OGŁOSZENIA PARAFIALNE 9.12.2018 R. – II NIEDZIELA ADWENTU

 

 

1. Dzisiaj swoją modlitwą i ofiarami składanymi do puszek przed kościołem wspieramy Kościół na Wschodzie. Bóg zapłać za złożone ofiary.

 

2. Witamy w naszej wspólnocie ks. Jarosława Kiełba, który poprowadzi tegoroczne Rekolekcje Adwentowe w naszej parafii. Rozpoczynamy dzisiaj 

a kontynuować będziemy w dniach 13, 14, 15 grudnia. Prośmy na ten czas o światło Ducha Świętego dla Rekolekcjonisty i całej parafii. Zaplanujmy dobrze swoje obowiązki domowe, by wziąć udział w duchowym przygotowaniu do świąt Narodzenia Pańskiego.

 

 

3. Adwent to czas w którym pragniemy jak najlepiej przygotować się do świąt Bożego Narodzenia. UWAGA !!! W dni powszednie zapraszamy na Msze św. RORATNIE ku czci Matki Bożej o godz. 6:30. Dzieci zapraszamy w poniedziałki i środy o godz. 6:30,a młodzież z dorosłymi w piątek o godz. 6:00. Dzisiaj nie wszyscy jednak rodzice gotowi są mobilizować swoje pociechy do pójścia rano na Mszę św. To raczej dorośli, a nie dzieci, mają problemy z porannymi Roratami. A trzeba pamiętać, iż w tym zwyczaju kryje się możliwość ćwiczenia woli i umiejętności wyrzeczenia, tak potrzebnych później w dorosłym życiu.

 

4. Dzisiaj o godz. 16.15 wystąpi w naszym kościele Katolicki Teatr FEN z montażem słowno-muzycznym pt. „Boże ścieżki”. To próba refleksji nad powołaniem każdego człowieka a szczególnie powołaniem kapłańskim. Serdecznie zapraszamy.

 

 

 

5. Wolontariusze Caritas rozprowadzają świece na stół wigilijny w ramach ogólnopolskiej akcji „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” w cenie: 6 zł – małe świece i 20 zł duże świece tzw. Jubileuszowe, które upamiętniają 25-lecie parafii. Nabywając świece okazujesz serce tym, którzy liczą na Twą dobroć.

6. Ministranci dzisiaj rozprowadzają sianko na stół wigilijny za dobrowolną ofiarę. Zadbajmy o to, by tego symbolu ubóstwa nie zabrakło w naszym domu.

7. Członków Kręgu Biblijnego oraz wszystkich chętnych zapraszamy na spotkanie 

w środę o godz. 19:00 w salce na plebanii.

8. Jeśli ktoś nie ma jeszcze poświęconego opłatka na stół wigilijny, może go nabyć 

w zakrystii u pana kościelnego. Zapraszamy.

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: nowy numer „Gościa Niedzielnego”  w cenie 5 zł. wraz z dodatkiem „Gość Elbląski”.

10. Pan powołał do wieczności: śp. Dariusz Nikiciuk lat 54 z ul. Leszczyńskiego; śp. Paweł Ejsymont lat 25 z ul. Broniewskiego.