. Piotrowi Semeniuk, p. Henrykowi Jackiewicz, p. Henrykowi Kulig, p. Józefowi Brzóska.

 

4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: przed kościołem możemy kupić świąteczny numer „Gościa Niedzielnego”. „Gość Niedzielny” (5zł) to najpoczytniejszy tygodnik katolicki w Polsce. Nabywając i czytając ten tygodnik mamy możliwość poznawać działalność Kościoła Katolickiego w świecie i w Polsce.
5. Pan powołał do wieczności: śp. Annę Napieraj lat 70 z ul. Korczaka

 

UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO NARODZENIA – 25.12.2018r.

 

1. Jak co roku, tak i na te święta klerycy z naszej parafii rozprowadzać będą „Myślnik Klerycki”- jest on wydawany przez alumnów naszego seminarium. Zachęcamy do nabywania – za dobrowolną ofiarę.
2. W drugi dzień świąt: św. Szczepana, pierwszego męczennika. Taca z tego dnia przeznaczona jest na KATOLICKI UNIWERSYTET LUBELSKI oraz na Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Elbląskiej, gdzie studiuje nasz kleryk Michał. Bóg zapłać za złożone ofiary. Msze św. w tym dniu o godz. 7:00, 9:00, 10:30, 12:00 i o godz. 18:00.

 

3. Od 26 grudnia rozpoczyna się Oktawa Narodzenia Pańskiego, która jest przedłużeniem radości wierzących z przyjścia na świat Syna Bożego. UWAGA! Powracamy do porządku Mszy św. o godz. 8:00 i 18:00.
4. W środę (26 grudnia), młodzież z naszej parafii pod opieką ks. Marcina wyruszy na Europejskie Spotkanie Młodych w duchu Taize do Madrytu (Hiszpania). Otoczmy ich modlitwą, prosząc o szczęśliwą podróż i owocne przeżycie spotkania.
5. Wizyty duszpasterskie rozpoczniemy 27 grudnia br. od ul. Leszczyńskiej. Kolędę rozpoczynamy od godz. 16:00. W trakcie kolędy codziennie o godz. 8:00 będzie sprawowana Eucharystia za rodziny, do których udamy się z Wizytą Duszpasterską. Tym bardziej zachęcamy osoby dysponujące czasem do wspólnej modlitwy.
6. W tradycji przyjęte jest, że podczas kolędy ministranci i lektorzy otrzymują dobrowolne ofiary jako wyraz wdzięczności za posługę przy Ołtarzu Pańskim. Zebrane ofiary przeznaczone będą na ich wspólny wyjazd wakacyjny. Za okazane dobro dziękujemy!
7. Możliwość skorzystania z Sakramentu Spowiedzi św. w trakcie kolędy jest znacznie ograniczona. Dlatego zachęcamy do spowiedzi przed Mszą św. od godz.17:30.
8. PIELGRZYMKA W ROKU 2019 !!! Parafia organizuje samolotową pielgrzymkę do Grecji w dniach 21 – 28 września 2019 roku. Zobaczymy takie miejsca jak: Ateny, Korynt, Epidaurus, Ossios Lukas, Saloniki, Veria, Dolina Tembi, Termopile oraz Przylądek Sounio z pięknym widokiem na Morze Egejskie . Koszt 3390 zł. plus 150 euro. Zapisy u ks. Proboszcza do końca stycznia 2019 r. Wpisowe 1000 zł. Pomyśl i zaplanuj już dziś Twój wyjazd do tak ważnych i cudownych miejsc.
9. Wszystkim parafianom i przybyłym gościom do naszej wspólnoty życzymy błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia. Niech będą pełne miłości, zgody i rodzinnych spotkań.

 

ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY: JEZUSA, MARYI I JÓZEFA – 30.12.2018r.

1. Parafian, którzy pragną podziękować za miniony rok, zapraszamy jutro na nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne po Mszy św. o godz. 18:00 zakończone błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.
2. Za tydzień comiesięczna Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16:00 do 18:00. Przyjdź i oddaj Panu Bogu rozpoczęty Nowy Rok.
3. We wtorek Nowy Rok Kościół obchodzi Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Jest to Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Prośmy, by Maryja wypraszała pokój na świecie i w sercu każdego z nas, a Bóg nam błogosławił w Nowym Roku 2019. Uwaga. Pierwsza Msza Św. w tym dniu o godz. 9:00, a następne o godz. 10:30, 12:00 i 18:00.
4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca:
 pierwszy czwartek miesiąca – zapraszamy na Mszę św. o godz. 18:00, a po niej na Adorację Najświętszego Sakramentu tj. na GODZINĘ ŚWIĘTĄ”. Zapraszamy wszystkie „Margaretki” do wspólnej modlitwy.
 w pierwszy piątek spowiedź dla dzieci wyjątkowo od godz. 17:30 a Msza św. o godz. 18:00 dla wszystkich.
 PRZYPOMINAMY że dzieci klas IV spowiadają się w tygodniu według ustalonego porządku. UWAGA !!!! Msza św. w I piątek miesiąca dla wszystkich dzieci i dorosłych o godz. 18.00.

 

5. w pierwszą sobotę o godz. 17:00 zapraszamy na NABOŻEŃSTWO WYNAGRADZAJĄCE ZA OBELGI PRZECIWKO DZIEWICTWU MARYI w ramach nabożeństwa pierwszych pięciu sobót.
6. Z racji I piątku miesiąca w tym tygodniu księża udadzą się do chorych. Ks. Proboszcz w piątek od godz. 9:30, ks. Łukasz od godz. 11:00 a ks. Marcin od godz. 8:00.
7. Za tydzień UROCZYSTOŚĆ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO (TRZECH KRÓLI). Jest to dzień modlitw za misje, dlatego
pamiętajmy o misjonarzach pochodzących z naszej parafii. Ofiary zbierane do puszek przeznaczone będą na pomoc dla o. Dariusza Maruta CSSp pracującego na Madagaskarze. Bóg zapłać za zrozumienie. W tym dniu podczas każdej Mszy Świętej poświęcenie kredy i wody, którą zabieramy do domu.
8. Dnia 20 stycznia (Niedziela) po wspólnej Mszy św. o godz. 18:00 odbędzie się spotkanie opłatkowe dla wszystkich wspólnot działających przy naszej parafii. Przyjdź czekamy na Ciebie.

9. Za tydzień tj. 6 stycznia br. spotkanie grupy pielgrzymkowej Elbląg – Północ na Mszy św. o godz. 18:00 a następnie na plebani. Serdecznie wszystkich byłych i pragnących pielgrzymować pieszo na Jasna Górę zapraszamy. Ks. Tomasz i trzon grupy pielgrzymkowej.
10. Trwa Wizyta duszpasterska w parafii (program znajdziemy w Biuletynie). Dziękujemy za składane przy tej okazji ofiary na kolejne ławki do naszego Kościoła. W trakcje kolędy codziennie o godz. 8.00 sprawowana jest Msza św. za rodziny, do których udamy się z Wizytą Duszpasterską. Tym bardziej zachęcamy osoby dysponujące czasem do wspólnej
modlitwy.
11. Scholka parafialna „RAFAEL” oraz Zespół Młodzieżowy zapraszają do wspólnego kolędowania wszystkich parafian, przyjaciół, dzieci, dorosłych oraz rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej; 13 stycznia (niedziela), o godz. 16:15, do naszego Kościoła. PRZYJDŹ I WŁĄCZ SIĘ WE WSPÓLNY ŚPIEW KOLĘD.
12. Zachęcamy do zamawiania Mszy Św. dziękczynnych (rodzinnych) za miniony rok z prośbą o dalszą opiekę i Boże błogosławieństwo w Nowym Roku.

 

13. Za tydzień ofiary złożone na tacę przeznaczone będą uregulowanie rachunku za ogrzewanie Kościoła. Dziękuję za zrozumienie i złożone ofiary.
14. Wszystkim parafianom i przybyłym gościom do naszej wspólnoty życzymy szczęśliwego Nowego Roku 2019, wielu łask i opieki Matki Bożej Szkaplerznej.